Споделена история от Спорт и красота

Спорната тема - пълнее ли се от плодовете или не?
Здравейте мили читатели и модератори на този прекрасен сайт, който посещавам редовно!

Имам един такъв, спорен въпрос дали се пълнее от плодовете, или не? Питам повече за себе си, отколкото, че ме интересува много много де :D Защото съм си на село и по дърветата има много плодови изкушения. Моят проблем, е, че като започна да си късам и да си хапвам сливи ябълки, каквото видя, ям много и не спирам...
Като се има предвид, че и си хапвам сутрин обед и вечер + адски много плодове, се притеснявам за теглото си разбира се.

Та въпроса ми е, пълнее ли се от плодовете или не?
НА 17г. съм момиче, 165 висока 44кг. и гледам да се поддържам, само това ме притеснява, да малко съм лакомна, не мога да спра да ям тези сладки плодчета.
Благодаря Ви за вниманието!
Поздрави на читателите и модераторите на сайта.

Коментари

1.   Чувала съм, че се качват килограми, но съвсем не чак толкова че да напълнееш... Така че, момиче, хапвай си плодовете и хич да не ти пука :) само внимавай с бананите че има калoрии в тях и се трупат килца :D

2.   Каквото и да ядеш, ако приемаш повече калории, отколкото изразходваш, ще пълнееш. Няма храна, от която да не се пълнее. Независимо дали ядеш плодове, шоколад или месо, ако не спортуваш достатъчно, ще напълнееш. :)

3.   Не се пълнее, даже се отслабва. Винаги е по - добре плод, отколкото захарни изделия. Едното го е направила природата, а другото човека, а човешките разбирания за кулинария са изкривени според вижданията на всеки индивид.
В захарното изделие имаш една камара продукти, сухо мляко, фъстъци, суроватка на прах, захар, глюкозен сироп... сега на кого да вярвам - на хранителната индустрия, на фитнес диетите или на природата, от която и съм създаден? !

Яж и зеленчуци - картофи, зелении, моркови с зехтин(за да се усвои каротина по-добре), абе каквото се сетиш.
Месото - най-добре на скара, понеже хората като го готвят те готвят с растителна мазнина(олио), а месото съдържа животинска мазнина.
Също е хубаво да не смесваш плодовете и да не пиеш вода след като си яла плод, след като си яла въобще.
Логиката е в това, че се разрежда стомашния сок, а ролята му е да смила храната не да се разрежда.
Също не е хубаво да ядеш плод след хранене, плод след манджа или каквото и да било... или плод след месо, яйца просто няма логика едното се смила за 4-5 часа, другото за час, час и половина. Трудното е в това, че хората искат да си натъпчат всичко в търбуха, да вземат максималното удоволствие изведнъж и наведнъж. Супа, Манджа, Месо, десерт, през всичкото това време пият течност докато ядат и накрая вземат плод, това не е добре. От това се появяват шлаки и постепенно се задръства организма, някои ги удря на запек, друг на друга болест.
Също представи си, че всеки ден ядеш свинско или поне 4, 5 пъти в седмицата, един дори два айде, иди прииди, но 4, 5 пъти в седмицата, всички хранителни вещества се разнасят с кръвта представи си, почти всеки ден в седмицата тия мазнини след време какво задръстване ще причинят... ужас.

4.   Олее, че ти имаш ли причина да се плашиш от напълняване?
Като гледам, май си поддържаш скелета да не се разпадне.
По въпроса за напълняване от плодове, мога да кажа, че аз лично си напълнявам лятото, защото ям повече плодове.
Никога не съм се мислила за лакомница, че примерно съм изяла половин диня или повече от килограм грозде. Не съм дебела, но и никога не съм боледувала от грип и го отдавам на голямата консумация на плодове и зеленчуци.

5.   Не се притеснявай. Яж си на воля. От нищо не се пълнее, всичко зависи от калориите, които приемаш на ден. И знай, че най-големия враг за здравето и теглото на човека е захарта. Само нея гледай да ограничаваш. В плодовете има захар, но тя е естенсвена и в тях има също фибри, които неотрализират захарта. Яж спокойно всякакви плодове.

6.   И аз гледам да се поддържам, но се изкушавам :) Буквално мога да живея на плодове, зеленчуци и млечни продукти, като повече наблягам на плодове. Наистина в тях се съдържа плодова захар, с която също не трябва да се прекалява, но аз по никакъв начин не се ограничавам като ми се дояде. И да ти кажа, нямам проблеми с теглото, но то си е и до човек. Интересен въпрос задаваш, ще следя какво ще кажат вещите по темата (макар че се съмнявам, че това ще промени хранителните ми навици) :)

7.   Има опасност щом не си само на плодове и си лакома. Вероятно имаш някакъв дефицит в организма, който те кара си хапваш плодчета с такава охота.

8.   Категорично не, само, че не се ядът на поразия, а в норма (100-200грама), защото съдържат фруктоза :)

9.   Номер 8 ти изобщо знаеш ли колко са 100-200г? Та това си е една ябълка...
Яж си плодове щом ти се ядат, по-добре е отколкото един шоколад. Напиши в ютуб Elle Tayla и виж клиповете й, в които показва какво яде за един ден. Ще се изненадаш :Д
П. С Имай предвид, че тя е веган.

10.   Единствено и само от зеленчуци не се пълнее. От всичко друго (включително и плодове) се пълнее.

11.   Естествено, че не се пълнее, можеш да ядеш на воля плодове всякакви, супер полезни са и ти укрепват имунитета. Плодовата захар се усвоява на 100% от организма и не се превръща в мазнина. С рафинираната захар обаче нещата не стоят така.