Споделена история от Семейство

Aборт или не
Здравейте!
На 27 съм, семейна, имам 8 год. дете и съм бременна. Не знам дали искам да съм. Преди около половин година имахме сериозни
проблеми вкъщи. Толкова сериозни, че почти се бяхме разделили. Наркотици, лудост... беше грозно и аз бях много объркана. Някак си нещата се оправиха мисля от само себе си.
Не знам какво да правя с бебето, може би при други обстоятелства щях да го искам. Сега все още не се чувствам сигурна в мъжа си.... страхувам се, че може да се върнем на същото място.
Неговото мнение е, че трябва да се роди. Категоричен е, че го искам.
А аз все още го мисля, а вече нямам и много време защото съм почти 11-та седмица. Решението трябва да го взема най-късно утре и да правя каквото ще правя. Помогнете ми...

Коментари

1.   "може би при други обстоятелства щях да го искам" - не знам какви са тези обстоятелства, няма обстоятелства, в които всичко да е идеално, просто не съществуват такива, но защо питаш случайни хора в мрежата - всеки ще ти каже различно - аз бих ти казала да не правиш аборт, но какво значение има това...

2.   Не можеш да питаш чужди хора за живота на детето ти. Но мисля, че ако абортираш нещата с мъжът ти ще се влошат още повече.

3.   За съжаление, рядко второто дете сплотява едно разклатено семейство. Напротив, трудностите и покрай него влошават отношенията. И съвсем скоро майката се оказва сама с две деца, за които получава по 100 лв. издръжка всевъзможни мизерии от бившия.

5.   Трудно решение. Дано да сте се променили, пораснали духовно и осъзнали живота. Дайте цялата си любов на децата си и забравете за всякакви пороци, защото животът е един. Приоритети това е. Дали ще посегне към другата или ще те посрещне едно Ангелче. Четете много и се усъвършенствайте.

6.   Аз наскоро за 2 път направих спонтанен аборт. Без някаква видима причина. А бебето беше дълго чакано и много желано. Нямам други деца. Не се знае дали някога ще забременея отново и дали ще родя. Преди това и ние бяхме пред раздяла, но бременността ни сближи отново. Сега не знам какво ще се случи с нас... Колкото до теб-само ти можеш да решиш. Но ако погубиш с лека ръка един живот може цял живот да съжаляваш за това.

7.   Трябва ти да го решиш, ако се оставите с мъжа можеш ли да си позволиш да го гледаш сама, ако той не иска да дава пари например?

8.   Ти наистина нямащ време. Аборт, колкото по-рано се направи, толкова по-добре. Ти най-добре си усещаш нещата. Притегли плюсовете и минусите, помисли си и решавай. Относно отношенията ви щом има замесени наркотици не е добре. Ние за една трева спориме, но чак пък наркотици. Това е сериозна работа.
И имай в предвид, че за аборт да ходи на преглед и се дават изследвания, трябва ти свободно време да се моташ и да чакаш и чак тогава.

10.   Не го убивай! За пръв път ходихме на 4Д ехограф когато синът ми беше на 11 или 12 седмици. Видях с очите си как се движи, беше само 6 см - прекрасен нов живот, който се развиваше в утробата на майка си. Днес вече е на 3г. и е смисъла на живота ми. Това което мислиш, за мен е убийство! Предумишлено при това!
М 36

12.   Мисля, че отговорът е категоричен, никога убийство.

13.   Здравей, съжалявам за ситуацията ти.
И аз съм на същата възраст, но все още необвързана и без деца. Моят най-голям ужас свързан с темата е именно това- да не бъда обвързана чрез дете с някой неподходящ. Знам, че перфектни хора няма и всичко се променя с времето и обстоятелствата, но дете е голяма отговорност. Ти го знаеш много добре, вече имаш едно. Според мен важно е ти какво искаш и дали мислиш, че можеш да се справиш и сама. Виж плюсовете и минусите.

16.   Авторке, какво реши, как са нещата?

17.   Ако се разделите с мъжа ти, ще можеш ли да го гледаш сама.

18.   Абортът е убийство. Детето е от Бога. Това не е болест, праща ти дар. То вече има всички органи. Виж в нета как се прави аборт. Разкъсват детето на части - живо. А то бяга из утробата. Няма кво да мислиш. Бащата го иска - той няма ли думата. Е има колкото тебе. ЕДИН ДЕН ЩЕ СЪЖАЛЯВАШ, ЧЕ СИ ИСКАЛА ДА ГО УБИЕШ.

19.   Роди си детето, независимо какво ще се случи със семейството ти! Детето няма никаква вина за простотиите на възрастните, но ако го убиеш цял живот ще съжаляваш, цял живот ще те гризе съвестта! Ако имаш поне мъничко страх от Бога, ще го родиш! Детето ти е жива душа, не му отнемай правото на живот! Гледай го с любов и не върши тоя тежък грях!

