Споделена история от Семейство

Семейството е нещо свещено, но късно го осъзнах. Прочетете и ще разберете...
Благодаря на създателите на форума, че хора с различни съдби могат да споделят своите истории, да поискат съвет или другите да се поучат. Нека от моята история се поучат жените, затова ако прецените, моля да я пуцликувате.
Стара жена съм на 51г. Да, стара се чувствам. Чета изповедите на млади омъжени жени как вече не обичали съпрузите си, как били влюбени в други или как съпрузите им не ги задоволявали сексуално и пр. пр. Да, признавам преди 14 г. и аз бях такава патка. Влюбих се лудо в колега и той в мене, аз омъжена с две деца тогава на 10 и 12 г. момичета. Той разведен с момче от първия брак. Една година криех връзката си от съпруга си. Терзаех се двоумях се, разкъсвах се вътрешно от притеснения Четях по форуми, слушах приятелки - следвай сърцето си, децата са малки и ще порастнат, а ти един живот живееш отдайсе на любовта си и т. н. За първия си съпруг лоша дума няма да кажа, защото всичките му дребни недостатъци, сега от позиция на времето ги приемам за несъществени в една брачна връзка. Разведохме се, когато напускаше семейното жилище и си взимаше довиждане с дъщерите ни гледката беше покъртителна. Те прачеха и той плачеше. Аз гордо пушех цигара на балкона и ги чаках да приключат. С нетърпение очаквах любимия да се нанесе при мен и да го запозная с дъщерите си. Дойде, настани се при нас. Беше много мил и вежлив с децата ми, деликатно ги заговаряше и ги предразполагаше към него. Идилията беше невероятна. Вече не криехме връзката си в службата. Сутрин ходихме заедно на работа, оставяхме децата на училище и вечер щастливи сядахме на масата. Кроях планове за сватба, дори да подя още едно дете и т. н. Три месеца обаче след развода ми, татко получи много тежък инсулт. Изписаха го полужив, с тежки говорни и двигателни поражения. Предстоеше ни голяма битка за неговото възстановяване. Аз съм само дете и трябваше да помагам на мама. Татко беше тежък, нужно беше някои да го вдига, да го къпе и храни, да го придружава по всички процедури и най - вече да шофира. Изподнах в много тежка ситуация. Взех си неплатен отпуск. Сутрин ходих да помагам на мама, водих ме татко насам натам по процедури, вечерта към 18 ч. се прибирах при децата си и втория ми мъж. Времето обаче минаваше, майка ми започна да се изморява и отпада много бързо и аз поемах цялата тежест. Явно неможех да обърна внимание на децата си, доходите ни намаляваха сериозно. Лекарствата на татко бяха, колкото неговата пенсия. Посегнах на издръжката на децата от първия ми съпруг, така че вместо за тях отиваха за други нужди. Помолих мъжа до мене за съдействие при цялата тази ситуация. Казвам му трябва да измислим нещо. Той ми предложи да дам децата на бившия си мъж той са ги гледа, понеже и той носел отговорност. Тогава го попитах, а той каква отговорност носи? Не му стана приятно и избухна скандал. Той достатъчно правел, че взимал децата понякога от училище и че ги водел на пица и т. н., докато аз съм се занимавала с болните. На практика бяхме остнали на неговата заплата и го помолих да плаща консумативите на апартамента, защото сметките за студена вода и топлофикация се бяха натрупали. Той се нацупи и каза, че ще види какво ще направи, защото и той плащал издръжка на сина си. В службата ми от непрекъснатите ми отсъствия не бяха доволни и аз им предложих да ме уволнят по такъв параграф, че да мога да се регистрирам на борсата и да взимам помощ. Влезнаха ми в положение. Усещах, че вече нещо не е както трябва между нас. Много често ми се обаждаше, че ще закъснее от работа и децата щели да бъдат сами в къщи. Нямах избор обърнах се за помощ към бившия си съпруг, които живееше тогава на квартира. Той нищо не каза и пое изцяло грижата по децата, които с охота отидоха при него. Междувременно баща ми напълно се парализира сред редица други вторични усложнения и падна на легло напълно неподвижен. Майка ми получи остри болки в десния крак и окуця. Дапочнах и нея да нодя по доктори, тямахме пари за гледач на татко, а молихме една съседка да стои до него, докато ни няма. Вторият ми мъж съвсем охладня по мене. Попитах го директно защо така, не виждали, че ми е трудно и ако вече ле обича, защо не ми помага. Каза ми, че