Споделена история от Семейство

Осиновена ли съм
Всъщност поводът ми за съмнение е, че случайно си видях акта за раждане и забелязах, че е издаден 2 седмици след раждането ми. Родена съм на 26. 03. 1987, а той е издаден 9 април. Чела съм, че по-късното издаване е белег на осиновяване, но дали 2 седмици е повод са си мисля така и дали има др причина да ми е издаден по-късно. Майка ми и баща ми са ми казвали, че съм родена под нормата кг и са ме държали в болница след раждането. Предполагам това може да е причина? Нямам други поводи за съмнение, но този акт породи в мен такова. Едно дете съм в семейството, но това е по-скоро защото баща ми има две деца от предишен брак(познаваме се). Развел се е една година преди аз да се родя, общо взето не подсказва за чакане дълго. Майка ми е била на 23г когато съм се родила, което също не подсказва за осиновяване. Ама като се сетя за акта и се замислям как вс може да се измисли и нагоди.... Какво мислите? В събота ще проверя точните дати от удостоверението ми за раждане.

Коментари

1.   Срaвни кръвните ви групи. Aз тaкa рaзбрaх. Но не смятaм, че ти си.
Aз съм вписaнa в срок, директно от родилното съм си влязлa при родителите ми тaкa че, не е гaрaнция.
В моя случaй знaехa всички съседи и някои смятaхa зa жизненовaжно именно от тях дa рaзберa. После ми попaднa тaблицaтa зa възможни кръвни групи нa дете при родиъели с еди-кaквa си групa и тaкa потвърдих клюките.

2.   Не се занимавай с глупости. Вероятно не си осиновена. Обичай родителите си.

3.   Имам въпрос и моля да не се приема за хейт. Ти си на трийсет, как така, едва сега забелязваш това? Предполага се, че на тази възраст, десетки, дори стотици пъти е трябвало да представяш акта за раждане по разни институции.

4.   Не се занимавай с глупости. Вероятно не си осиновена. Обичай родителите си.

5.   И ако си осиновена какво от това те са те отгледали те са твоите родители? !

6.   Акта за раждане се издава не от родилното, а от общината. Така, че изисква известно време, докато това се случи по службите. Не вярвам родителите ти да са се развели, оженили на 23 и за една година да са осиновили. Процедурата също е продължителна. Дишай спокойно.

8.   На нашите са Б, а моята е Нулева, може да е така, съвпадат.

9.   Здравейте и аз се питам същото. Роден съм през юли 96-та акта ми за раждане е издаден 8 месеца по късно. С баща ми нямам контакт, защото ме е оставил като бях на 13 а майка ми ми казва, че са го били загубили и затова е преиздаден, много и се смях като ми го каза, кажете ми как си губите актовете за раждане на децата.
М 21

10.   Над 99% е вероятността ти да си дете на родителите си. Издаването на акт се забавя понякога и това може да са причини че ти или майка ти сте били в лошо здравословно състояние след раждането или дори че името ти не е било вписано правилно в акта за раждане. Мой приятел преди 8 години му се роди син и първия акт за раждане беше с сгрешена фамилия на детето затова се наложи да издават втори, което отнема време около 10 дни молба до общината и т. н.

11.   аз съм точно на 9 април роден но не съм осиновен

12.   Ти добре ли си да се съмняваш, че си дете на други родители? Прилика с родител нямаш ли?
И аз съм недононсена. И изобщо не знам кога ми е издаден акта за раждане. С моя баща и. майка имаме различни кръвни групи. Но приличам на баща си. Носа ушите, устата и как да се съмнявам? Намери си друг проблем да пощиш. Съвет.

В

13.   Виж дали имаш общи физически белези - телосложение, форма на вежди, нос, уши - такива неща, дали имаш и от двамата си родители. Не, че това е 100% гаранция, но е много малко вероятно да има толкова големи съвпадения. Документи се "нагаждат" и фалшифицират, но гените няма как. Може да разбереш по кръвните групи, че си осиновена, но не и че не си. Потърси таблици за "възможните", както пише н. 1, защото не винаги детето е с кр. група на единия родител.

14.   Здравей!

Наскоро си говорих с една приятелка точно по тази тема за актовете за раждане. Издават се по-късно на недоносените бебета, защото преди години лекарите не са имали модерна апаратура, за да са сигурни че бебето ще оцелее и затова са чакали 1-2 седмици и ако бебето се закрепи и оцелее тогава му се издава акт за раждане. Възможно е и при теб да е същия случай ако наистина си била с поднормено тегло.
Не се вкарвай в излишни филми, според мен това е само загуба на време и нерви! Нали си жива и здрава и имаш семейство. Това е най-важното!

15.   До 8, да може детето да е нулева, а двамата родители - В. Не може и двамата родители да са с отрицателен резус фактор, а детето положителен.

16.   Пъряо за акта за раждане-никога не съм се заглеждала в датите преди.
Имам общи черти с нашите-носът ми е на майка ми, други черти нямам супер общи, но не и фрспантно различни.
Май сте прави, че се притеснявам излишно. Проблемът е че след ражднетп на детето ми (преди 2 год. ) отключих хипохондрия и постоянно сменям проблемите си... Осъзнавам го, но е мега трудно да се оправя напълно.

17.   Детето наследява задължително една от кръвните групи на родителите. Ако е различна - е осиновено 100%!

18.   17., това не е вярно!