Споделена история от Здраве

Човешкия глас
Здравейте, драги четатели,

Аз съм певица занимавам се от 9 години професионално с това (на 12г съм), обаче доста бързо се разболявам и гласът ми е доста чувствителен, тоест малко му трябва да се разболее. Така че, ако има някой който разбира, моля да ми каже как да се грижа за гласа си, как да го пазя повече, и как да спре да боледува толкова. Между другото зимата се облечам много добре, и много топло!
Благодаря предварително!!

Коментари

1.   На 3 годинки си станала професионална певица? В Гинес писаха ли те?
За останалото - не се обличай прекалено топло! Да, определено топлите дрехи са важни зимата, но прекаленото навличане води до потене и обратен ефект

3.   Ти си на годините на сестра ми. Гласа ти ще се оправи сигурен съм
Момче на 22

4.   Пий някакви витамини или сутрин на гладно си хапвай мед. Така няма да се разболяваш, поне така мисля...
Момиче 18

5.   Недей да се пънеш като пееш и недей да пееш прекалено дълго без почивка, гласа ти е деликатен, освен това си малка още. След време ще се оправи проблема като ти укрепне гласа и организма, но ти се обличай много топло винаги и носи дебел шал на носа и устата през зимата, това помага много, хапвай мед и зехтин, не стой навън дълго време и така няма да боледуваш често.

6.   Пий сурови яйца от кокошка, но домашни.
Всяка сутрин по едно пресно яйце.