Споделена история от Здраве

Постоянно запушен нос
Здравейте! Момче на 16 съм и имам един странен проблем. Имам постоянно запушен нос. Мога да си сложа капки , но след няколко минути пак се запушва и е отвратително. Моля ви за съвет.

Коментари

1.   Предполагам имаш синузит
Прави нагревки с едра сол - загряваш на котлона, слагаш в някаква памучна кърпа и поставяш на синусите.
Чай от джинджифил, ехинацея, прополис на капки, трябва да си вдигнеш имунната система
Ако не си ходил на лекар - отиди, все пак да ти направят снимка, да ти вземат секрет, за да се види какво точно ти има.

2.   А също и живовляк - чай

3.   Отиди на УНГ! Щом е постояно запушен може да имаш полипоза, не може да е постоянно запушен, и така да не поставям някакви диагнози отиди на лекар! След това пиши за да знам дали ти има нещо?

4.   Здрасти. Момче на 20 съм. И аз имам същия проблем. От 2 години насам моя нос е постоянно запушен. През цялото време използвам капки за нос. Отначало използвах скъпи капки, от 9-10лв, използвал съм и от 25лв, но понеже ги използвам често, по 4-5 пъти на ден си слагам, свършват много бързо. На месец ми отиваха 4-5 шишенца.
После реших да пробвам с по-евтини и видях, че вършат абсолютно същата работа и продължих с тях. До ден днешен съм така.
Лекарите казват или изкривен хрущял или полепи, но не можели да кажат какво е всъщност, но се оправяло оперативно.
Аз бая се бях навил за операция, но друг лекар ми каза, че след операцията има много голям шанс да продължа с капките и да не се оправя. Така, че просто ще продължавам с капките...
Не знам какво е решението за този проблем.

5.   Може да е синозит, отиди на лекар, не яде!!

6.   Да не е синузит.. боли ли те в най-горната част на носа-между веждите?

7.   Вероятно си се пристрастил към капките за нос, често срещано е. Опитай да остискаш без капки няколко дена и може да ти се реши проблема.

8.   Сух е въздуха в стаята?
Ако си навън запушва ли се?

9.   Ако продължите с капки за нос повече от 1 седмица действието им става по - скоро вредно. След време се губи и обоняние перманентно. Аз преди време се оправих с физиотерапии. Наложих на ума и на волята си да не си слагам повече капки и седмица след седмица, месец след месец... имаше резултат. Взимате направление и отивате при физиотерапевт

10.   може да е на психическа основа?