Споделена история от Семейство

Раздяла
Скоро мисля да напусна мъжа си тъй като постоянно се държи зле с мен и както сам се изразява, , знаеш ли колко ме дразниш!? "като го питам с какво мълчи и не казва нищо. Мислила съм милиони пъти и не мога да си обясня.. Имаме 2 деца който гледам бих могла да кажа с чиста съвест Сама, като от време на време ги оставям майка ми да ги гледа за по час. Никой от техните родители не идва да ги вижда или ако дойдат един път в месеца за по 10-15 мин и това е. И то се отделят със сина си и си говорят пр. на улицата но само не и при нас с децата. Като се наговорят само казват "айде ние тръгваме" и си тръгват. Не мога да го търпя това нещо и като му кажа и той веднага ме гони "Като не ти изнася нещо... (и ми показва вратата да се махам) Само искам да знам какво трябва да направя за да не ме тормози ката се махна и децата ако останат при мен кога може да ги вижда и как да то накарам преди да си отида да си пбати за това.. Нямам много време да пиша колко неща ми е говорил затова дадох този пример. Благодаря за съветите предварително! Ще се радвам ако админите я публикуват. :)

Коментари

1.   Горката... Попаднала си в нелека ситуация. Първо трябва да се обърнеш към адвокат. Имате ли брак или живеете на семейни начела? Ако да първо ще трябва да се разведете по взаимно съгласие или по дългата и НЕ лека процедура. Хвани си някой добър адвокат и го попитай след това какво следва. Ако не плаща издръжка и децата са при теб съда ще определи издръжката и дните в месеца, в които може да се види с децата. Общо взето не можем да ти кажем за колко време ще ги вижда в месеца. Сама ще разбереш в съда. Успех миличка!
Кам 16

2.   Като дете на разведени родители те съветвам да го викнеш да говорите насаме. Питаш го съвсем нормално какво предизвиква това държание в него, дали не се влияе от родителите му. Обмисляш добре нещата и решаваш. Според мен е лошо да се развеждат хората, но като няма разбирателство и с говорене не стане, не е добре пък и за децата да се стои и да не сте щастливи.
Аз съм при баща ми, разведоха се през 2008. Съдът ни извика и мен и брат ми по отделно и ни питаха дали искаме да виждаме майка ми и кога, дали ни устройват срещите примерно веднъж на две седмици, като ако има съгласие от всички, да има право да ни взима примерно лятото за определено време. Издръжката се изисква от родителя настойник примерно баща ми пожеша да е 60 лв, като тя плаща за доста неща допълнително. И намерете начин с децата да разговаряте като големи хора, не ги оставяйте да наблюдават случващото се около вас без да им се обяснява, защото след време вземат това поведение като пример.

3.   ама какъв е тоя мъж да ти покаже вратата. Бори се за децата- само така можеш да се справиш - мъжете не са стока -

4.   Мъжа ти е пълен с извинение боклук. Ако аз бях нямаше да се държа по този нагъл начин камо ли да покажа вратата на жена си. Бих му теглил един здрав бой, за това че те унижава. Не може да позволяваш така да се държи.

5.   Ужас, на моята сестра нейния даже я бие, дори тя го издържа защото неговата заплата отива по заеми и по другите му деца, направо не знам как стой. Консултирай се с адвокат..