Споделена история от Здраве

Белези по краката
Здравейте. Моят проблем са белезите по краката ми. Получават се от подкожни косъмчета. Като ги отстраня, раните зарастват изключително бавно и стоят грозни червени белези. Те са най - вече в частта под коляното, но и отгоре на бута има малко. Препоръчайте ми някакво мазило, с което да се отърва от белезите, защото след 3 седмици ще ходя на море, а това много ме комплексира.

Коментари

1.   Подкожните косъмчета излизат като се бръснеш със самобръсначка, от минералната вода и от слънцето. Така че започни да се бръснеш и си печи краката на морето, за да излезнат напълно!

2.   Подкожните косъмчета излизат като се бръснеш със самобръсначка, от минералната вода и от слънцето. Така че започни да се бръснеш и си печи краката на морето, за да излезнат напълно!

3.   Здравей! Виж, и аз имам многооо белези особено по краката, но не ми пука... аз даже сега си направих пет черти на китката, защото се рязах и белезите ще сами за цял живот, но не ми пука... няма мазило, от което белезите да минат за 3 седмици... всъщност, дори няма мазило, от което да изчезват напълно, просто леко се избелват, особено, ако са стари и са им нужни месеци-година, за да има ефект.. съжалявам, но едва ли ще се оправиш за това време.. иначе може да опиташ с контратубекс -почиства добре, но не напълно, ако белезите са дълбоки.. а до морето, да неприятно е, но да не ти пука-голямо чудо, а и като се напечеш, после кожата се бели и може по-малко да си личи, но дори да не -хич да не ти пука! Хайде, приятно прекарване на морето и успех в справянето с белезите! :)
Момиче-12

4.   Здрaвей. Предполaгaм че си по-бялa и зaтовa белезите ти сa червени. Преди дa идеш нa плaж иди двa-три денa дa се попечеш нa слънце. Много е вaжно дa си сложиш слънцезaщитно мляко с висок фaктор: 40-50, зaщото инaче белезите ти ще се превърнaт в тъмни петнa. Кaто хвaнеш мaлко тен, нямa дa се зaбелязвaт толковa.
Може дa се нaмaжеш с aвтобронзaнт (или кaкто тaм се нaричa), с него ще получиш изкуствен тен. Aбсолютно безопaсен е и трaе няколко денa. Aко искaш по-силен ефект грябвa дa се мaжеш всеки ден с него до получaвaнето нa желaния цвят.
Друг вaриaнт е дa си купиш специaлен фон дъо тен зa крaкaтa от фaрмaциятa. Достa сa скъпи и трудно се нaмирaт. Използвaт се зa рaзширени вени и сa водоустойчиви и дълготрaйни.
A зa дa не ти рaстaт космите подкожно трябвa редовно дa се ексфолирaш с грубa ръкaвицa, особено преди епилaция. Aз имaх същият проблем с покожните косми и откaкто се ексфолирaм двa пъти седмично вече почти нямaм косми, които дa рaстaт тaкa.

Ж24

5.   На мен така ми става като ползвам епилатор,затова или ги бъсна (когато нямам време) или само кола маска. Няма мазило, което да предпазва от това,просто кожата ти е по-чуствителна. Сега се сещам, че има едно олио, което е специално за след обезкосмяване, Действа успокоително на кожата и по-бързо се разсейват червените петънца.