Споделена история от Здраве

Помощ - домати и напълняване от тях
Здравейте.
Опитвам се да отслабна. Започнах да спортувам и започнах да се храня по-здравословно от 1 месец, иначе преди се хранех с всичко.
ЗАбелязах нещо обаче - 1 ден почти отслабнах с малко по-малко от 1 кг, но от доматите като вечерях с тях и веднага го качих и усилията ми цял ден се провалиха..
Защо напълнявам от домати много? Няколко пъти засекох на кантара, че колкото и пъти да ям домати и много напълнявам после.
Да не да имам гъбички или някаква тения или нещо, което да ги яде? МАкар че като съм ходила на лекар, само проблеми с бъбреците имах.. и се оправиха.. с антибиотик.

Вие напълнявате ли от домати?
Толкова ги обичам, а сякаш никога няма да мога да отслабна.. и трябва и тях да забравя освен шоколади и другите неща..
Посъветвайте ме..
Как отслабнахте вие..? Трябва да отслабна с 20 кг. Не съм раждала и си нямам приятел.. и затова искам да отслабна, защото на моята възраст младите хора - на 28г съм, имат връзки, а аз още се боря с килограмите си..
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Не напълняваш от домати, а най-вероятно ги солиш доста и после задържаш течности от солта, което пък значи, че „голямото“ ти отслабване се дължи на изхвърляне на течности.
И още - нормално е като ядеш плодове, зеленчуци и веднага се теглиш да си по-тежка. Кило домат тежи кило домат - ако изядеш кило домат ще тежиш 1 кг. повече, НО важно е какви калории си поела, защото кило домат са ти 900 гр. вода, другото ще изсереш на следващия ден, а кило шоколад може да те убие, ако изядеш наведнъж. Гледай калориите! 100 гр. шоколад имат повече от дест кила домати. Ти избираш какво ще ядеш/

2.   Нормално е да качваш килограми след като се нахраниш! Все пак в организма ти влиза нещо и съответно тежи. Дай малко време на организма ти да смили храната. Претегли се на сутринта. Много зависи и колко вода пиеш след/ по време на вечерята. Дай време на организма да се пречисти от водата и храната.

3.   Боже Господи и Света Петка и всички останали, абе женички, няма ли толкова кой да ви каже, че и да си малко по-пълничка също си има своята красота и биха те обикнали и харесали мъжете, стига да си с красиво сърце и красива душа!!! Престанете да се втелясвате с тези килограми!! Кой те знае, най-вероятно си някъде около 65 - 70 кг., ама на - искаш да си 45 - 50, голямата работа. Разбери, че ако си свесен човек, дори и 80 да си на 28 години, пак ще те харесват хората!! Няма ти нищо, яж си доматите и не си мисли колко си дебела, а се усмихвай и се радвай на живота!!

5.   Съгласна съм с номер 1. Преди 15 години свалих почти 20 килограма именно с домати. Ако не можеш да ги ядеш безсолни, поне ползвай хималайска сол. Ако се изпишкаш около половин час след приема на доматите и се претеглиш, ще видиш, че няма да си качила. Просто няма как да пълнееш от домати. Това е все едно да напълнееш от прием на вода. Избягвай солта, или поне, йодираната такава.

6.   Не е от доматите, а от това с какво ги съчетаваш. Както н1 ти каза, че вероятно е от солта. Ако ги ядеш със сирене е същото, защото понякога е много солено. По-добре вечер яж пилешка пържола на скара, без сол със зелена салатка, не повече салатата от 200 гр и тя без сол. Изобщо солта е враг номер едно за човек, решил да отслабне. Вечерята не бива да е по-късно от шест и половина вечер, а ако пригладнееш преди лягане си хапни домат без нищо, краставичка или 200 гр кисело мляко. Не по-малко от 5 хранения през целия ден на малки порции, ако ти се яде хляб, малко може. Изобщо всичко може да ядеш, но по много по-малко, от яденето до сега. Ако в работата ти няма много движение калориите, които приемаш още да се намалят или да започнеш да се движиш повече след работа. Упражненията са много важни, започни с по 5 минути сутрин, още в леглото, след това ги увеличавай постепенно. Ако нямаш след работа други занимания, ходене пеш и след вечеря -танци в къщи-пред огледалото, много ще ти помогнат, а и ще станеш великолепен танцьор. Ако нещо много ти се прияде, го хапни-не се лишавай от нищо, но всичко да е с мярка. Запомни-бързо няма да стане, поради това е нужно да си внушиш максимално спокойствие и ред. Това е труд, който тебе си чака и място за мрънкане няма. И още нещо, не позволявай на тялото, което в момента не е в нужната форма, да те командва. Ти и съзнанието ти ще сторите това. Пожелавам ти успех, винаги можеш да се промениш. Пиша ти това, защото преминах през него. Ти също можеш.

