Споделена история от Семейство

Баща ми ни съсипва живота!
Здравейте!Аз съм 14 годишно момиче, живея си в България, имам си сестра малко по-малка от мен, и семейство...ако може да се нарече така...Със извинение за обемната история, ви моля да отделите малко от времето си, за да прочетете...Да започнем първо с това, че сме средна класа-справяме се, заради баба ми и дядо ми, които допринасят макар ѝ малко с пенсията си, майка ми се скъсва от работа, тормози се, уморява се...и пак не ѝ плащат достатъчно, в тази България, ако не работиш в София, не ти плащат добре.И това е само един от проблемите.Майка ми и баща ми са разведени отдавна-преди 8-9 години ли, не помня.Горката ми майчица търпя онзи боклук цели 9 години, след което разбра, че профуква семейните пари ( на майка ми патите, той никога не е работил), мами хората ( един човек даже го вкараха в затвора, заради него), тегли кредити и мисля, че вече не остана банка в България, която да не е окрал, същото нещо е и с онези Мтел, Теленор и н.т., взел е много устройства от там, нито едно не плаща.Прекъсна връзките ни с някои братовчеди, какво ли им е казал, не знам.Кой знае къде е сега и кой още е измамил като майка ми, която е останала с него толкова дълго, защото просто е таила надеждата, че той не е такъв-човекът, с когото е живяла толкова време не може да такъв изрод...Уви, направи най-голямата грешка в живота си...Съсипа го...До скоро плащаше 150-200 лева от заплата си, която е без това е много малка като иск пари за кола, купена от самата нея, която онзи открадна и вече сигурно е в някое дере...Разбрах, че баба ми е продала някои неща, за да плати този не единствен дълг на нещастната ми майка, защото тази кола се водеше все още нейна.Пращат ни по пощата различни уведомления от банките, че "баща ми" трябва да върне парите, инъче ще дойдат до адреса с адвокат и полиция...Той все още се води на нашия адрес, макар и да не живее тук от години...И настина, идвала е полиция, като по-малки със сестра ми сме плакали от ужаш, когато някой звънне на вратата, ощр повечр униформен.У разбира се, майка ми плащаше, без дори да има някаква вина....Оххх...На делото за родителски права, той се отрече от нас с думите "Какви деца, аз нямам деца".
Лъжеше, че майка ми профуквала парите, който той ни "давал"( не ни е плащал парите, които се изискват по закон от негова страна като баща изобщо, дължи ни вече към 20 000хил. за всичките години) за да се напива при пияндетата в баровете, като майка ми през живота си не е стъпвала в бар и почти не е пила алкохол.Горката ми майчица, която дава и най-малкото, което има на нас, която ни храни и облича чудесно според него, като се разбрало че има деца-не се грижила пълноценно за нас и сме ходили с прокъсани дрехи и гладни, което е пълна глупост, като дори излъга, че майка ни ни е настройвала срещу него.Аз със собствените си очи съм виждала как се карат и съм чувала що за приказки е говорел на майка ми.Той я настройваше срещу баба и дядо.Тя беше наела един апартамент тогава, защото според него сме трябвали да живеем отделно от тях.Всичко, което някога сме имали е,.защото майка ми събираше средства и купуваше.Остана сам да живее там, накрая го взеха, защото не беше плащал наема...
Също така се оказало, че трябва да се откажем от наследството си от негова страна като станем пълнолетни-само заеми, заеми и заеми и някоя къща между тях.Иначе ще трябва ние да го плащаме всичкото това нещо, ние, децата.Майка ми, баба ми и дядо ми прехвърлиха вилата, която е купена от прабаба на нас, защото недай си Боже да се случи нещо с тях преди да навършим 18, тя и апартамента, който също ще прехвърлят на нас, се полага на майка ми, от която обаче ще ги вземат от банката, на която онова изчадие дължи милиони...
Едно от нещата, което ме натъжава от неговите постъпки е, че е забранил на останалия род (от негова страна) да ни вижда и да говори с нас, да забрави, че сме тяхна кръв.И наистина, почти девет години дори не са се поинтересували дали сме живи, или не, дали сме порастнали, как сме, какво правим.Защото ако ни видят някой ден на улицата, никога няма да ни познаят...Боли ме, че другото ни "семейство" са такива боклуци...единствено сестра му ( леля ни) и пралеля ни се инрересуват от нас, защото те вече са се упарили от пипалата...
Със сетра ми искаме да се реализираме в муззикалната сфера, училището ни организира различни пътувания до чужбина за конкурси по пеене, но ние не можем да участваме, защото заради него, не мижем да мръднем от тук още четири-пет години...И една почивка не можем да си направим като хората, майками не е виновна, не я обвинявам за абсолютно нищо..
Заради онзи боклук, и погребението на прабаба не можехме да платим, и заем искахме, и мама още не може да го върне- преди година и половина...Заради парите, които трябва всеки месец да отдържа от заплата си и да дава на онези банки...
Боли ме, че баща ми е такъв престъпник, винаги съм копняла да не такъв, да имаме като останалите деца добър баща, който да ни обича...Майка ми вече няма доверие на никого...
Не знам как ще се оправим, когато останем трите със сетра ми сами...Дано не е скоро...Баба и дядо се поболяват от притеснение...пък и са на възраст хора...
Не знам какво да направя, за да им олекне поне малко...Като стана по-голяма, мисля да започна работа, да допринасям колкото мога с пари...Моля ви, помогнете ми, дайте ми съвет, как да се държа, какво да направя ако мога, понеже вече съм непълнолетна...Дълговете се увеличават всеки ден...Боклука идва сано на рождените ни дни, като тази година даде "подаръка" на учителите...Подаръка, който "ще замени" бащината обич, която никога не сме получили от него, не го е грижа изобщо, само да се направи на заинтересован...а къде му е детето, дали е порастнало, не братче, няма желание да разбере...сестра ми, горкичката като разбере, че е идвал, започва да се притеснява и да пелтечи...
Имам чувството, че всичките ни проблеми са заради него..иска ми се да не са се познавали с майка ми...
Мога ли да направя нещо?Как да постъпя...какво да си мисля...Искам мама да има пари за себе си, не само за нас, да се погрижи добре за нея си...

