Споделена история от Здраве

Зъболекар спешно!!!
Здравейте, просто сигурно ще ми правят пломби на зъбите и кариеси за оправяне щото от зъболекар имам невероятен страх благодарение на тъпите ми родители, които са ме пускали без упойка до сега и се скарах с 2ма зъболекари... Ужасно е и искам да ми кажете дали мога да разчитам на упойките и не искам да има някакви внезапни болки по време на правенето на каквото и да е. Кажете ми нали няма да имам проблеми, щото тва ми е много болна тема. Някой ако знае лекарства даже дето да ме успокоят и упойки всичко

Коментари

1.   Ами то ако ти беше спешно нямаше да пишеш тука ами щеше вече да си при зъболекаря.
Иначе по темата - да, не е приятно но е много по добре от постоянната болка която изпитваш, нито можеш да ядеш като хората нито нищо!

2.   Споко, и аз съм имал страх от зъболекари, обаче сега не ми пука, като сложат упойка нищо не усещаш, даже можеш да заспиш докато ти правят пломбите. Даже самата инжекцищ не боли много, само леко те бодва във венеца и тва е, после ти изтръпва страната и ти е все тая кво правят там, аз си служам музика и дремя. Не е страшно и няма да усетиш нищо не се панирай!

3.   Ако те хване упойката, ще изтръпне цялата страна, няма да усещаш болка, а след това може да се появи, пий болкоуспокояващи, може и по-силни аулин примерно, нимезил, но повечето силни са с рецепта мисля. Ама не ти пречи да питаш зъболекаря, ако те заболи след като те пусне упойката, което е доста вероятно, питай какво да пиеш и така, какво толкова страшно?

4.   В щатите те друсат с газ, упояват те и хем ти е готино хем нищо не усещаш. Ако можеш да си набавиш от някъде фентанил, трамадол или морфин ампули взимаш една преди да седнеш на стола и няма да усещаш болки.