Споделена история от Семейство

Зла свекърва
Здравейте, много се колебах дали да пиша но се реших. Свекърва ми е много лош човек и много лошо се отнася с мен. От самото начало не ме прие така не се готви, не се простира така, не се чисти и т. н. един месец я изтърпях и върха беше една обикновена рибена кост за която ме обвини че съм я изхвърлила и се нахвърли върху мен. Изнесохме се и решихме да се женим и познайте голям скандал вдигна това било хубав повод. След това купихме жилище пак упреци и недоволна. Добре до тук търпя но върха беше когато дойде в родилното с изсъхнал букет цветя, замълчах си и казах на съпруга ми и оная като откачи с дъщеря си и вдигнаха голям скандал и кърмата ми спря от тях. Дошли да вземат сина си да съм си гледала сама детето, майка ми била к... ва. много ме заболя това че са починали родителите ми и не ги познават как така ще говорят и после аз съм виновната все не можело да ми се угоди. Жената си личи че не е с акъла си преди да родя детето ще падне, ще се роди недъгава и такива приказки. ЩО ЗА ЧОВЕК Е ТАЗИ ЖЕНА!!! Мъжът ми все ги защитава не можел да ги остави а аз мога ли да им търпя обидите. Дайте ми съвет какво да правя защото все съм под страх... Постоянно го настройва против мен, все ни развежда да се прибирал у тях.

Коментари

1.   Като чета че ти си вода ненапита, а те са много лоши, единственото което ми идва наум, че проблема е в теб. И най-вероятно в най-скоро време свекърва ти ще успее да убеди сина си.
Прочети си какво си написала, всичко е объркано, повечето изречения нямат логика. А текста не може да се нарече текст, а по скоро откъслечни фрази, без смисъл.

2.   Твоята е ясна, бори се и си защитавай честта. Но съпругът ти е този, който сега или после ще застане на кръстопът.

3.   Много неприятно. Тя прекалява. Според мен спри да се виждаш изобщо с нея. Както е казал народът-Не ти ща нито жилото, нито меда. Не я кани в къщи, не й вдигай телефона. За такава обида към починалата ти майка аз изобщо щях да спра да й говоря до смъртта й. Това е и моят съвет-да кажеш на мъжа си, че не може да преглътнеш обидата към майка ти и повече няма да й говориш, нито да си пбщуваш със свекърва ти. Изобщо я изключи от твоя и на детето живот. Ней давай да гледа детето, не я пускай да го вижда и пр. Вземи твърд курс към нея. Игнорирай я напълно, все едно не съществува.

4.   Подкрепям номер 3. Избягваш оттук нататък всякакви контакти с нея и пълен игнор, след като обясниш ясно на съпруга си причината и че поведението и безочливостта им надминава всякакви граници на търпението. Как така ще ти кълнат детето преди да се роди и ще те псуват на майка - мъжът ти трябва най-накрая да вземе позиция - тa това са неговите жена и дете. Ако не уважават избраната от него жена, значи не уважават и него. За увехналия букет - това е селска практика и невероятна простотия, взема се от гроб по възможност със същото име и се подарява да носи смърт. Явно е нямало по свеж оставен. Избесняли са, защото не си го приела. Мъжът ти трябва да започне да се държи като мъж, ако иска да има свое семейство.

5.   Направо спри да и говориш и като се опита да контактува с теб и тегли една майна и накрая ще се откаже. Хич не го мисли. Ако се разведете няма да е заради нея, а заради глупостта на мъжа ти

6.   Номер 3 и 4 са прави, послушай ги. Няма да съжаляваш. На такива злобни уроди като твоята свекърва не трябва да им се обръща внимание, гледай си твоя живот да е ок.

7.   И баба ми е зла свекърва, майка ми я търпя 5 месеца а аз и баща ми 10 месеца до рождения ми ден, когато тя направи последния фасон. Тя рядко идва в къщи ама като отида на гости при нея мръсно- много мръсно ама и тя е нечистоплътна и дразни

8.   Която свекърва не приеме снаха си, ще загуби сина си.... А мъдрата свекърва, която приеме снаха си ще спечели дъщеря.... Явно твоята не е от мъдрите, а е направо от смахнатите.
Отрежи я от вашия живот... защо ще ви трови с простотиите си. Имате си жилище, не зависите от нея финансово-игнор.

10.   Говори с мъжа си и му кажи, че повече не може така, ти си майка на детето му и свекърва ти не може да те унижава по този начин още повече да говори с такава омраза за внучето си! Ако е истински мъж ще се застъпи за теб и ще постави на място майка си и сестра си не го ли направи и продължи ли да ги слуша няма какво да му мислиш ами се разведи с него, защото най -важното за теб и за бебето в този момент е спокойствието! Друг съвет, който мога да ти дам е да се изнесеш временно с малката, ако има къде и да му поставиш ултиматум, че докато не постави майка си на мястото и няма да се върнеш в къщата и няма да му даваш да вижда детето.

11.   Според мен е по- добре да се разведеш с човека майка му е не я оправдавам но той ако не избере между нея и теб по добре се разведи