20.   Номер 18 ти да не би да си гледал на живо как се осъществява процедурата или по телепатичен начин комуникираш с фетуса? Пълни глупости пишете. И това с Бог, леле много сте набожни, я слезте на земята. Все едно да ми кажете, че двама тийнове необразовани и/или невнимаващи Бог им е пратил дете при условие, че и двамата не го искат. Тогава защо толкова двойки не могат да се сдобият с чедо? Абортът е въпрос на личен избор и никой няма право да съди, защото не е безгрешен.
Авторката най-добре знае какво може да даде на това даде и в какви условия може да го отгледа, с какви средства и каква помощ.

23.   Не е редно непознати хора а дори и познати да решават дали то да живее или не. Аз бях на същия кръстопът. Родих го, първо ми е, то заслужава да живее. И сега е толкова жив и пъргъв, живота го дърпа и той няма време дори да спи.

24.   Номер 18- има едно устройство ехограф се казва, та с ехографа доктора гледа плода докато го разкъсва и го почиства. Това може да се види и от други присъстващи а може и да се снима, та ето отговора на твоя въпрос дали по телепатичен път хората знаят как се прави аборт.

25.   Не убивай детето си! Питай 8 годишното си дали иска да си играе с братче или сестричка. Имаш шансове все пак си млада на 27 си и можеш да гледаш и второ дете

26.   Авторке,
нима не знаеш, че съществува опасност, ако ти абортираш и убиеш детето си, ти ще умреш в мъки и твоето първо дете може да остане без майка? Не убивай детето си! То е радост, колко семейства искат да имат деца, а ти правиш аборти! Не обръщай внимание на мъжа си, ако толкова много те дразни-изнеси се при твоите родители. Нека майка ти да ти помогне-някак си двете да се грижите взаимно и си помагате и така по този начин да се успокоиш от неприятностите си и да родиш твоето второ дете. Авторке, не прави аборт!
До коментар номер 18
Прав си, подкрепям всецяло твоя коментар. Не обръщай внимание на ненормалници като номер 20. 20 не е наред с акъла, той или тя просто подкрепят абортите, защото са нещастници.

27.   Може би коментара ми ще ти се стори банален но все пак ще ти кажа какво мисля. С мъжа ми се борим вече почти 2 години за детенце. 2 пъти забременявах и 2 пъти помятах. Сега гледам играещите деца по улиците и очите ми се пълнят. Няма по-голям дар от децата, дори и с мъжа ти да не се разбирате, децата ти ще ти дават сила и удовлетворение. Помисли колко майки има като мен на които им се късат сърцата всеки път щом видят дете, а ти имаш късмета да носиш 2ро в утробата си. Не прави грешки авторке.. Бъди благодарна на Господ за това което ти дава!

28.   Недей защо всъщност искаш да направиш това ужасно нещо да лишиш един нов организъм от правото да се развие и да бъде човек знай че след аборт може да има и последици психически и физически помисли ти решваш

29.   Не премахвай човешки живот! Може да получеш и здравословен проблем! Бебето ще оправи отношенията ви!

30.   Какви са тези недомислици - защо вдигате тема с въпрос за аборт отпреди 6 месеца, няма що много спешен и навременен съвет, номер 29...определено ще и натежи мнението ти при вземането на решение:)
Абе, хубаво е да се мисли преди да се пише на всяка цена

32.   Какво реши в крайна сметка?

33.   Знай че едно бебе ще ви сплоти и ще забравите за проблемите. А и когато бебето се роди няма да имате време да се карате. Според мен седни и помисли... Но това бебе ще направи живота и на теб и на съпруга ти по хубав.

34.   Аборт, естествено. Майка си и знаеш как се гледат деца, особено бебета... представи си колко зор ще видиш. Едно си ти стига според мен. Абе като цяло нали имаш дете, за какво ти е второ...

35.   Мила г-жо,

Не правете аборт. Не убивайте детенцето си, защото ако направите аборт, отношенията ви с вашият съпруг няма да се подобрят. Ще имате повече неприятност, защото мъжът ви няма да ви прости за аборта. Аборта в едно семейство не води до добро положение на самото семейство. А и вашият съпруг иска това дете, така че, НЕ правете аборт. Когато се роди второто ви детенце, положението във вашето семейство ще се подобри-съпругът ви може да се откаже от злите си навици, а и пъровото ви дете ще се радва на братче или сестриче. Не забравяйте това, че с даването на живот на второто ви детенце ( а не като го убиете), ще поставите мъжа ви на място, а и той ще се върне на правия път и това ваше второ дете( както и първото) ще го подтикне той да изпълнява семейните си задължения като ваш мъж и съпруг-ще работи по-усилено за да издържа семейството, ще има даде всичко от себе си, за да се чувствате щастливи-ти и двете деца. Помогнете на вашият съпруг да прояви онази мъжка черта, подходяща за самият него-като любящ съпруг и баща на две деца. Не убивайте детенцето, ще съжалявате и плачете. Не слагайте таков апозорно петно върху вашият дом и върху твоята репутация и чест като жена и майка. Не слушай тези, които ти дават съвет да убиеш детенцето си. Надявам се, да размислиш и да не убиваш детенцето си.