Споделена история от Семейство

Родителите ми не ми позволяват нищо
Здравейте! Пиша в този сайт с надеждата, че ще ми дадете съвет. Таа... момиче на 16 съм и имам проблем с родителите си. Майка ми е страшно властен човек (дори сама си го признава), а баща ми често се съгласява с нея по повечето въпроси. Още от малка аз съм принудена да съм "доброто" дете, от което винаги се очаква многооо. Вече съм в 10 клас и смея да твърдя, че покривам всичките им изисквания по отношение на училище(нямам по-слаби оценки от 5) и на много други неща. Винаги съм спазвала всички техни искания- вечерен час, забрани... Но миналата ми дойде в повече -знам, че съм много малка все още за дискотеки(въпреки че сега на по 12 са с високите токчета и се кълчат по дискотеките и баровете), но да се прибирам в 8 по време на лятната ваканция? ! Всичките ми приятелки, а те са около 5, ги пускаха до 12 миналата година. (Живея в сравнително малък град, да не кажете нещо ☺)И дори не само това -не ме пускаха да оставам на рождени дни с преспиване, когато всички оставаха. Общо взето всичко, което е позволено на другите, ми бива забранено. Опитвала съм се да говоря с тях за това стотици пъти, но всеки път, когато повдигна темата, се измисля някакво абсурдно извинение от сорта на "Не може до късно. Утре трябва да ставаш рано да ходиш при баба си. ", а жената живее на две пресечки от нас... Моля ви помогнете ми, писна ми всички да ми се смеят, защото ме държат" под ключ" 24/7. И не започвате с това, че ми нямат доверие... не съм им давала нито един повод да го изгубят. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Моите родители са същите, а аз съм на 20 години, да вече не е както преди, но за да ми "позволят", трябва да се скарам с тях и да си отстоявам моето. Това консервативно мислене ме научи на: Морални ценности, материални ценности, себеуважение и уважение.
Не съжалявам, че не съм ходила по дискотеките, не съм ползвала забранени вещества, не съм нарушавала закона и тем подобни.
Когато станеш родител, ще разбереш, защо се притесняват!
В днешно време, не може да вярваш на никого, не може да бъдеш сигурен, дали няма да те оберат, убият или гаврят с теб.
Грях е 9 месеца, да си носил живот в себе си, да си треперил над него, да си го изгледал и на 12-17 години, да го пускаш навсякъде, без да се замисляш и разтревожиш, кога ще се върне, ще се върне ли изобщо, какво прави в момента, добре ли е...
Когато навършиш 18 години имаш право, да си търсиш "правата", каквото си искаш може да правиш тогава, защото си пълнолетно лице, което може да носи наказателна отговорност и собствена такава.

2.   Добре, не може ли да им предложиш следната сделка: 'Започнете да ме пускате и мен до 12 вечер като всичките ми връстници, а ако се прибера пияна или лъхаща на цигари или изкарам слаба оценка пак ще си излизам преди 8'

Щом живеете в малко градче от селски тип, а не в София, не виждам защо да не те пускат до късно.
А и сега е лято и в тея жеги да се излиза да се обикаля вънка по разгодки в 5-6-7 p. m. е супер ненормално, даже и опасно (зависи в коя част на България сте), защото точно тогава са най - големите жеги!!! Какво искат вашите, слънчев удар ли да получиш? Вечер даже е добре след 9 да се излиза като е лятно време...

3.   Мен на 16 години майка ме пускаше дори и до 11 12 вечерта в лятна ваканция но аз се прибирах по рано.
Сега съм на 24 С мама се разбирам- татко обаче е от онези хора- като майка ти е баща ми малко е властен човек, може би защото едно време моята баба, която е и негова майка не го е възпитала добре.

4.   Аз също съм така, на 16 до 8. Просто се примири, нямаш начин да те пуснат до по-късно. И аз не знам какво е спане в приятелка и т. н. Просто излизам в 6 сутринта и се прибирам в 8. Това е начина.

5.   И аз съм така.. а, съм на 18 и с гадже.. Съчувствам ти наистина!! УЖАСНО е, тъпото е, защото децата са лоши и почват да се подиграват. Един ден запомни това и бъди по приятелски настроена с децата си, но й ги пази!

7.   Миличка, вашите може да попрекаляват с контрола но го правят защото искат да те опазят да не тръгнеш по лош път. Дори и да живееш в малък град това не означава, че нощно време по улиците няма изроди. Казваш, че искаш да ходиш на дискотека като другите. Преди 2 години даваха за две млади жени от Самоков пребити зверски от цигани докато се прибирали от дискотека. Така, че и в малкия град няма гаранция, че няма да ти се случи нещо, лошо изродите ги има навсякъде. Казваш, че искаш да ходиш на купони с преспиване ами я си представи, че има и момчета попрекалите с алкохола и някой от тях вземе та се възползва от теб? Вашите знаят, че има такива опасности и затова не те пускат, защото не искат да ти се случи нещо лошо. Прочети случая на сестрите Белнейски и те като теб живеели в малък град и искали да си правят каквото си искат и плащат с живота си за това. Качват се с колата на някакъв непознат да ги закара на дискотека а той ги изнасилва и убива по пътя и сега майка им плаче на гроба им вместо да ги види абитуриентки, студентки и булки. Докато живееш с вашите и си непълнолетна ще се съобразяваш с тях момиченце, след 18 си прави каквото искаш дотогава ще търпиш! Сега може и да им се сърдиш, че те ограничават обаче един ден когато приятелите ти продължат да деградират и тъпчат на едно място, а ти постигнеш нещо ще им благодариш!

8.   И при мен е така, а съм на 18. Баща ми не ми позволява нищо, трябва да се прибирам в 8 вечерта. Всичките ми проятели нямат вечерен час, само аз до 8. Дори лятото, когато се стъмва в 10, аз в 8 вкъщи. Ходила съм на дискотека, да, но тва е било нещо много рядко, принципно мисля, че ако можеше да ме държи в нас постоянно, щеше. В момента съм втора смяна и идка веднага след училище да се прибирам, без кафета, без нищо, веднага вкъщи.

9.   И нашите са такива... Майка ми ме държи, докато пресичам и ми казва, че съм малка да имам ключ! Аз съм на 12, а тя през повечето време се държи като че ли съм на 5.