Споделена история от Семейство

Баща ми ни тормози
Здравейте!
Моята история започва така:
Става въпрос за моя баща, с майка ми са заедно вече почти 20г., от както се помня постоянно се карат за дребни неща но винаги той започва. Ревнува майка ми ужасно много, ако излезе някъде веднага я пита какво е правила и от там започват скандалите. Аз съм на 19г. уча и това се отразява на мен, имам една сестра и един брат
Понякога не ни дава да ядем, понякога дори когато баща ми е посягал на майка ние сме я зщитавали
Много пъти и е посягал да я бие. Мислила съм да се изнесем някъде но няма къде да отидем майка ми си няма никой, баща й и майка й са починали и затова незнам какво да правя, постоянно сме в стрес не се издържа вече, затова ако може да ми дадете някакъв съвет!

Коментари

1.   завърши,работи,излез на квартира.За майка си няма какво много да направиш...

2.   Пълен тиранин няма що

3.   Бих те посъветвал да учиш, да излезеш да работиш в чужбина и да вземеш майка ти, сестра ти и брат ти при тебе. Това наистина е кошмар, моят баща беше същия, пълен изрод и побойник, сега е едно жалко впиянчено мрънкало, което е заприличало на клошар, бих го пребил за всичките мизерии които е правил на майка ми и на мене, но няма смисъл, той сам се прецака да го мразят всички от семейството ми. В момента имам строителна фирма в Германия, но на него няма да изпратя пукнат лев, майка ми и сестра ми са при мен и живеем добре, съветвам те да направиш същото, учи, бори се и се отърви от този жалък насилник, такива като него си го получват! Винаги!

4.   Поредната история, която доказва, че семейството е просто една клоака.

5.   А нямате ли някое жилище оставено от баба ви и дядо ви да отидете там?

6.   Замини да учиш в друг град или ако можеш-в друга държава. Излез на квартира и като почнеш да работиш опитай да вземеш майка ти при теб. По-горе имаше коментар на човек заминал за чужбина. Пък баща ти като остарее не се грижи за него, не му давай пари-оставете го сам когато е стар и болен. Така ще разбе какво е правил.

7.   Аз бях в подобна ситуация до скоро, но вместо баща ми беше майка ми - тя е необразована, алкохоличка, пушеше по 2 големи кутии цигари на ден, говореше несвързани неща дори когато е трезвена, крещеше и ме излагаше по улиците, трошеше техника постоянно и какво ли не. Баща ми работеше в чужбина 10/12 месеца годишно затова бях сам с нея почти през цялото време. Тя се влошаваше все повече и аз не можех да я търпя. Една вечер, когато се напи, прекали. След като прекарах поредната ужасна нощ и едва отидох до училище, се оплаках на училищния съветник. След като отидохме в полицейското управление и какво ли не, ме преписаха на баба ми и дядо ми по бащина линия (родителите на майка ми починаха), и 3 седмици по-късно баща ми се върна. Сега живея с тях и сме в процес на развод и нейното изнасяне от бившото ни жилище (то принадлежи на баба ми и дядо ми, отново по бащина линия). Живеейки с нея толкова дълго време се затворих във видео игрите и интернет и следователно развих депресия (опитвал съм се да се самоубия и съм се самонаранявал многократно) от която все още се опитвам да се излекувам. Цял живот бях изолиран от останалите си роднини и бях настройван срещу тях - те били зли, използвачи, двуличници, вещици и какви ли не. Дори не познавах баща си толкова добре. За разлика от теб съм на 13 години и съм единствено дете, така че мисля, че съм в по-добра ситуация от теб. Но ти препоръчвам да се оплачеш на някого, било то Закрила на детето, полицията или в училище и да потърсиш помощ, за да се разделите с баща ти и да заживеете спокойно.

8.   И кое му е лошото, че пита къде отива майка ти?