Споделена история от Здраве

Силен сърбеж
Здравейте
От известно време имам ужасен сърбеж по кожата между пръстите на ръцете. Няма зачервяване или ранички, кожата е бяла и чиста, ноо сърби и смъди доста силно. Чудя се дали е възможно да са някакви гъбички. Знам, че по принцип са по разпространени по пръстите на краката, обаче не виждам от какво друго може да ме сърби така гадно. Интересното е, че при пръстите на краката изобщо нямам такива усещания. От скоро имам приятел и не знам, но имам чувството, че този сърбеж се появи някъде около времето, когато започнахме да излизаме. По принцип почти постоянно като сме заедно се държим за ръце и си преплитаме пръстите, та се чудя дали не съм ги прихванала от него или пък звучи тъпо, но от горещото така да се е получило. Иначе неговите ръце също са бели, няма зачервяване, белене на кожа или нещо от този сорт, а и при него няма сърбеж. Знам, че е малко тъп въпроса, но наистина, ако някой е имал подобен проблем и знае от какво може да е и как да се опитам да оправя положението, наистина ще съм благодарна да сподели. Мерси :)

Коментари

1.   Миеш ли често съдове на ръка?
Ако си сменила препарата, може и това да ти прави този проблем. Забележи, какви сапуни ползваш, кремове и въобще козметика.