Споделена история от Здраве

След раждане
Здр родила съм две деца с две години разлина. При първото качих 12 кл. А след раждането свалих 6 кл.до 40 ден а след това започнах рязко да качвам кл и така до годикната качих 15 кл. И каквито и диети да спазвах имаха обратен ефект. Слес като забременях с второто до 9месец свалих 10 кл. Но след раждането отново взех да качвач кл. Сега е на 2 месеца и съм качила 4 кл. И незнам какво да правя за да спра да качвам кл и да започна да слабея. Не знам дали от диетите няма отново да кача. Моля даите савет. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Може би стрес, ами спортувай, гледай да не ядеш много тесто, като готвиш няма да си похапваш.

2.   Възможно е дa сa ти се "рaзбутaли" хормоните, поискaй едни изследвaния преди дa се подлaгaш нa диети.

4.   Как така детето е на 2 месеца и ще спазваш диети. Трябва да се храниш редовно за да имаш кърма. Ти това новородено бебенце не го ли кърмиш!? Страх ли имаш да не те остави мъжа ти или комплекс, че има по стройни майки от теб. Гледай си детето, здравето му е най-важно преди теоята суета и всичко! Килограми постоянно се качват и свалят независимо дали си раждала или не. Аз качих 23кг. И след 18 месеца се върнах на 51 кг. , като отслабвах много здравословно и постепенно и покрай грижите за детенцето. Нямам нито стрии нито увиснала кожа. Тренирах вкъщи и се хранех здравословно. Моля те мисли за това дете, че даже и второ. Жал ми е да чета, че има такива майки, които мислят само за себе си. Господи имаш бебе на 2 месеца.

5.   Ами съвсем лесно е - спри да ядеш. Една позната имам, през нощта като става да кърми детето яде по няколко шоколада и после ми вика олелеее, защо дебелея... ами от храна, от какво.

8.   Консултирай се с някой, относно проблема- диетолог, ендокринолог. Храни се редовно и здравословно, защото предполагам, че кърмиш, тъй като имаш бебче на 2 месеца. Можеш да си купиш някакъв спортен уред и да тренираш в домашни условия, за да достигнеш и запазиш килограмите, с които се чувстваш най- комфортно.
Не пази диети, те никога не са били добри за здравето, а и след като се спре диетата, човек възвръща отново загубените килограми.