по друг начин си бил представял живота с мене и не съм ли се замисляла, че проблемите с родителите ми можело да продължат още много години, което щяло да погуби м. адостта ми? Попитах го какво да направя? Той ми отговори, родителите ми да си продадат апартамента и така съм щяла да имам достатъчно пари и тях са гледам и децата си, дори ще мога и квартира да им плащам. Попитах го защо квартира, нежелае ли да дойдат в моя апартамент и заедно са се грижим за тях. Той каза трябва да са отделно. Тогава го попитах как вижда нашата връзка? Получих откровен отговор - при това положение никак! Плаках много, обвинявах себе си съдбата и какво ли не. Казах му осъзнаваш ли, че загърбих 13 г. брак, с две деца заради теб, заради това, че те обикнах, а ти ми се проявяваш в светлина, която най - малко съм очаквала. Вторият ми каза, че човек се нагажда съобразно превратностите на живота и когато има препядствия ги заобикаля по възможност. Иначе ценял всеки прекаран миг с мен, но в момента не съм могла да му дам нищо и затова било по - добре да се разделим. Нямах думи, бях съсипана, той си тръгна, а по - късно разбрах, че си хванал друга кукувица, като мен. Покрай всички тези проблеми това ме съсипа окончателно, но понякога бедите нямат край. На майка ми и откриха множествена склероза, което вече окончателно ме срази. Трябваше да се грижа за двама инвалиди. Извиках бившия си съпруг, който много добре се грижеше за момичетата и му казах, че нямам пари и ще продам на мама и татко апартамента, за да се издържаме, а те ще живеят в нашия апартамент с мен и децата. Тогава той се прояви в съвсем друга светлина от кроткия човек, който познавам пред мен стоеше мъж с характер и решимост, подплатена с цинизъм. Още помня думите му: "Ти си една глупава патка, която поради плиткия си мозък е неспособна да взима решение. Мене ме изпъди на квартира за един мухльо, който след като те еба и видя, че вече няма на къде си би камшика. Не се ли замисли, че имаш да ми плащаш дял от семейния апартамент, където ти гордо заяви в съса, че ми го изплатиш до една година. Те се ли дамисли за двете си деца, как ще им се отрази да гледат пред очите си само болни хора. Прибираш се в апартамента на вашите, аз оставам с децата в другия, до един месец ще намеря пари и ще ти ги дам, за да се чувстваш по спокойна и излишни въпроси няма да ми задаваш. Нищо няма да продаваме ". След месец бившият ми донесе 20 000 щатски долара и ми каза са ги харча безпритеснение, но разумно. По - късно разбрах, че брат му от Канада му ги бил изпратил. С моите родители положението ставаше все по тежко. Накрая майка и тя се инвалидизира и на ръцете ми останаха двама старци. Осем години ги гледах на легло. През тези осем години бившият ми мъж идваше всяка сутрин в десет (бягаше от работа), за да ми помага да сменям паперсите и да бърша задниците на родителите си, да сменяме подлоги и уринатори, и всяка вечер в 21 са ги къпем и разтриваме. Осем години.. В събота и неделя ме пращаше да излеза и обърна внимание на дъщерите си и да се наспя на спокойствие. Когато бях болна ме даместваше изцяло. Един ден се престраших и го попитах, защото го прави след това, което му причиних той ми отвърна - "Защото съм мъж, а не любовник"! Родителите ми починаха и двамата през тяколко месеца, в една година - 2011 г. Погребах ме ги само аз, бившият ми и децата. Вече големите ни момичета. След тяхната смърт бащата на децата ми реши да напусне апартамента на децата ми, защото искаше да ги остави да живеят сами, вече имаха и сериозни приятели момчета. Тогава му приплаках, моля те къде ще ходиш по квартири ела при мен в апартамента на моите родители, той е и твой, дори и само като съквартиранти да живеем, нека да сми двамата? Той прие. Вече караме 5-та година заедно и спим в едно легло. Будя се нощем и си мисля - Боже, та аз съм била омъжена за едно бижу, какво ми попречи, за да го оценя.. и отговорът ми е "собствената ми глупост и заслепеност".
Мили момичета,
Преди да изоставите мъжете си, заради любовници, прочетете и си спомнете за моята история и си задайте въпроса, ако изпаднете в моето положение с двама болни на легло и с две малки деца, те ще ви подкрепят ли безусловно?
Както казва съпруга ми, нека не забравяме, че в България има и мъже, а не само любовници!

