Споделена история от Семейство

Осъзнах, че половинката е кофти човек
Мъжът ми направи голяма мизерия на един негов колега, за да "напредне" в службата. Бегло познавам човека, не ми е жал, не ми пука за него, а и аз с нищо не съм ощетена. Вече десетима дни обаче ми е гадно, не мога да го гледам. Различни хора сме, но наистина не очаквах, че е способен на подобно нещо. Още повече и аз съм била прецаквана по сходна схема. Оправдава се, че всички били правили така. Хайде да знам, че не са всички.

Работата е там, че си спомних за още няколко подобни прояви, за които той ме уверяваше, че били грешка или нещо случайно. Сега си мисля, че изобщо не става въпрос за грешки, а по-скоро за съзнателно избран модел на поведение. Не знам какво да направя, защото не мога да харесвам такъв човек. Нещо се скъса, даже като правихме секс ми беше противно.

Коментари

1.   Ще ни кажеш ли за какво точно става въпрос?

2.   Махай го тоя подъл цървул. Хора без чест не заслужават нищо.

3.   Ми какво да правиш... Раздели се с него.

4.   Не споделяш какво е направил? ! Ако е наистина подло, помисли си с какъв човек си. Явно е добър манипулатор, което няма начин да е само в службата.

5.   Много гадна ситуация, затова е хубаво преди да се обвържем с някой да разберем що за човек е. Не външните признаци а характера, защото иначе после идват неприятните изненади и външните признаци не ни ползват с нищо нали така?

6.   Всъщност ти се ядосваш, защото мъжа ти е станал, като онзи, който ти е навредил преди. Когато той е правил номера досега не те е дразнил, защото реално си намазвала и ти, нали? Навсякъде има такива тарикати, които паразитират на гърба на останалите, а понякога направо им изяждат хляба. Само ти можеш да прецениш дали да стоиш при него, от две-три изречения няма как да реша. Но ми се струва, че рано или късно животът ти връща.

7.   Ми ако е подъл и долен човек, помисли си един ден, ако имате деца, какви ценности ще им даде, на какво може да ги научи такъв мухъл? ! Я го зарежи докато е време! Аз не бих могла да споделям нито живота си, нито леглото си с такъв. Истинският мъж би избрал да загуби достойно пред това да спечели с измама, във всяка ситуация имам предвид! Това мога да кажа.

ELSA

8.   Абе всеки се бори, за да постигне целите си. Вместо да го виниш се радвай, че се е издигнал, защото някои и това не могат. Да не би да го е убил, я. Знам, че сега всички ще ме погнат и ще започнат да ми говорят за морал и ценности, но в България така се успява - с манипулация, връзки и пари, колкото и гадно да звучи.

9.   Ако искаш да го поправиш накарай го признае пред теб пред шефа си какво е сторил, да се извини и да откаже позицията, защото не можеш да обичаш човека в който се е превърнал.

До ELSA

Цитат

"Истинският мъж би избрал да загуби достойно пред това да спечели с измама, във всяка ситуация имам предвид! Това мога да кажа. "

Много хубаво казано а защо тогава има толкова жени които се тълпят при "бизнесмени" забогатели по нечестен начин ограбвайки хората или при мутрите от близкото минало или при такива които се занимават с нечестни схеми ощетявайки други хора или с такива които се занимават с наркоразпространение, но имат пари? Защо не отиват при честните хора които губят с достойнство? Защо толкова пъти чета и слушам как този или онзи имал това или онова а не слушам кой е достоен и доблестен човек? Защо слушам и чета как някой достоен човек е оплюван, защото "ма той няма" това или онова? Защо в предаването "съпруга на милионер" или както там се казваше тълпи от млади и красиви жени се състезават за благоволението на застарелия курвар Ицо Стоте Манекенки? Защо като гледат някой мъж много жени гледат колко пари има, дали живее сам, каква кола кара и т. н. а не гледат дали е достоен човек? Има ли смисъл да продължавам? Мислят ли те сериозно, че човек който вреди на другите за да се уреди той самия и да спечели на гърба на другите може да е достоен човек? Обаче се блазнят от меркантилността и това изискват и ако няма подходящ по тези критерии така се опищяват и разциврят, че нямало "истински мъже" които да могат да се "грижат" за тях, тоест да им дават парите спечелени по недостоен начин. Не е ли това лицемерно?

10.   За него си е

11.   Абе 8 номер нали затова сме на това дередже бе! Само тарикати натегачи в тая държава аре аман вече!

12.   Поклон за номер 9 и от мен! Прав си човече, нямам какво повече да добавя.

Т. Н.

13.   Грешка е първият път. После е изчор!
С принципите не бива да се прави компромис.
Имате ли деца? Искаш ли този човек да ги възпитава? Ако не - искаш ли изобщо децата ти да носят неговите гени?
Отговори си на въпросите и сама за себе си реши, а след това не се обръщай назад!
Ж29

14.   Ами, авторке, след като си с такъв висок морал, напусни съпруга си и си намери някои с възвишени качества, пък ще видим, колко ще издържиш и с него!
А относно на коментаращите по - горе ще кажа, ако всички българи бяхме толкова морални нямаше да сме на това дереже. Само дрънканици и празни приказки, а на села нищо....

15.   14, става въпрос за това дали си морален и честен, или мошеник и далавераджия. По - честните хора не обичат мошениците, или кариеристите в лошия смисъл на думата. Авторката е трябвало по - добре да го опознае преди да се обвързва. Явно имате различна ценностна система.