Споделена история от Семейство

Дъщеря ми има един приятел, който тя не може да оцени.
Дъщеря ми има един приятел, който тя не може да го оцени. Според мен момчето не е лошо но в момента е във финансово затруднение и тя това не го разбира и може би затова го отблъсква. Как да и помогна да разбере че не е права?

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Ами, един обикновен разговор обикновено върши чудеса, но не забравяйте, че всяка случка си има минимум две страни. Може дъщеря ви да знае неща за това "добро" момче, които вие не знаете. Нещо като... "Совите не са това, което са" :-). Разбира се, ако предното не е вярно и момчето не е лошо, но разговор е изключен поради нежелание да се слуша... остава трудния начин. Губиш нещо и след това разбираш какво. Все пак пробвайте с разговора...

2.   Това момче заслужава истинска приятелка, а не такава като дъщеря ви, която гледа парите.

3.   Това е основната грешка на повечето момичета ! жалко е че те никога не проявяват разбиране към партнйорите си и ги отблъскват точно когато те се нуждаят най-много от подкрепа и внимание на любимият си човек ..

4.   Не казвате колко е голяма дъщеря ви, но ако все още ви е подопечна - "затворете й кранчето" и много бързо ще го разбере! :)

5.   А дали финансовото затруднение е единствената причина? Напълно е възможно дъщеря ви да не го харесва физически, да и се струва скучен или какво ли още не. От какъв зор ще и натрапвате "добро" момче, което не кара сърцето и да забърза, само като помисли за него?
Това си е неин избор, не ваш.

Дядо Торбалан

6.   Пожелавам и жестока раздяла. Такива момичета трябва да останат за винаги без приятели. Същото важи и на момчета, които пък търсят сексуална изгода в едно момиче, а след това го зарязват.

7.   Казвате, че може би отблъсква момчето, защото не е финансово стабилно. Защо първо не разберете дали наистина е така. Може да има друга, по-основателна причина.

А ако сте права в предположението си, не мисля, че може да повлияете на дъщеря си положително. Вече е късно, според мен. Та си е изградила ценностна система и не може да й натрапите своята. На ваше място бих я оставила да си направи грешките и да ги осъзнае сама. Само така ще си извади верните изводи.

8.   Защо се месите там където не трябва ..може би това момиче не го иска ..може би не го харесва защо насила я карате да бъде с този човек ..само и само да я видите че е добре и т.н ...оставете децата си сами да правят избор ..дори и той да е грешен ..така поне ще научават уроците в живота от собствен опит ..