Коментари

51-74 от 74

62.   Чичка, аре стига си търсил внимание

63.   Човек сам умира и сам се ражда, с любезното съдействие на медицинския персонал, де! Семейството е клоака, езически олтар, на който непрестанно се пренасят жертви. Възпитава в егоизъм в притежание на други личности, скрито робство, най-дисфункционалната брънка от обществото изкуствено промотирана от църквата. Когато Племето е било главно, а не семейството всичко в обществата е било щастливо, децата са били сигурни, че дори нещо да стане с родителите им Племето ще се погрижи за тях. Мъжете са били задоволени, хората са се плодили без оглед коя е жената, повече комбинации от гени. Нищо не разбираш!

64.   Влизам в тази тема, и отново същата песен!!! №57, теб явно те гони параноята. Послушай ме и иди на лекар. Има си специалисти в тази област, а на 4-ти километър (“Свети Наум“ ), и в Карлуково ги лекуват успешно. Нали уж си М25, че и униформен служител! Кога успяваш да проследиш толкова теми дето уж аз ЧИЧОТО (така ме кръстиха) съм написал, че и сам съм си отговарял, дето съм представял жените като второ качество хора?
Не аз, а те, жените го доказват, че са точно такива. Защото предполагам, че и ти си жена, представяща се за М25, дето уж жена му писала тук по здравословен проблем, пък ти случайно попадаш на теми с женски нещастия и като върл феминист защитаваш нещо дето въобще не го разбираш, понеже си мислиш че аз съм си го измислил и написал, поради ненавист към женския пол.

"Това твоето се нарича тролене ако не си разбрал, стани писател като толкова ти се пише фантастика, там можеш да си и жена на 35 и мъж на 120 и извънземно ако искаш, но тук дрънканиците ти са напълно безсмислени. Дори си забравяш лъжите, бях видял в една от твоите теми, че се представяше за майка с две деца, а беше писал-"изнемогвам с три деца". Имаш проблем, лекувай си го, но не занимавай и хората с психичното си разстройство!
М 25

Кой униформен мъж-полицай, работещ на терен, ще има толкова време да проследи всички теми, дето уж аз съм написал? Явно толкова ти е интелекта, за да проумееш нещата. Всеки си има стил на писане, но се иска умствена способност за да се разпознае. Явно на теб ти липсва такава. Темата е трогателна, и доста поучителна. Това е предупреждение към онези, дето си мислят че животът ще им поднесе само щастие на тепсия. Младото подрастващо поколение е абсолютно безотговорно към неща от съществено значение за бъдещето на обществото като цяло, но вината е у родителското тяло, поддало се на модерни течения, загърбвайки проверени практики, и заличавайки традиции. Каквито и глупости днес да налагат, патриархалният начин на живот си остава най-сигурен за съхранение на общностите.

