Споделена история от Здраве

Кърлежът излезе сам?
Здравейте! Предварително ще помоля да публикувате историята, защото наистина имам нужда от съвет.
Ето какво се случи. Изведнъж усетих сърбеж и забелязах, че имам кърлеж. Тогава нямаше как да отида да ми го извадят, затова го оставих. След около час вече не усещах сърбеж, погледнах и видях, че кърлежът го няма.
Наскоро ми вадиха друг кърлеж и тогава ме имунизираха, така че сега не съм ходил на лекар. От време на време пак ме сърби мястото, където беше кърлежът и е зачервено. Какво да правя според вас?

Коментари

1.   намажи го с ЙОД ЙОДосепт

3.   Да отидеш отново на лекар и след време да си направиш нужните изследвания за болести, които пренасят кърлежите, като лаймска болест, например.
Сигурен ли си, че кърлежа е паднал, а не си го закачил и част от него е останал вътре в теб?

4.   На мен преди 1 месец ми вадиха, нямаш нужда от инжекция. Онази против тетанус ти е валидна 1 година, тоест дори и да ти влезе кърлеж няма нищо сериозно. Защитен си. А трябва да отидеш на доктор, само да ти го извади с пиличка, става за няколко секунди.
Поздрави!

5.   Промивай мястото със спирт а иначе е трябвало с олио да намажеш крачката на кърлежа за да го извадиш сам, ако имаш. сърбеж още го промивай редовно със спирт или ракия или отиди за всеки случей на лекар, но не мисля, че е нещо много сериозно.
Успех :)

6.   Най-добре се посъветвай с лекар.

7.   Щом е зачервено и сърби значи мястото е инфектирано...Най-добре е да го види лекар възможно най-бързо и да направи каквото е необходимо.
Не подценявай проблема-да не излезе някоя скрита картинка и после да е късно за лечение....

8.   Отивай да те изследват задължително и да ти бият против заразите не ги разбирам, защото един познат уж му го махнаха а после си отиде. Не е майтап работа.