Споделена история от Семейство

Нещастен съм... Искам съвет
Ако започна да изброявам всички причини поради които се чувствам нещастен, ще отнема много време.
Затова само ще кажа, че в семейството ми няма никакво разбирателство.
На 22 съм и още живея с нашите..
Те непрекъснато се карат и мисля, че са пред развод...
Проклетите пари за нищо не стигат...
Дори когато се върна от чужбина с много пари.. те изчезват толкова бързо.... като истинско проклятие.
Напрежението у дома е толкова осезаемо...
Много съм силен, но всичко продължава толкова дълго, че вече се чувствам съсипан..
Дори не мога да си помечтая свободно.
Веднага се случва нещо което да ме върне в реалността.
Всяка ситуация е такава, че няма никаква добра страна.
А в същото време съм голям оптимист и затова не казвайте, че привличам нещата в живота си заради черногледство.
Дори не смея да се оплаквам на никой, дори на ум.
Сега за пръв път изливам душата си.
И ми олекна.
Тъжно е... Защото наистина съм добър човек и не смятам, че заслужавам това което ми се случва.
Някой знае ли кое да променя...?
Или колко още да се надявам...?
Или какво друго да мисля освен, че това е един лош период...
Период който трае толкова дълго време... а светлинка в тунела НЯМА....
....???? !

Коментари

1.   Няма ли пари. Ми, в България никой няма пари, пък живота си върви. Айде ходи мрънкай някъде другаде.

2.   Такъв е животът в България.

3.   Спокойно само не изпадай в депресия!! Трябва да имаш силен дух и ум за да не може тези събития да не ти повлият психически. Живота принционо е хаотичен и винаги ще има и добри и лоши моменти, но като цяло бъди силен. 22 млад си все още, ще видиш живот стига само да удържиш психически. Това ще отмине както всичко друго... добре ще ти дам пример цивилните хора във Втората световна война според теб да не би да им е било много весело, та хората 6 години са живеели в страх и надежда че войната може би ще спре... ами войниците те какво, като дори не знаят дали ще има утре за тях, а да не говорим за хората в концлагерите, че те буквално са били "живите мъртви"... с тия примери искам да ти покажа, че винаги има и по зле.... да и на теб не ти е лесно, знам, че е много трудно да гледаш хората които най-обичаш да се разделят ама е нормално някои хора да се разделят, съща така и парите не стигат за" нещо повече", но се радвай, че си жив и свободен. Вярно няма как аз да изпитам твоята болка и това което те мъчи, но все пак се опитвам да помогна както мога :)

. ZET.

4.   Махай се от вашите и ги остави да са развеждат. Отиди в квартира, намери си гадже и работа, коята да ти харесва. Развода на вашите няма да повлиае на живота ти, ако са изнесеш.

5.   Спри да живееш с родителите си. Или остани в чужбина, или се изнеси на квартира и си следвай своя живот. Намери си приятелка. Вече си голям. Не зависиш от родителите ти и ги остави да правят каквото искат. Запиши се да учиш нещо. Изобщо си поеми живота в ръце и върви напред.

6.   Първо и най-важтото на 22 г. нямаш място сред вашите и още повече сред скандалите им. Не можеш и не е редно да ги променяш. Имаш избор. Как си харчат парите е решение на вашите. Хиляди млади и ни толкова млади са със съсипан от родителите си живот. Ти си на път.

7.   И аз съм на мнение, че трябва да заживееш самостоятелно. Родителите ти си са големи хора, ще се оправят - ти имаш право на самостоятелен живот. Ако нещо ти влияе зле, няма смисъл да се мъчиш. Колкото и клиширано да звучи - започни нов живот. Не всичко е пари - можеш да се разхождаш, да се вглеждаш в хората, в парка, в децата, в птичките, в дърветата - можеш всеки ден да откриваш по нещо ново, стига да отвориш сетивата си, все едно започваш тепърва да опознаваш света. Казваш някои неща нямали добра страна - а това, че ни има, че сме живи, че сме тук! И нещо друго - не чакай да отмине лош период, а мисли как да го направиш добър период :)