PS. Към модераторите!!!
Моля Ви най-учтиво, обяснете на № 57, че аз не съм написал нито една тема в сайта, а само съм отговарял, като съм изказвал личното си мнение по темата. Никога не съм се крил или съм се представял за някой друг. Старая се да спазвам правилата и по моя преценка не съм ги нарушавал.
ЧИЧО.
М 48

65.   До 64
Не сме те кръстили Чичото, ами Смахнат чичо, и то напълно заслужено според мен. И не е нужно да си гений, за да разпознаеш стила на някой, който мрази и плюе жените, който мрази и плюе работещите в чужбина, който всячески се опитва да ни убеди, че да живееш с 300 лв. месечно в България трябва да ни е достатъчно и първа радост за нас, да не правим инвитро, да оставаме с мъжете, които са се провалили като съпрузи и вече не обичаме, да не се борим за щастието си и така нататък... до безкрай, и все с омраза. Просто ни ПИСНА от теб! Такива съвети като тези вече никой не желае, и те са останали в миналото, но ти държиш да ги налагаш по някакъв маниен, малоумен начин. Ако беше малко поне умен, щеше да разбереш, че дотягаш, и трябва да спреш.

66.   65, когато нещо не ти харесва и ти дотяга от него, просто го прескачаш или Х-са горе! Аз нищо не налагам, просто изразявам мнение, а както виждам доста мъже са съгласни с него, като прозвището Чичо, беше посочено и към много коментари, които не са мои. За това се радвам на съмишлениците си! За да плюеш и мразиш нещо или някого винаги си има причина. Тъй както разбирам, ти много повече мразиш мъжете, от колкото аз феминистките, защото аз само тях и гейовете мразя, а да изтъкваш женските недостатъци, в сравнение с мъжкото превъзходство, не е плюене, а обективност. Никога не съм упреквал работещите в чужбина, защото аз също ходя на работа там през летния сезон, с изключение на тази година. 300 лева в България е заплата определена заради жените, които само симулират дейност на никому ненужна, което е в тежест на мъжете, които изработват действително средствата, които отиват и за жените, за да не бъдели икономически зависими. Нищо че тяхната "работа" в случаите е много повече вредна, от колкото полезна. Твърди се че бедността се феминизира прогресивно, то така и трябва. Точно това съм обяснявал до сега, ама ти си знаеш твоето. Моите съвети са по скоро отговор на коментари, и щом ми задават въпроси, не е истина, че никой не ги желае. Кое е останало в миналото, времето ще покаже. Това че смятате съпрузите си за провалили се си е ваше мнение, по скоро провалът е женски, и в повечето случаи жените остават без мъже, защото мъжете еманципирано ги напускат и си намират по-млади за секс, което им е добре дошло. Ако погледнеш съдържанието на над 80% от темите тук определено се обсъжда женското нещастие. Няма как практически аз да съм ги написал (както ме обвиняват тук, а може би и ти), защото до сега не съм писал теми, а само съм участвал в спорове, както този сега. Инвитрото е метод за възпроизводство, но е добре да се ползва когато е наложително, а не безразборно. Напъвайки се да се съревновават с мъжете жените загубиха най-ценното, с което Господ (природата ги е дарила. ) Над 40 % от тях вече са или безплодни (ялови), или прецъфтели (в менопауза, след фертилна възраст), а на мъжете не им трябват такива жени, колкото и успешна да им е кариерата, освен на безделниците, които паразитират на техен гръб. Инвитрото е доказало своето несъвършенство пред нормалното оплождане от мъж и раждане след това. Синдром на Даун и множество малформации при новородените са следствие от инвитро-технологията.

"Ако беше малко поне умен, щеше да разбереш, че дотягаш, и трябва да спреш. "

То всеки се мисли за умен, включително и ти, но дали си толкова умна, за колкото се мислиш? Аз от скоро съм тук и едва сега започвам, а ти искаш да спра. Добре че не ти определяш кой кога да спре, защото тогава можеше и сайта да забраниш! Няма как да налагаш само феминистични възгледи, принизявайки мъжете до равенство с жените. С мен или без мен, обществото ще се излекува от тази болест, или ще загине.

