Споделена история от Семейство

Тормозят ме, какво да правя?
Здравейте! Първо искам да кажа че ще навършвам 17, защото повечето, които биха писали по тази тема са на по 10. Минавам към темата- от невинна 10 годишна възраст съм бита и посинявана за най-малката беля. Преживях го! Започна обаче и психически тормоз от 10 степен по скалата от 1 до 5! Всеки ден ми се повтаря, че нищо няма да стане от мен и ужасни обиди. Ритниците и боя не ги пропускат също понякога. От 3 години имам ужасни проблеми с психиката и удивителни паник атаки и нервни кризи, но те не желаят да отида да се лекувам. Не мога да търпя това повече. Старая се да не общувам с тях, но те въпреки това продължават. Аз съм единствената, която чисти и готви всъщи, но това също не се оценява! Моля да дадете съвети!!!

Коментари

1.   Милата, знам какво ти е, само че съм с четири години по малка от теб. Аз бях в подобно положение, но в училище. От 5-ти клас заради свободното ми поведение и заради моята стеснителност в училище ме тормозеха психически и в средата на 6-ти, когато се изместих в другия клас момичетата от стария ме бъзикаха, защото спортувах и се справях добре. Мислех, че така всичко ще приключи, но нищо подобно. В новия клас ме подиграваха заради едно мило момче, което обаче също не му бе чиста работата. Дори когато спрях да си говоря с него пак беше така. Пък и в стария клас момчетата ме бъзикаха, дори ме обиждаха. Заради това спрях активното спортуване, започнах да се панирам когато видя околните, изпитвах страх и параноя. А и тези деца, който ме тормозеха първоначално тормозеха и други деца от училището ми, но никой нищо не им казваше. Съсипаха ми психиката тези копеленца гадни. Един искам да им се случи същото, за да видят какво е. Но накрая едно момче, което най-много обиждаше си изпати също, а е такъв страхливец. Един път по-голямата ми сестра се разправяше с него, а той се оправдавал, че не е така, а така лъже. После дойдоха едни батковци и започнаха да го обиждат също, а той си помисли сигурно, че съм ги повикала. Оттогава това момче повече не ме закачаше.
Разказах ти това, за да ти покажа, че не само ти си така, ами и да знаеш, че който зло прави, зло намира. Препоръчвам ти следващия път когато те обидят да кажеш :„Край, повече няма да търпя това нещо. Аз не съм ви слугиня, за да ме карате какво да правя. Може сега да ме контролирате, но аз скоро ще порасна и няма да имате власт над мен! Вие това ли искате, да се изнеса от вас и на старини да не ви погледна и да не ви помагам? Нали знаете, че един ден всичко ще ви се върне и накрая ще съжалявате, че сте се държали така с мен, но вече ще е късно ”. Не знам какво друго да ти кажа, но имаи куража да се остояваш и да бъдеш твърда и да се обичаш. Ще ти помага в живота.
Стискай зъби, завърши училище, изнасяй се от вас и ограничи контактите и вижданията с тях до минимум. Ако пак те заплашат пак, отвърни им, покажи им, че си силна и достойна. Ако го направиш, няма да имаш проблеми с тях. Накарай ги да съжаляват, че са се държали отвратително с теб. Успех и дано се справиш! После пиши какво си направила по въпроса

2.   Ако това наистина е така и ти си на 17 имаш няколко варианта:
1. Потърси роднини или приятели, които могат да ти помогнат, да ти подадат ръка, да поживееш с тях докато завършиш образованието си (ти можеш да им помагаш с домакинството, децата и др. ). Можеш и да живееш при баба на село и да продължиш да учиш вкъщи, самостоятелна форма на обучение. Ще се явяваш на изпити само.
2. Намери си работа и продължи да учиш самостоятелна форма или вечерна форма. Стани независима и се изнеси от вкъщи. Наеми си стая или гарсионера, вземи живота в ръцете си и поеми отговорност за издръжката си.
3. Най-лошият вариант е да се обърнеш към социалните за помощ и ако те докажат, че съществува този ужасен тормоз, могат да те настанят в приемно семейство. Проблемът е, че ако се обърнеш към тях няма връщане назад. 1. Те могат да съдят родителите ти и 2-ро нямаш гаранция, че ще те настанят в по-добро семейство. Понякога приемните семейства не се отнасят добре към доведените деца.

Проблемът, който описваш наистина е сериозен! Не отлагай решението!

3.   Кои са тези хора. Ако можеш се махни колкото се може по бързо!

4.   Няма спасение от такива твари. Бягай на 18. Няма друг начин. От личен опит ти казвам.

5.   Мило момиче, съжалявам, че ти се случват такива неща. Успокой се, направи си план без да им казваш. Започни събота и неделя работа някъде и започни да си събираш пари. Като станеш на 18 г. Се изнеси на квартира. Може с друго момиче, за да си делите разходите. Другият вариант е да те приемат в университет в друг град и там да отидеш на общежитие. И после там да си намериш работа. Изобщо бягай надалеч от тях. А като остареят не се грижи за тях, не им се обаждай даже. Все едно не съществуват. Горе главата и успех!

6.   Въпреки че си на 17 можеш да отидеш в закрила на детето или помощ от някой близък а защо не и от полицията, разкажи им всичко и може би ще получиш помощ от тях