Споделена история от Семейство

НАСИЛИЕ В СЕМЕЙСТВОТО МИ!!!!
Здравейте. Всичко е станало през лятото на 2008 юли 13, когато аз сам била на село. Татко и мама са били тука. Баща ми е бил пийнал няколко чашки ракия и понеже вуйчо е искал да ме заведе на море с тяхното семийство, татко е вазразил и е хванал мама за китките и я раздрусал като и казал че каквото кажел той -това ще става. Никога не съм вярвала, че това може да стане в моето семейство но... . ние бяхме обикновено семейство от провинцията и как стана, не мога да разбера.. прочетох пощата на майка ми и го открих слуайно! ! ! Как да реагирам - какво да кажа -вече нищо няма да е същото за мен... Мама е прекрасна и не заслужава това, а татко не е цвете за мирисане, но ме обича, мисля... Не знам какво да правя - ако кажа нещо на мама, тя ще ми се скара, защо съм й чела пощата - тя мисля, че си има любовник - но той е по писмата му много мил и нежен и не би я наранил... истински принц от приказките.. - има ли време да я убедя да се разведе или... . Не заслужава това... Мисля да кажа на татко, че ако не спре да пие, няма да му говоря, но тогава той ще ме набие... Дали продължава това насилие и в днешни дни, при почти всеки техен скандал или вече е минало?

Коментари

1.   Мисля, че не би могла да промениш нищо. Не се бъркай. Много ще ти се ядоса майка ти като разбере, че си ровила в пощата и. Ако те преценят, ще се разведат ( по-точно майка ти). Знам, че това те засяга много, разбираемо е, но това си е тяхна работа и ти може само да изкажеш мнение, ако изобщо някой те попита. Ако се намесиш, може да дадеш съвет на някой от тях, който да ти се струва разумен сега, но с времето да се окаже грешка. Освен това ми се струва, че си доста малка .

2.   Подкрепям 1., но ако баща ти пие много може да му кажеш да опита да намали пиенето (но без заплахи, че няма да му говориш). Може пък и да те послуша.

3.   До номер 1: На 15 години съм

4.   Та... какво свъщност е станало не разбрах???? Татко ти хванал майка ти за китките и я разтърсил...? Момиче - чуи ме , според мен това , което си прочела в пощата на майка си са си били чиста проба оправдания на майка ти пред някой чужд мъж как съпругът и не е добър и че я малтретира , тормози и прочеее- с цел да предизвика съчувствие във въпросния чужд мъж и съответно внимание от негова страна . Което между другото е твърде непристойно поведение за омъжена жена и особено нечестно спрямо баща ти , пък дори и да пийва понякога по чашка вечер.... а ти недей да прибързваш с обвиненията си ... просто съвет

5.   не се бъркай в живота на майка си, просто може да й намекнеш, че по принцип да кажем си имала една приятелка, чиито родители са се развели и ти не би имала нищо против. Така ако майка ти е с баща ти заради теб, ще може да помисли вече в друга насока. Ако се разведе, подкрепи я. Иначе не се бъркай, гледай си твоя живот.
Баща ти явно е деспот, не става дума тук само за конкретния случай, ти знаеш.

Ф.

6.   аз мисля че трябва да ги остажиш на мира да се разберат.. отношенията между родителите са по-сложни отколкото си мислим...