67.   Н34 съм. Дали темата е измислена или не, както и мотивите на автора не искам да ги коментирам, това в случая няма и голямо значение. Ситуацията е доста често срещана в живота, когато след няколко години брак и вече малко поотраснали деца някой от двамата си намира "любовта на живота си" и зарязва всичко и хуква подир нея. Не искам да съдя никой, всеки сам си отговаря за живота си, но бих разсъждавал малко от гледната точка на необвързан мъж (какъвто отдавна не съм) на 33, без багаж от предишни връзки и бракове. Да речем запознавам се с жена на 36, омъжена с 2 деца на 12 и 8, отегчена от брака си и ежедневието, от това че мъжа и вече не и обръща внимание и т. н. както сме ги чували всички и ги четем в многобройните теми тук по тази част. Започват да прехвърчат искри, тя е супер и ми харесва страшно много. Имаме кратка връзка, влюбваме се здраво, тръпката пеперудите в стомаха и всичко останало... при което тя решава, че аз съм голямата й любов и си взима децата и идва при мен. Всичко е екстра в началото, секса е супер, наслаждаваме се на любовта си и всичко ни е супер розово. Правя всичко възможно да ме приемат децата й, грижа се за тях, плащам наеми сметки и т. н. Обаче както се очаква, децата си искат техния си баща, аз съм натрапника, човека който обвиняват за всичко, отделно бившия и мъж не иска да приеме случилото се и се опитва да създава проблеми, родителите на жена ми също не са очаровани от нашата връзка. Атмосферата в дома ни почва да се разваля, от мен се очаква да правя всичко за новото си семейство, жена ми очаква да приема безусловно нейните деца, почват и моите родители и приятели да ми наливат постоянно че съм глупак, където съм се хванал със всичко това. Издръжка от бившия почти не получаваме, освен да купи нещо за децата си, друго не иска да плаща, даже и минималната - казал като иска да е с жена ми, да си плаща всичко, няма аз да им плащам сметките.... Както и да е, стискам зъби, нали е любовта на живота ми и продължавам да правя всичко което си иска от мен, въпреки проблемите. Минават година две, изхабил много нерви през това време, вече не ни е толкова розово, жена ми си показва и лошите страни, нерви, скандали за дреболии, все за нещо е недоволна. Ежедневието ни затиска, скъсвам си г*за от работа за да мога да се грижа за семейството си, проблеми с децата не липсват, даже ги има доволно, особено с по- голямото, което вече е в пубертета. Чувам доста често фразата "ти не си ми никакъв, няма да ми казваш какво да правя", като се опитам да налагам наказание за някое провинение ставам крив, нали не съм никакъв, нищо че основно аз издържам семейството, баща им също не му харесва, че се опитвам да възпитавам децата му според моите виждания... скандали, разправии всякакви. Струва ми огромни усилия да бъда втори баща, искам и аз свое собствено дете, обаче засега го отлагаме. Почва да ми писва от всичко това, задавам си въпроса след няколко години дали и мен няма да ме зареже по същия начин и за какво го правя всичко това? Бившия поне си има собствени деца за които винаги ще е бащата, а аз - ако се разделим всички ще ме забравят за няколко месеца, даже седмици.... В един момент ми писва окончателно, след поредната порция скандали и проблеми в къщи решавам, че не си струва и си бия камшика.... Може да съм егоист, но все пак един живот имам и заслужавам да си създам нормално семейство без да съм крив на всички..

С това приключвам моята измислена история, така виждам нещата, може и да греша, нека ме поправят другите коментиращи. Като баща на 2 деца знам колко нерви и средства изисква гледането на собствените си деца, какво остава за чужди, които никога няма да те приемат за баща. И това далеч не са единствените проблеми при такава връзка. Не казвам, че всички жени с деца без мъж - разведени или самотни майки не заслужават да имат щастливо семейство - има много случаи точно на това и аз самият познавам такива. Също и не казвам, че на всяка цена трябва да се пази първия брак - ако има сериозни проблеми, чести скандали, побоища, изневери, алкохол и т. н. за всички е по-добре да се прекрати. Обаче ако просто от скука и от желание за нова тръпка се правят такива постъпки, шанса новата любов да не устои на всичко гореописано е доста голям.
Нямам намерение да набивам канчета, но искам да дам съвет - като ви се живее, наживейте се хубаво, нае*ете се на воля и като решите да създавате семейство, постарайте се то да бъде стабилно. Има достатъчно нещастни и стресирани деца, постарайте се вашите да не бъдат такива.

