Споделена история от Здраве

ТЕМА ЗА АНТИДЕПРЕСАНТИТЕ!!!
Зздравейте, искам тук да се включат всички, които имат опит с такива, за да си бъдем полезни един на друг!
Аз съм момиче на 21 и страдам от не лека депресия и някои други неприятни проблеми, като тревожно разстройство и социална тревожност и раздразнителност..

Аз пих ДЕАНКСИТ. Ефект има, за тревожността, която ме мъчи, помага леко да се тушира, но социалната тревожност, депресията и раздразнителността нямаше ефект.
Попринцип и е слаб антидепресант.

Имам спешна нужда да мина на по-силен, вече се чувствам много депресирана, разтревожена и раздразнителна.
Моля всички, които четат това и имат моите проблеми да пишат какви АНТИДЕПРЕСАНТИ пият и как им влияят, напълнявате ли и какви са му страничните и същевременно хубавите ефекти, ако има такива???
Много ще съм ви благодарна, с цялото си сърце ви моля за вашите съвети и опит,за да си спестя мъки и средства.
Аз съм се насочила към СЕРОПРАМ, защото другите имат повече странични ефекти, например в листовката на хубавия СЕРОКСАТ пише че страничен ефект има напълняване(освен чудесните им странични ефекти като цяло) А ЦИПРАЛЕКС защо е по-скъп от другите..
СТРАШНО ЩЕ МИ ПОМОГНЕТЕ, НАПЪТ СЪМ ДА ЗАГУБЯ ПРИЯТЕЛЯ СИ, КОЙТО АКО МЕ ОСТАВИ МИСЛЯ ЧЕ НЯМА ДА ИЗДЪРЖА НА СИЛНАТА ЕМОЦИЯ. МНОГО СЪМ ДЕПРЕСИРАНА И ЕДВАМ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ, НЯМАМ ЖЕЛАНИЕ ЗА ЖИВОТ И НАЙ-ВЕЧЕ СИЛИ!!! ТОЙ ВЕЧЕ НЕ ИЗДЪРЖА МОЯТА ДЕПРЕСИЯ.
МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Коментари

1.   Мило момиче- преди да започнеш да пиеш каквото и да е- потърси мнението на психиатър. Серопрамът не е най- доброто решение. И аз бях изпаднала в жестока депресия, но имай предвид , че за нея си има причина. Не прибягвай към антидепресантите сама. На мен ми бяха предписали анафранил , но честно казано спрях да го пия и реших да си помогна сама. Зад депресията ти се крие някакъв проблем. Разбирам те напълно защото и аз бях като зомби -не ми се живееше, не ми се правеше абсолютно нищо. Откъснах се от вкъщи за известно време , разделих се с мъжа си , защото не исках да продължа да живея така и в крайна сметка волята ми за живот започна да се възвръща. Ти си много млада и можеш да се пребориш.Успех и не се предавай. Всичко зависи от теб.

2.   Аз на твоите години също изживях тежка депресия. Пих много лекарства, но да ти кажа всички имат своите странични ефекти. Когато навърших 30 години като ,че ли заболяването взе да отшумява. Винаги си останах емоционална и лесно мога да ревна,но смело мога да кажа, че не е като преди. Съветвам те да се консултираш с добър психиатър. Точното лекарство помага в точния момент. Действието на антидепресантите е някъде след 2 седмици след началния прием. Но все пак потърси причината за депресията, опитай се да се успокоиш, да живееш по-спокойно и здравословно. Разхождай се повече на вйздух и вярвай, ще се оправиш!!!

3.   Не съм луда, че да ходя на психиатър.
Серопрама е за депресия, защо да не е подходящ.
Нямам сили да се справя сама, лесно е да го казват, но за изпълнение никак. Страдам от години от депресия. Помня как казвах на майка си, че ще се променя и няма да се оставям, тогава не бях и толкова зле. Правила съм много опити да се справям сама. Зная какво искаш а ми кажеш. Много опити и съм давала всичко от себе си, но няма резултат, сега съм много зле, с много проблеми и не мога да се оправя, никаква промяна не помогна в моя живот........
Безработна съм и нямам възможност (нито сили) за психотерапия. Последната надежда ми е това хапче. Последната

4.   Золофта също е добър, по-добър от Серопрама защото е и за социална фобия и тревожност...

5.   1.Стига вече с това,че трябва да си луда да ходиш на психиатър.Това е пълна глупост.
2.Той знае какво да ти изпише като взема предвид всичките ти симптоми.
3.Щом си с "не лека" депресия не може сама да си изписваш антидепресант защото,може да постинеш обратен ефект.
4.Има много кризисни центрове в който има обучени психолози които помагат безплатно.
Ако наистина искаш да изезнаш от депресията потърси помощ.Не се лекувай сама ОПАСНО Е !!!!!!!

6.   Доколкото знам депресията не е само свързана с душевността. При някои хора електрическите импулси отговарящи на емоциите не намират правилните пътища в мозъка или нещо препречва пътя им. Затова тези хора не възприемат заобикалящия ги живот както другите хора. Тук особено имам предвид социаланата тревожност (social anxiety). На моя приятел му поставиха тази диагноза, затова имам наблюдения. Точно тук е ролята на добрия психиатър. Не да ти каже дали си луда. Опитвам се да ти кажа, че депресията може да не е психично състояние, а физиологично. Да, при това положение ще си по-добре с хапче. Но точното! И пак ролята на психиатър за да постави точната диагноза.

Моят съвет е да потърсиш повече източници на информация в нета за медикаментите. Задълбай се повече, а за още по-голяма достоверност - ако можеш да прочетеш и чуждоезикови източници.

7.   Мила аз съм на 23 и имах проблеми като твоите и пиех антидепресанти-Третико.
Предписа ми ги психиатър след една консултация.
Имах сърцебиене,задух, беше ме страх да спя.
И това беше на прихична основа.
Значи ли,че съм луда.
Точно това,че не искаш да отидеш при такъв доктор е основната ти грешка.
По-вероятно е да полудееш,ако не идеш на лекар.
Те са,за да помагат.
Ако си от София и искаш, мога да ти дам номера на доктора, той работи в Пирогов,не взема скъпо,но ще ти помогне повярвай ме.

8.   Ами има едно вещество - Фенилизопропиламин, по-известно като амфетамин, както и неговото метилно производно - метамфетамин, с по-силен ефект на ЦНС. Поради естеството на действието му - да освобождава невромедиаторите Допамин, Серотонин и Норадреналин в мозъка, ще ти помогне да забравиш депресията, ще свалиш килограми, както и няма да изпитваш потребност да ядеш или да спиш,а и по няма да ти пука.Само дето има "леки" странични ефекти, един от които е силно изразена психологическа зависимост :)

Във всеки случай е по-добре на метамфетамин, отколкото да се самоубиеш.

=ALh1M1ka=

9.   8. Антидепресантите и психотерапията са по-добрия вариант от анфетамина, така че мисли умно.

10.   а към 7. За съжаление не съм от София. Казаваш че имаше същите проблеми като моите, но тези които си описала далеч не са като моите :(

МЕРСИ НА ВСИЧКИ ЗА ОТГОВОРИТЕ!