Споделена история от Здраве

Главоболие ?
Здравейте!
Момиче съм на 17 години и от почти 2 месеца имам главоболие. Даже не знам дали се нарича главоболие, тъй като болката не е на едно и също място. Мести се. Понякога ми болят слепоочията, друг път челото ми. Преди 7 месеца пак ми болеше главата. Отидох при личния си лекар, измери ми кръвното и беше ниско. Каза ми че е от това-ниско кръвно. Изписа ми лекарство-Алора(сиропче). Изпих го и ми мина. Да ама наскоро пак почна пак отидох при личния, даде ми направление за специалист. Отидох и при специалиста с майка ми обясних й всичко това, тя беше убедена, че нищо ми няма, но тъй като майка ми настоя за скенер и тя каза, че трябва да отида в болницата, за да ми го направят безплатно. Иначе щеше да ни излезе скъпо (не разполагаме с толкова много пари). И така влязох в болницата ( детско отделение тъй като не съм пълнолетна). Направиха ми скенер, ЕЕГ и ЕМГ. И резултатите бяха така както докторката предполагаше. Нищо ми няма. Казаха ми, че на тази възраст е нормално да имам главоболие, тъй като съм в пубертет. Попринцип си прекарвам доста, време пред лаптопа и телевизията. Казаха да си лягам рано и да си променя начина на живот. При изписването ми от болницата ми казаха да пия Шуслерова сол 2 месеца и после пак да ходя на лекар на преглед. Мозъкът ми е натоварен и незнам сега как да го разтоваря. Забравих да кажа, че не се храня редовно и уча много, а и съм нервна много (генетично е). Чакам съвети какво трябва да направя, за да не ми боли? Имам нужда и от чужд съвет. Благодаря предварително!
Моля, модераторите да публикуват историята ми.

Коментари

1.   Здравей , имам като твоя проблем, дори сега имам ужасно главоболие , съветвам те да пиеш успокоителни на билкова основа , аз пия такива. И като цяло гледай да се разтоварваш и остави мозъка да си почива.
Ж 20

2.   Редовното хранене е важно. Защото при нередовно такова, има спад в кръвната захар, което също може да е причина за главоболието, което имате.
За да прецените дали е така, при главоболие - изяжте нещо сладко. Шоколад, захар. Ако премине - значи е от това.

Психическото напрежение - също предизвиква главоболие. Понеже адреналина се покачва, а това свива кръвоносните съдове. Може да Ви помогнат някакви упражнения/спорт. Той сваля адреналина. Когато се почувствате " нервна " - за десет минути скачайте, клякайте интензивно. Това ще помогне да свалите напрежението бързо.

Обезводняването също може да е причина за главоболие. Особено в тези жеги в момента. Обърнете внимание, дали пиете достатъчно течности.

Всички органични причини иначе са отхвърлени...