Относно н63
Има правени такива комуни по време на хипи движението в САЩ 60-те години. Събират се такива двойки, както и отделни мъже и жени, е*ът са кой както свари и всички са доволни. Психолозите са ги наблюдавали с интерес, има написани статии за тези мини общества. Само за няколко месеца почват едни скандали - тази даде на този и онзи, на мен не даде, онази друго, този трето... и почват скандали и разправии докато всичко се разпадне на двойки и си заминат една по една. Не ми се рови из нета да я търся тази статия, който има интерес да си потърси.
Хайде със здраве
М33

68.   64, това, че ти се представяш и за мъж, и за жена, не значи, че и другите го правят. :)
Ж

69.   Чичо, ти какво работиш?
Ж

70.   Здравей 68, 64 съм, или Чичо, както вече ме кръстихте. Никога не съм се представял като жена!!! Това ще е срам и позор за мен, да слизам на нивото на жена. Днес тъпата феми-идеология с равенството цели точно това. Мъже и жени били равни. Равни, ама друг път. Още не са станали и сигурно никога няма да станат, освен на хартия. Да ме сравняват с жена е голяма обида за мен, камо ли пък аз, да пиша от името на жена.

69, занимавам се с радио-електроника и всякакъв вид силно-средно-слаботокова техника. Имам фирма за ремонт и гаранционна поддръжка на битова и промишлена електроника, с 5-тима работници и две сервизни помещения. През летния сезон ходим на работа зад граница. Отделно поддържам мрежа за доставка на кабелна TV и интернет. По някога съм фирма изпълнител към друга фирма по спечелени проекти, изискваща квалифициран труд по ел. обзавеждане и техническо оборудване. Не знам дали бях ясен, но ако нещо още те интересува, питай.
Поздрави!

73.   Чичо, коментари 15, 31, 32, 46, 47, 49 си ги писал ти, което доказва, че се представяш и за жени на различна възраст и за самата авторка, значи освен че имаш шизофрения явно си и патологичен лъжец, разбери че никой не можеш да заблудиш и престани да издевателстваш над сайта!

75.   73, тези коментари, които си посочил не съм ги писал аз, но тъй като не мога да те убедя, мисли си каквото си искаш. Винаги съм казвал, и пак ще го кажа! За мен жените са с много по-малка стойност от мъжете като пол. Да се представям за жена е не само унизително за мен, но ще е срам и позор. По скоро жените тук и навсякъде се представят за мъже, за да се почувстват значими сато тях. След като модераторите не искат да потвърдят мъжкого ми представяне и да докажат че не аз съм автора на тази тема, както и на останалите за които ме обвиняваш, няма как да ти го докажа. А, ти си жена! И то върла феминистка, след като защитаваш женскага кауза за равенство, че и по-голямо равенство на жените, спрямо мъжете. Вече се видяха на практика женските способности и огромната вреда от равенството. Времето е динамично, а природата не прощава човешсите корекции и вмешателства, в програмата и. Общества разрешили и наложили женско управление изчезват, или са на път да изчезнат!