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Мило момиче какво да кажа не знам какво можеш да направиш ти като си само на 14 нищо за жалост, майка ти е трябвало по навреме да се отърве от този човек, аз също познавам такъв човек който пък няма дългове много, но пък за сметка на това изпива света без пиене не може да заспи не се гриже и за семейството си, но неговите деца са вече големи и се оправят сами кой както може имам предвид, че работят и си вадят парички. Та и ти така след като пораснеш и започнеш работа ще си по спокойна, но на този етап дори не знам как да те посъветвам. Мир и спокойствие вярвай в доброто и се помоли на Бог по скоро да реши проблемите ви. Успех

2.   ". Майка ми и баща ми са разведени отдавна-преди 8-9 години ли, не помня. Горката ми майчица търпя онзи боклук цели 9 години, " - тук има съществено разминаване, разведени са от 9 години, а преди това майката е търпяла, т. е. живяла с бащата други 9 години. А авторката на 14 години. Според логиката, преди да се роди авторката, родителите й са живели 4 години. За 4 години, майка й не е ли разбрала с какъв човек си има работа. Щом никога не е работил, а се е занимавал с измами, защо и деца му е родила, а сега го упрекват. Не искам да го защитавам, но виждам вина и в майката, не е проявила разум навремето, когато е подбирала баща за децата си, а после страдат децата. На това дете, няма как да се помогне, но темата е поучителна и дано бъдещите майки се поучат и станат по разумни при създаването на деца, трябва по добре да подбират мъжете си.

3.   Хм прочетох целия текст и съм на мнение че бащата като е казал че ви настройват е бил прав. Ето тези факти ми направиха впечатление.
Първо той е пияница който не излиза от барове, майка ти по барове никога не е ходила, къде по дяволите са се срещнали? И защо тя въобще е имала не едно а две деца от такъв мъж? Едно е да търпиш 9 год с надеждата да се оправи, но съвсем друго е да вземаш решение да му създаваш първо, че и второ дете та такъв "безотговорен баща". Това жените понякога сме доста тъпи същества, омъжваме се за някой с надеждата да го променим и той да стане мечтания за нас човек. Ти си момиче можеш поне тази грешка да не правиш, когато се омъжваш се омъжи за мечтания мъж, а не се омъжвай за някой с надеждата да го променяш.
Второто което изтъкваш е че възрастните предписвали на вас децата къщи, за да не ги наследи той, ами не са ли наясно че той е прекият ваш наследник и ако стане нещо на някое от децата то той е пълноправният собственик на имота след детето си. От пра бабата той няма наследство, но той е пряк ваш наследник, ако стане нещо не дай си боже на някоя от вас какво правят тези ваши "умни" възрастни.
Трето с такава омраза пишеш за него, все едно не носиш неговите гени в себе си. Според теб той е лош че взимал кредити от банки, но че майка ти взела кредити от "онези банки" е добра и е "горката".
Четвърто настроена си така че да изискваш да се интересуват от теб, очакваш той, роднините му или който и да било да са длъжни да се интересуват от теб. А нормалното в една фамилия е и ти да се интересуваш от тях, не само те, вече не си малка, вярно не можеш да им помогнеш в света на възрастните, но поне да питаш как са. Ти ги укоряваш че не се интересуват от теб, а колко пъти ти се поинтересува те как са?
Според теб майка ти си има причина да взема заеми, а наясно ли си че и баща ти може да си има причина и за него тази причина да е важна, отделен е въпросът че заемите не са решение. Ето погледни сама колко заем е взела майка ти за едно погребение на прабаба. Реално едно погребение в провинцията е под 350лв, ти каза че сте от провинцията, но тя е взела много повече и затова вече година и половина не може да се изплати. Аз знам защото скоро погребахме прадядо ми в Бургас, всичко с подавките струваше 400лв, като не взехме най евтиното, а гледахме да е по наши изисквания с всичкото му там. Другата реалност е че майка ти се скъсва от работа но парите ви не достигат защото тя плаща кредити, а кредитите с техните лихви хранят не вас, а децата на банкерите. Истината е такава че когато човек не може да си позволи не би трябвало да тегли кредити. Или ако толкова много се нуждае да взема колкото е възможно по малка сума на заем.
Имаш някаква нереална представа "мечта" за бащина обич, а наясно ли си че само 5-10% от населението на света е получило подобна на твоята мечта "бащина обич". И се оказва че ти не си някакво изключение а си просто една от многото дето не са получили кой знае какво внимание от баща си, дори бащата да живее в семейството ви пак не е гаранция че ще получиш бащина обич от него.
Спри да мислиш за проблемите на майка си и започни да мислиш за себе си, УЧИ и се реализирай като стойностен човек, .

