Споделена история от Семейство

Не се разбирам с майка си
Здравейте реших да ви споделя моят проблем. Момиче на 16 години съм почти правя 17 след 5 месеца ноот една година изобщо не се разбирам с мама. Винаги съм била по-пълна от другите, не се оправях, не слагах грим не се обличах като приятелките ми и не излизах, но когато станах на 15 отслабнах, започнах да слагам грим да излизам, да имам повече хубави изживявания и емоции с приятели и тогава тя се промени. Започнахме да се караме през два дни, вечерният ми час сега е в 20:30, постоянно ме упреква, че съм пропаднала, опитвах се да си говоря с нея, но тя веднага започва да крещи и да изтерясва и да твърди че не съм права и постоянно ми казва, че не и помагам не чистя вкъщи не мия чинии и не правя нищо освен да излизам. Не ми дава да спя в най-добрата ми приятелка, имаше случка в която аз, най-добрата ми приятелка и две момчета бяха дошли с нас до входа ми за да се преоблека а тя ги беше видяла и ми каза, че съседите щяли да ме обсъждат, че съм пропаднала. Не ми дава да ходя на рожденни дни и партита каза, че сега не ми е времето а след 18, дори наскоро ми посегна и ми каза, че нямало нищо да стане от мен и съм малоумна връзват ме ужасно много, а аз мога да разсъждавам не правя нищо просто искам да се забавлявам с приятели, но за нея не ми е сега времето... Моля кажете ми какво да направя?

Коментари

1.   Майка ти просто се притеснява за теб. Има много опасности, които дебнат една тийнейджърка. И тя, може би малко повече, отколкото е нормално, се бои за теб и да не ти се случи нещо лошо. А ти се поспри малко. Купоните, момчетата и дрехите няма да избягат. Наблегни на ученето, успокой майка ти. Изчакай две години да станеш пълнолетна и тогава прави каквото искаш.

2.   Притеснява се за теб просто а това че ти е посегнала е непростимо