76.   Мъж на 47 г. Не виждам смисъл от спора ви. Тук е описана една житейска ситуация. Няма значение дали темата е измислена или не, важното е какво послание носи и какви изводи могат да се направят от нея. Дори и темата да е измислена този, който я е измислил има потребност да чуе мнение, има нужда да оттуши своя мъка, болка, изпитва някаква вътрешна потребност, за да я напише. Бъдете по толерантни към пишещите и не отклонявайте разискванията в ненужна посока. Смисълът на този сайт е да си споделяме и да си помагаме със съвети, а не да водим детски спорове.
Психолог

77.   75, никоя жена не съм срещал досега да се представя за мъж, но пък много мъже се представят за жени, особено в сайтове за запознанства, форуми и чатове, защото никой не им обръща внимание, а да кажеш че едни хора имат по-малко стойност от други хора говори че ти НЕ си мъж, злобата ти е типично женска! Ти си явно жена в мъжко тяло, затова не понасяш конкуренция от жените!

78.   Чиче, според мен ти безумно завиждаш на жените, и искаш да си жена, но не си. Явно защото мислиш, че ние жените само заради пола си сме облагодетелствани, и нашия живот е по-лесен. Признай го пред себе си, и ще се успокоиш.

79.   76, правилно посочваш некоректното отношение на някои от пишещите тук, които обвиняват мен "Чичото" в непристойно поведение конкретно към женския пол, и автор на темата, както и на много други, които намират за провокации и дискриминация към жените. Възможно е темата да е измислена, а може и да е действителен случай. По-важно е да се види причината за създаване на подобна ситуация, а чрез коментарите на участниците в нея да се извлече поука в полза на тези, които може да се окажат бъдещите потърпевши.

"75, никоя жена не съм срещал досега да се представя за мъж, но пък много мъже се представят за жени, особено в сайтове за запознанства, форуми и чатове, защото никой не им обръща внимание, а да кажеш че едни хора имат по-малко стойност от други хора говори че ти НЕ си мъж, злобата ти е типично женска! Ти си явно жена в мъжко тяло, затова не понасяш конкуренция от жените! "

77, ти си ярък пример за жена, представяща се за мъж! Трябваше да напишеш "срещаЛА до сега", а не "слещал"! Видно е и е лесно да се определи, кой на кого обръща внимание, и кой от кого (мъжът или жената) има повече нужда. Ако погледнем реално върху стойността на половете в миналото и днес, едва ли има голяма разлика. Точно поради по-ниската стойност на женския пол, в миналото някои по наперени жени, са се представяли за мъже при писане на разни неща, за да се наредят до мъжете. Днес отново никой работодател не иска жени на работа, дори и да им праща с 16% по ниски заплати, защото вместо печалба му носят загуби. За това сега в интервюто за работа, няма да присъства думата "пол" при даване на характеристика. Ако нямаше репресии от страна на законите, относно равенството на половете, едва 30% от жените щяха да работят и то само трудоемка и нископлатена работа. Аз съм горд че съм се родил мъж, и благодаря на Бога за това, а жените никога не са били, и никога няма да бъдат конкуренция на мъжете. И най-лошият работник-мъж в дадена професия, е по-добър от най-добрата жена в същата професия. Колкото до мен, до сега не съм срещал жена не само в България, но и в Европа, която да ми е конкуренция в професията!

82.   Чичак, аз нямам нужда да се доказвам какъв мъж съм по нета, защото в реала съм се доказал, твоята истерия срещу жените и мъжете които ги обичаме е дребнава, злобна и непотребна! На мен не ми пречи когато жена ми е по-добра в нещо от мен и не вдигам аларма заради това, ти си просто един страхливец и конкуренцията на жените те плаши, защото я възприемаш точно като конкуренция, а не като партньорство! Ти с жените ли се конкурираш? И се имаш за мъж? Явно това те дразни, че жените са повече от тебе, така излиза от коментарите ти, защото ти сам се сравняваш с тях! Аз се сравнявам с личности и със способности и когато съм по-добър в нещо го правя по-добре, когато не съм си признавам и уважавам по-добрите независимо от кой пол са и в какво са по-добри! А ти щом се сравняваш с жените значи ти си жена, имаш типично женски страх от тях, защо не се конкурираш с мъжете, просто защото не си мъж, бях казал и преди-не ми се спори с хора с много свободно време и с малка заплата и п... а, нито едното ще се увеличи, нито другото!
М25

