Споделена история от Семейство

Свекърва ми ме мрази
Щом съм стигнала до тук, значи наистина много ми е писнало и ми е много тъжно..
С приятеля ми сме заедно от 2 години. Живеем заедно в неговата къща на семейни начела, но бъдещата свекърва я няма в чужбина е, живеем само със свекъра, но онази и от чужбина ни вреди. Все нещо е чула че съм казала против нея, против нейните родители или против дъщеря й. Чух от комшии че с дъщеря й са ме обиждали по най-гадния начин. Преди време ме нарекоха бездомница и че спя с много мъже, когато се прибирам на село при родителите ми. Завижда и се кара на приятеля ми, когато ми купи някакъв подарък. Опитва се да си налага волята и да ни командва, да живеем така както тя е казала. Сърди се на сина си че не й звънял не и пишел и било я загърбва заради мен и да знаел, че преди всички е тя. Не спря да ми казва че той за нея е "въздуха, водата, слънцето" и почвата може би. Било аз нямам право да казвам приятеля ми къде ще си харчи заплатата и за какво ще я харчи. Бил длъжен да дава пари на нейните родители (баба му и дядо му), защото те са го отгледали. И било аз не внасям пари в къщата и нямам думата. Вече неиздържам много се тормозя и съсипвам. Приятеля ми много ме обича и го боли и винаги ме защитава, но тя е ката ураган не можем да се справим с нея и постоянно ми намеква че живея в дома й. Аз си събрах нещата и се върнах у дома и нямам намерение да се връщам вече там, обмислям да ходим на квартира. Може ли някой да ме посъветва какво да правя толкова ми е тежко и неспокойно, бих казала че съм се наплашила от тази жена. Тя крещи колкото сила има, а аз с моята крехка душица не мога да се справя с нея. Лошото е че не е само тя, а и нейната дъщеря и родителите й. Всички са против мен и ни вредят. Някой да ми даде съвет и да ми помогне...

Коментари

1.   Изнесете се на квартира в друг, далечен град. Започни да работиш, за да се справяте сами, а и ти да си имаш доходи. Колкото по-далеч от нея и роднините й, толкова по-добре. Не й вдигайте телефона и пр.

2.   Изнесете се от тях

3.   Две семейства в една къща НЕ! НИКОГА! Колкото и с моята кандидат свекърва да се разбирам не бих го причинила и на двете да сме заедно в една къща! Да са близо до пас съм съгласна, но не и да сме в една къща и да си делим домакинството! Остана ли със сегашния ми приятел и заживеем ли заедно това ще е моя работа! Не искам да живея в една къща нито с моите, нито с неговите родители! Израстнах в такава среда! Майка ми, баща ми, аз и родителите на майка ми. Не мога да си кривя душата, че баба и дядо много ме обичаха, докато бяха живи, но това си е чисто наказание! Нашите постоянно се караха и баба все се намесваше. Аз направя нещо и баба все се месеше във възпитанието ми. Спомням си, че месец два преди да почине майка ми ме удари в носа и ми се разкрещя, а баба ме защити и после такъв тупаник изядох от нея. Мисълта ми е, че старо и младо поколение на едно място не! Най- добре си е отделно!

4.   Ти нямаш проблеми с родата, а със синчето - твоя приятел. Свекървата от къде знае кога получаваш подарък например? От къде знае, че ти му казваш къде да си харчил парите? Той какво казва за квартирата? И ти защо не работиш?
Ж 29

5.   Изнасяте се на квартира и свеждате до минимум контактите с всичките роднини. И тая като почне пак да те командори и заявяваш, че вече си в своята къща и там ще живееш както искаш. Освен това като сте на квартира вече ще имате перфектното оправдание приятелят ти да не си дава цялата заплата на баба и дядо, защото все пак имате наем да плащате, сметки... да, вярно, ако заплатата му е малка, ами е ви е трудно с парите, но свободата иска жертви. За това при първа възможност, багажа и се изнасяте и най-добре доста далече от тях, че да не ви идват на гости ден през ден и то без покана.

6.   Свекърва ти проявява ревност и към сина си, и към дома си. Нормално, нейни са и още не е свикнала с мисълта, че животът се е променил.
Изнесете се и поемете отговорност за себе си. Защото, в момента, хем сте зависими от нея, хем не искате тя да ви се вре в живота. Все пак, обръщам ти внимание, че това е една простакеса и никога няма да ти спрат проблемите, дори на Луната да идеш. Просто, си влезнала в едно тъпо семейство. Този модел, малко или много, ще се отрази на мъжа ти като човек. Не че е невъзможно, той да те обича, уважава и да имате хубаво семейство, но вещицата никога няма да ви остави.
Щом си решила да си играеш на семейство, започни и работа. Това е важно по много причини. Нищо няма да спечелиш като се правиш на мома -англичанка, напротив много си уязвима без собствени пари, работа, квалификация, трудов стаж, здравни осигуровки. Само от този факт ще произтекат много проблеми.

7.   Ами нямаш право да му казваш как да си харчи изкараните пари и като не изкарваш твои нямаш думата, но и те нямат право да ви се месят.