7.   Няма как да напълнееш от домати, коментара на номер 1 е много точен. А, ако имаш тения или "нещо, което да ги яде", би следвало да отслабваш от нея, а не обратното. Гъбичките също нямат отношение към това. Отслабване се постига не само с гладуване и здравословно хранене, а и с добър прием на течности и подходяща физическа активност. Щом е толкова важно за теб, посъветвай се с диетолог и можеш да си направиш и кръвни изследвания за поносимост към храни. Успех :)

8.   От домати няма как да напълнееш! По-добре иди си прегледай щитовидната жлеза и някой друг хормон, че много често това е причината да се пълнее неконтролируемо. А и номер 1 е прав, ако се теглиш веднага след вечеря, нормално е кантарът да е на горе. Така, че когато става дума за отслабване много по-важни са обиколките, а не килограмите. По-добре си премери с шивашки метър бюста, талията и ханша и си запиши някъде данните. И след един месец ги измери пак. Ако см са по-малко-вървиш в правилната посока. Защото кг могат да варират с до 1 кг (че и повече) на ден! Ако се премериш сутрин на гладно ще си едни килограми, вечерта обаче, след като си яла през деня, може да си с цял кг повече! Както казваше моя диетолог, ей сега да изпиеш 2 чаши вода и веднага ще се отрази на кантара! За това не се побърквай на тема кг, по-скоро се гледай в огледалото и си следи обиколките, но и с меренето с метър не прекалявай, защото ако се мериш всеки ден, най-много да се отчаеш, че не си свалила нищо. А, свалянето на мазнини, не на вода, става бавно, колкото и да се мъчат да ни убедят, че има разни чудодейни хапчета, с които за 1 месец сваляш 30 кг, за съжаление не става точно така. От опит ти говоря! И аз се боря с кг и съм пробвала какво ли не, то лунни диети, то специален режим изготвен от диетолог (свалих много, но йо йо ефектът беше ужасен), то спорт, то зелено кафе и хидролес, то колан за отслабване... и продължавам да се боря. Сега мисля да пробвам с йога.
Успех!

9.   Не мога да повярвам, че човек на 28 години си няма елементарно понятие за принципите на храненето и процесите в тялото... Не можеш да свалиш 1 кг за 1 ден - това е загуба на течности - естествено, че ще се върнат - за да разградиш мазнини, ще трябват малко повече усилия и време.
Номер 1 ти е обяснил добре, защо "напълняваш" след доматите... Обърни внимание и на количеството мазнини, който поглъщаш - лъжица олио например ти е близо 130 калории - пресметни си с колко лъжици овкусяваш салатата...ако и другите хранения през деня ти са овкусени, то само от олиото най-верояно поглъщаш калории, колкото след един обилен обяд. Внимателно и с ядките, защото са високо калорични.
При повечето хора работи добре комбинация от протеини/яйца, риба, месо/ салата. Внимателно и с млечните - киселите млека са добър избор за диета, но всичко останало, особено кашкавали и сладолед е по-добре да избягваш. Внимателно и с плодовете :) Някой от най-пълните хора, които познавам, редовно отслабват на плодове...а това, откъдето и да го погледнеш си е прием на захари...

10.   Здравей! Мога да ти кажа, че НЕ можеш да напълнееш от доматите. Аз от една година се храня така: сутрин: половин кофичка мляко с 20-30 грама мюсли, обяд два домата със сирене и ако имаш някакво месо (кебапче, пържолка или кюфте, но на скара) и за десерт череши, за вечеря: отново два домата със сирене и за десерт диня. Някои казват, че от многото плодове пък се пълнеело. Аз пък не мисля така. От дълго време ям голямо количество плодове и не съм качила и грам, даже отслабвам. Това е, защото те съдържат доста захар, но тя е много по-полезна от тези шоколади, бисквити и прочие. Отказала съм всички вредни храни: пържено, тестяно, сладко. Това не е много по темата, но виждам, че искаш да отслабнеш доста. Повярвай не дебелееш от доматито. То съдържа витамини и много вода, с която коремът ти се подува. Зеленчуците и плодовете се смилат лесно и бързо и се чувстваш сит от тях. Не се качвай на кантара всеки ден и то след като се наядеш! Можеш да проверяваш дали си свалила на седмица или повече, защото не е толкова лесно да отслабнеш. Изисква се и воля! Колкото до това, че искаш да отслабнеш с двадесет килограма, не мисли, че ще стане без тренировки. Това са много килограми, с които тялото е свикнало и след известно време кожата ти ще овисне. Съвет: ходи да плуваш поне два-три пъти в седмицата! В плуването участват всички мускули. Ще се стегнеш, а и ще се чувстваш свежа. Не разсчитай само на "диети"! Яж здравословно, тренирай и нещата ще се получат! Успех! ;)

11.   Мдааааа и аз си мислех, че съм извънземно... и с когото и да споделя, че като ям домати без сол в комбинация дори и само с пържола качвам килограми, всички ми отговарят като всички по-горе. Дали е от задръжка на течности или някаква хранителна непоносимост нямам идея, НО е факт, ДА, качвам и то повече от 1 килограм след консумация на една яка фоматена салата и затова не ям домати изобщо или само като акцент в някоя салата.

12.   Ако ядеш донатите със сирене и хляб, нищо чудно, че пълнееш.