Споделена история от Семейство

Той не може да преглътне миналото ми
Здравейте, ще се радвам ако обърнете внимание на моята история. Пускам я в раздел "семейство", защото става дума за семейни, освен любовни отношения. Бременна съм в 7 месец от мой бивш приятел, с когото се познаваме от доста години, бяхме заедно, после се разделихме, след това подновихме отношенията си, не планувано, но забременях и решихме да създадем семейство и да задържим детенцето.
Проблема е в това, че аз го обичам, раздавам се за нас, за бъдещето ни семейство, сега градим и нов дом, грижа се за него, готвя му, изслушвам го, подкрепям го и всичко, но в него има една бариера и една студенина, която е като камък между нас. Говорили сме много пъти за това, проблема идва от миналото ми, с което той е запознат. По- точно от една конкретна нелепа случка. Като младо момиче, отишло да учи в големия град, първите 1, 2 години ми бяха доста разкрепостени- дискотеки, купони, момчета. Спала съм с повече момчета, отколкото е било нужно, не се гордея с това от сегашна гледна точка. Главния му проблем е, че съм правила тройка. Няма значение как, но го знае, и това не му дава мира. Той е момче от село, идва от по- консервативно семейство, един вид затворена общност са. Иначе си е българин.
Въпросната тройка беше глупост, която незнайно как допуснах да се случи с мен, бях мъртво пияна. Случи се веднъж разбира се. Не се оправдавам, просто приемам миналото си като период и част от моето израстване и себепознание. Отдавна вече не водя разкрепостен живот, беше кратък период от младостта ми просто, който искрено казано искам да не се беше случвал. Но както и да е, не мога да го променя. После разбрах, че това е твърде грешно и минах в друга крайност- да подбирам много добре партньорите си, дори имаше период от 1 година без никакъв секс. Но факта е, че той знае за тази тройка и ми каза, че това го изяжда отвътре, не може да го приеме, бори се със себе си, има чувства към мен и не иска да се разделяме, още повече сега щом чакаме дете, но не може и да ме обича както трябва и както аз искам. Както казах в началото има една невидима бариера в него към мен, която не може да преодолее. Личи си, че държи на мен и има някакви чувства, но е далеч от нормалната любов, от която аз като жена и бъдеща майка имам нужда, особено сега като съм бременна. По- студен е от мен, не е достатъчно мил. Казвал ми е, че го е яд на мен... Заяжда се понякога безпричинно и знам, че пак е от това.. Аз съм мила с него, постоянно търся ласките му и му давам своите. Той не е любвеобилен. Тези неща ми тежат много. намеквал е дори, че независимо от детето, може и да се разделим в бъдеще, ако той не успее да се пребори със себе си. Въпроса ми е според вас нормално ли е да си склонен да се откажеш от семейство и дете, което толкова желаеш, от жена, към която имаш чувства и знаеш, че тя те обича и се раздава за теб очевидно, само заради някаква пиянска нелепица от далечното минало, преди дори да сме били заедно? Нормално ли е, според мен не е и той не е справедлив с мен.. Плакала съм неведнъж, а не е добре като нося дете да се тормозя, не знам какво да правя. Благодаря ви за търпението да четете.

Коментари

51-55 от 55

62.   от авторката- номер 60- спокойно, аз съм се осъзнала отдавна. По коментара Ви личи, че сте мъж, и вие мъжете не можете да преглътнете егото си по отношение на жените, особено ако са имали по- бурен живот от вас :)

номер 58- не искам да карам родителите ми да се тревожат за мен, да ме мислят, затова не съм им казала истината. Не могат да променят отношенията ми, или неговото мислене, така че поне е по- добре да ме мислят за щастлива. Иначе болката им като родители ще е голяма.

63.   Какво значи мъжете да си преглътнат егото? Това не е бурен живот, а долен живот, а никой не обича долни, гадни работи. Не е до его.
Имам чувството, че се съревновавате на бройки с мъжете, което е страшно комплексарско. И да, вие биете с много.

64.   'Имам чувството, че се съревновавате на бройки с мъжете, което е страшно комплексарско.' - Интересно ми е каква е логиката на това ти изказване номер63.

Виж сега, защо според мен е нулева!
Мъже(те) според теб как ги правят тези бройки?
Не са ли им нужни жени(те) за да направят бройки?
Или може би се чук*т помежду си ?! ;-)

Страшно комплексарско е да ти пука с колко души е правила секс половинката ти. Щом се обичате няма и не трябва да има никакво значение.

На който му пука, който се дразни, тормози, гневи, измъчва или възмущава от такова нещо е просто мега комплексирания селски бек със супер силното чувство на малоценност.
А ако е и от наистина малко населено място, то има вероятност и да вярва в някакви наистина хардкор бабини девитини от сорта на, че жената трябва да е с недокосвана вагина.. щото иначе на знам си какви там фантасмагории

65.   И да я обичам ако не е девствена ще я преживея, преди съм мислил по съвсем противоположен начин, с други думи не е от бабинато възпитание, но аз знам че за модерни евроатлантици като някой тук моралът е отживелица, нещо което си поставя за цел да постигне първият шеф на ЦРУ. Така че продукти на пропагандата, да не даваме оценки, ха ха.

66.   Авторката, мъжете не могат да "преглътнат егото си" спрямо подобни жени по 3 причини. Когато ги гонят някакви комплекси, както 64 вече спомена, и когато тези жени едва ли не се гордеят с "бройките" си. Ти след като казваш че си се "осъзнала", явно ще е комплексарския проблем. А третия вариант е свързан с това че хората не се променят. Просто тези които не са получили подходящо образование и ценности от родителите си, имат нужда от повечко време да се осъзнаят. И евентуалните им "половинки" като са достатъчно неадекватни за да разберат какъв човек седи пред тях, си живеят с постоянното съмнение.

А за такива като 65 с конспирациите на ЦРУ - "Никой не може да те направи такъв какъвто не си". С по-прости думи - моралния човек няма как да го развратиш и в Амстердам да го пуснеш на червените фенери с торба наркотици и пари. Виж тоя дето го играе моралист понеже няма топки или възможности да прави това което му се прави, си е по-зле от тия "развратените".

51-55 от 55