Споделена история от Здраве

Успокоителни
Здравейте хора. Пише ви момиче на 18 години. Понеже съм в един доста труден период и нищо не ми помага да изляза от него, реших да прибегна към успокоителни. Но преди да започна да ги приемам бих искала да се информирам за някои неща. Таа има ли такива които са на билкова основа и не пристастяват или поне не чак толкова, защото се притеснявам, че в момента в който спра да ги приемам ще стана още по-нервна и депресирана. Аз смятам да ги приемам временно разбирасе. Колко време най-много трябра да се приемат за да не се привикне към тях? И какъв е ефекта, който се постига от тях? Една приятелка, която е преди е взимала ми беше казала, че като ги пиела всичко и е било безразлично, тоест нито и е било весело ни тъжно. Така ли е? Ако е така мисля, че и това не е много добре. Другото, което ме притеснява е това, дали пък няма да изглеждам неадекватна и на моменти да не знам какво правя и какво говоря.
А и колко време трае ефекта им, ще се радвам ако е поне 7-8 часа след едно пиене.
Извинявам се, ако въпросите са ми глупави, но не мога да пия нещо без да знам какво е.

Коментари

1.   Няма ли да ми препоръчате някакви.. :((

2.   Ако няма критични проблеми може просто да е лош период и по-скоро да опиташ промяна чрез хранене и движение, спорт.

Успокоително особено бабешките може и въобще да не ги усетиш.

Това за друсането вече мисля иде реч за антидепресанти и други.

Болен съм от 5000 години и ако си пиех дрогицата може би вече щях да съм Окей, но всеки си има глава и мнение и решава какво да прави.

От една страна с хапчета - спираш алкохол, надебеляваш, самозалъгваш се и т. н ходи при психиатри да те гледат другите все едно си с 3 очи и не знам какво

Но от друга ако сама прецениш нещата и осмислиш кое би било добре - някакъв вид терапия може би ще е ок

Горе тиквата :)

3.   Мента, глог и валериан - това е комбинация, която може да си вземете от аптеката без рецепта.
Абсолютно безобидни са - имат успокояващ ефект.

Опитайте с това, ако Ви е слабо / не става ясно състоянието Ви / - личния лекар би могъл да изпише нещо по-силно.
Без рецепта, така или иначе, не можете да си вземете нищо. Така че и да Ви се изброят лекарства - е безсмислено. Първо. Второ е безотговорно. Към самата Вас.

4.   Благодаря много. А колко време горе-доло би ме държала една таблетка, ако успее да ми подейства де? Ако не подейства мога ли да пия по 2 една след друга? Ако някой е пил може да каже при него как е било. :)

5.   До номер 4

Приемът е ДО 4 таблетки дневно, след храна.
Колко бързо ще Ви подейства, зависи от състоянието Ви и от типа нервна система.

6.   От авторката: Извинете пак за въпроса, но понеже видях, че има най-различни марки от тези таблетки, които ми препоръчахте и се чудя на коя да спра, може ли да ми препоръчате някоя, иначе благодаря.

7.   Ако не е късно - няма значение фирмата.
Съставките са еднакви.
Просто производителите различни. А според това и цените.
По-скъпото не означава по-качествено. И обратно.

Задължително си прочетете листовката, преди прием.

Успех!