83.   82, Ризов, Пиздов, или който и да си там.... М25. Никой не е тръгнал да се доказва по нета, защото това е невъзможно, в анонимен сайт. Ти си обичай твоите си жени, а аз ще си обичам моите по моя си начин. Истерията е от твоя страна с постоянните реплики и апострофи към моите коментари. На теб лично може и да не ти пречат феминистичните изцепки за равенството и равноправието между половете, защото още не си дорасъл и не знаеш за какво иде реч. Жената няма как да е по-добра от мъжа в дадена професия, освен ако "мъже" като теб (с промити мозъци) не го твърдят на всеослушание, и ако не си жена, представяща се за мъж, с надежда всички мъже да се съгласят с теб. А като казваш, че това не ти пречи, предполага се и какъв мъж си, след като жена щяла да е по-добра от теб и то в мъжка професия. На всички е известно в коя пофесия жената е много добра. Професия още от дпревността. В друго не може да е конкуренция на мъжа. За това не ме плаши никаква измислена от теб женска конкуренция, защото няма такава. И да. За мъж се имам, а ти не приличаш по изказването си на такъв. Жените винаги са били повече като количество от мъжете, но никога не са имали мъжки качества като физическа сила и ум. Полът винаги е имал значение, и не аз, а ти искаш да ме сравняваш с жените, което е обида кръвоносна за мен, защото предполагам че си с вагина и не признаваш очевадното мъжко превъзходство. Аз няма как да се страхувам от жените, защото са под нивото ми. А, твоите заплахи със съд за дискриминация са си типично женски прийоми, доказващи женското безсилие. Освен със съд жените днес не могат с друго да заплашват мъжете. За това и насилието над тях никога няма да спре, без значение какво мисля аз, или какви заплахи ми отправяш ти. И, още се чудя!? Как така, униформен мъж, има толкова много време, за да следи мен "Чичото" в темите из форума? Все си мисля, че не си никакъв униформен, а си жена без работа, и мечтаеш да си униформена, за да наказваш неправомерно такива като мен в реала, непризнаващи женските простотии за равенството!

84.   Абе мили читатели, защо опорочаване темата с безмислени коментари и спорове. Измислица или не е - посланието е вярно.
Аз самият останах сирак на 12 години. Прибрахме роднини, но ми ебаха майката до 18 г. Третирахаме като роб, спях в коридора и т. н. Кучето на съседа живееше по добре от мен. Не искам да си спомням този период.
Сега имам семейство - жена, деца и за нищо на света няма да ги оставя. Хората не разбират че от освен да се обичат трябва и да си помагат и прощават.
Евала на съпруга на госпожата.
Марин, 48

85.   Личи си, когато мъж се представя за жена. Ама много си личи. Чичака просто завижда на жените.

86.   Аз не разбирам защо се гледа на промяната на човека до теб по такъв начин . Един брак като не върви , защо да не се пробва с друг човек . Никой не е верен на сто процента . Разбира се , че като няма проблеми е сладка любовта , като живееш вече с някой са други нещата . Пък и с деца от други бракове са много сложни нещата .

87.   Не се знае дали мъжа, ако не беше го оставила и той е нямало да си тръгне, ако му дойде в повече, просто е бил оставен и е нямал толкова грижи колкото теб, след това е решил, че по- добре да не е сам. С чужди деца и болни родители на много хора би било нанагорно. Не го превъзнасяй чак толкова, но си го дръж вкъщи.

88.   Не е истина колко прости коментари прочетох тук от сорта, че не е вярно, че не е измислица. Гнус ме е от вас. Аз от повече от 10 години се грижа така за баба ми о дядо ми, който вече почина. Гнус ме е от вас да знаете.

89.   Само любовта и прошката правят човека щастлив. Обичайте се безусловно.

90.   И вторият ти мъж не е виновен. Всеки има право да си потърси щастието другаде. Не е лесно да се грижи човек за обездвижени хора.

51-74 от 74