Споделена история от Здраве

Предписване на противозачатъчни
Здравейте. Аз съм момиче на 16 години.
С приятеля ми водим редовен полов живот и искаме да започна да пия противозачатъчни.
Бихте ли ми казали: трябва ли да се правят изследвания за предписването и какви точно?

Коментари

1.   Мисля, че няма да останеш доволна, когато един ден, пано или късно, скъсате с приятеля ти. Защо, вместо да учиш, правиш секс? Чети книги...

2.   Ползвайте презерватив. Предпазва от нежелана бременност и най-важното от болести, предавани по полов път!

3.   Не, не и не! Тази химия наречена противозачатъчни ще ти еб* майката на много работи. Недей! Ако толкова те е страх кажи му да слага качулка. Аз никога не слагам, но за щастие съм нямал фалове, но не бих карал и момиче да взима противозачатъчни, защото с първата ми видях как й действа (без да съм я карал да ги взима, тя така искаше)... недей...
Момче на 26

4.   Аз съм на 17 и пия по препоръка на гинеколог. Преписа ми ги той, защото било хубаво да се пие от време на време. Преди съм пила пак и се чуствах много добре. И двата пъти ми преписа различни, като е нямало някакъв специален преглед.

5.   Подкрепям 3. Дори най-безобидните противозачатъчни не са абсолютно безобидни...

6.   На абсолютните противници на противозачатачните мога да кажа, че не са прави. Като всяко нещо, и противозачатачните имат и положителни, и отрицателни черти. Лекарят и жената си преценяват. Като цяло мога да кажа, че от съвременните противозачатачни (трето поколение) не се напълнява и нямат страничните действия на предшествениците си, лекуват и акне, изключително ниско дозирани и на съвсем нов принцип, но не са за пушачки и трябва да се пият много течности против възможни тромбози.
Няма обаче противозачатачно в света, което да е по-лошо от аборт и нежелана браменност - не говоря само за физическите последици, но и за психическите.
Затова мили момичета, взимайте си противозачатачни с чиста съвест - на Запад вече първите жени на противозачатачни са баби и нищо не им се е случило, не следвайте примера на българските по-възрастни жени с десетките аборти и осакатявания...
Освен всичко, противозачатачните ви предпазват по-късно от рак на яйчниците и миоми, защото ви намаляват като цяло овулациите. Жената просто не е направена да ража само 2 пъти в живота си и да има толкова овулации - от тук идват и тези форми на рак. И на мен лекарят ми ми е изписал след двете ми деца 6 години противозачатачни без прекъсване, за да изключа на старини рак на яйчниците и миомата, от които умират стотици българки все още всяка година

7.   Хора, а да ви е хрумвало, че противозачатъчните освен за предпазване от забременяване се предписват и при хормонални проблеми, поликистоза и т. н.? Както казах аз съм на Диане и то точно заради поликистозата. Така, че за мен противозачатъчните са благословия, защото иначе тия кисти ме съсипват, а стават и големи.

8.   На всеки организъм действат по различен начин. На мен ми разгониха фамилията! И тъй като нямам намерение да раждам трето дете, мисля или да си сложа спирала, или да си "вържа" тръбите. Момичето, обаче, не пита дали да пие противозачатъчни и как действат те. Доколкото рабирам, вече е решила да ги пие и пита дали са необходими изследвания. Ами не, не са необходими. На мен ми ги предписаха след преглед с ултразвук. Но на 16 ми се струва малко рано за противозачатъчни. А и те предпазват единствено от нежелана бременност. Бих препоръчала презервативи.

9.   до 8:
Факт е, че на всеки организъм действат по различен начин, но е и факт, че това си е чиста химия и минусите са в пъти повече.
Има си природни начини за справяне с всеки един здравословен проблем, но най-жалкото в случая е, че масата момчета не мислят за здравето на своите момичета и понеже не им се слага качулка ги карат да взимат такива тежки 'лекарства', по-скоро бих казал наркотици...

10.   Казвате, че на 16 било рано, ама на 16 години аз направих 8 см (!!! ) киста и тия хапченца бяха единственият безоперативен начин да я махна. Така, че по-добре хапчета отколкото операция. С прекъсвания ги пия вече от доста години и до сега проблеми не съм имала и най-вероятно ще ги пия още дълго.

11.   до 10 - Някъде да прочете авторката да има проблеми или нещо от сорта? Единствената причина да иска да се трови с тея хапчета е, че нейния приятел не му е кеф да слага презерватив... Щом е толкова глупава да му угажда за нещо толкова сериозно, нейна си работа...

12.   Авторката никъде не е казала, че ще ги пие заради кисти, но всички скочихте да обяснявате как тия хапчета едва ли не били отровни. Е, не са! А и по-добре да пия противозачатъчни отколкото да правя аборт.
Познавам момиче с 4 аборта преди да навърши 20... лекарите и препоръчаха противозачатъчни, но тя отказа да ги пие защото "била чувала, че от тях се напълнявало! " Ама 4 или 5 аборта са си ок, нали? А не ми се мисли колко аборта ще направи преди да стане на 30. Та, замислете се малко, защо сме на едно от първите места в Европа по брой аборти. Точно заради такива глупави градски легенди. Разбира се изборът всяка си го прави сама за себе си, но ако си мислите, че Ексапел и абортите са по-малко вредни за здравето... защото едно, че не винаги имаш презерватив под ръка, а както знаем повечето момчета като им дойде желанието няма да се спрат заради такава "подробност" като липса на презерватив, второ, че понякога се късат. Но най-любимо ми е когато мъжът почне да обяснява, че ще пази момичето и ще го извади преди да свърши. Така, че аз не искам да разчитам на някого да ме пази, защото стане ли белята последствията ще са за моя сметка. Така, че дори и да не трябваше да ги пия заради кистите, пак щях да поискам лекарката да ми предпише противозачатъчни заради собственото ми спокойствие, че няма да има издънки.

13.   до 12:
обещавали да го извадят преди да свършат хаха... повечето като спите с всеки срещнат така става... когато си легнеш с нормален човек след като сте се опознали и излезнали няколко пъти няма да имаш такива притеснения, даже няма и да се повдигне тема по тоя въпрос... ама като си лягаш с някого след 2 уискита...

14.   Изследвания преди прием на противозачатъчни:
1. Гинекологичен преглед
2. Преглед на гърдите пипане и ехография
3. Хормонални изследвания
4. Ехо на коремни органи
5. Пкк и урина
6. ЕКГ
7. Чернодробни проби - ензими.

Тези изследвания, би трябвало да се правят преди приема и при последващ прием на подобни медикаменти. Противозачатъчните имат доста странични ефекти, затова същите не бива да се прилагат без изследвания и без да е нужно.
Поздрави!