4.   Защо майка ти не се разведе с баща ти Авторке? Така няма да плаща дълговете му.

6.   Към номер 2 от Автора. Майка ми разбра какви ги върши след, като се родихме. Постепенно започна да разкрива характера си. Преди това са живяли задно. Пък и може да съм объкала, не искам да разпитва майка ми, защото и без това и е притеснено, и аз доста бързах, докато пишех.

7.   Към 4-Разведе се, но не могат да го открият къде е. Води се на нашия адрес и като бивша съпруга, изискват от нея да плаща.

8.   От Авторката:Ами... какво да кажа... очаквах поне разбиране... спехтих ви много неща, пък и аз не съм много наясно с отнешенията на двамата ми родители. Защо мразя баща си ли? Защото се държеше по един начин пред нас, а майка ми и родителите ѝ тормозеше, беше болна, не се хранеше, отслабна; защото е долен крадец, който е навъртял такива суми от банките, че и внуцте ни няма да ги изплатят, защото се отрече от нас, защото е егоист, който обаче върви стремглаво срещу себе си, което обаче не усъзнава, който накара цял род да се отрече от нас, да ни остави, да забрави, че има внуци, и защото той самия идва и се прави на жертва, в същото време казва как сме му липсвали, обичал ни.. И ако поне малко ни обичаше, щеше да спре с престъпленията, но продължава. А за пиенето-той самия пие и пуши. Виждала съм майка ми да не ср храни с дни, пращат ни различни призовки, а тя ги крие от баба и дядо, защото им става лошо и започват да плачат. Що за изрод, който твърди, че обича децата си продължава да им вреди? Продължава да вреди на всички и на себе си? ! Че мен ме срам, когато го видя, ръсен, неизъпан, опушен, плакала съм, когато идва. Майка ми никога не ме е настройвала срещу него, напротив, преди години ни пускаше на разходки с него, а той, като сама съм виждала, всимаше от нашите пари, кокто ни даваха със сестра ми и си купуваше храна! Прибирали сме се гладни от там! Моля ви, недейте да съдите, какво мнение искате да имам за подобен човек? Да го подкрепя, да го обичам? Че и собствената му сестра го остави! Моля ви, не ме съдете, както казах, не съм много наясно със съвместния им живот, но ви казвам, не сте на мое място и е нормално да нямате ясна представа за положението. Сама си правя изводите за този човек, доататъчно съм голяма и разумна и пишарук не като потърпевшо дете, което трябва да остави родителите си да се оправят сами, напротив, пуша като човек, който влиза в положението на родителите си и иска да им помогне. Уроците си ги уча, а реализацията зависи от решаването на тези проблеми. Искам да ме приемате насериозно, не съм дете, че някой да ме настройва, и идиот да си, можеш да аи изградиш мнение по дейстята на това лице, разбирам ясно всичко.

9.   Не сме от провинцията, живея в град, или по-точно-Пловдив.

11.   Първо- майката и бащата имат развод от 8-9 години, така че никой не е длъжен да плаща задължения на БИВШ партньор. Второ- в България има 5- годишен давностен срок за задълженията, така че майката няма как да плаща стари задължения. Трето- наследствен имот придобит по време на брака си е лично на наследника и не се дели с другия партньор, още повече БИВШ. Оттук следва, че няма нужда от прехвърляне на вилата и апартамента от бабата и дядото на внуците, още повече, че при евентуална смърт на внуците, бащата придобива право на наследство. Четвърто- децата стават наследници на имот на бащата не като станат на 18 години, а при неговата смърт, така че няма нужда да правят отказ от наследство. (ако някъде греша, нека юристите да ме коригират) Пето- " боклукът", който се е отказал от децата си в съда, им носи подаръци за рождените дни. И т. н и т. н... Колко още факти са нужни за да се разбере, че това е една неграмотно измислена история и то не от 14-годишно момиче, а от човек с някакви други цели, какви по-точно преценете сами.