Споделена история от Семейство

Как да накарам майка ми да спре да пие антидепресанти?
Здравейте, приятели! Майка ми много страда и от 4 години пие антидепресанти. В последно време визуално е много смешна и ходи с една прическа, която сякаш е стояла завинаги в дъжда. Занимава се с магии, баячки, врачки и тем подобни глупости. Баща ми много пъти се опитва да я накара да отиде на психиатър, но тя не желае. Даже той й предложи да отидат заедно на психиатър и пак не желае. Много пъти й се молихме да спре да пие антидепресанти, но тя започна да се крие от нас и ни лъже, че ги е спряла. Всичко сме опитвали и няма никакъв резултат. Баща ми каза, че не издържа да живее с майка ми и ме помоли аз да направя нещо по въпроса. Моля, кажете ми как да накарам майка ми да отиде на психиатър, да спре да пие тези антидепресанти и да влезе в нормално положение. Моля ви! Помогнете ми!

Коментари

1.   По-добре първо майка ти да отиде на психолог, а не психиатър.

2.   Майка ти, така или иначе взема антидепресанти, убеди я да се консултира кой е най-правилния за нея.
Искам да ви обърна внимания, че след като сама си ги е предписала, значи че по някакъв начин не се чувства добре. И не е редно най-близките й хора да не я разбират, че тя има някаква мъка, тъга, проблем, не се чувства добре.
Вместо да се опитвате да я отказвате, покажете й съпричастност с нейния проблем. Ако майка ти има реален психичен или не дай боже, психиатричен проблем, ще трябва още повече да се погрижите за нея. Никой не иска да е луд или депресиран, но и това се случва. Това го обясни и на баща ти, защото мъжете имат удивителната способност при трудност в семейството, да си бият камшика.

3.   Първо да спре да ходи на врачки и магиите. Това носи проклятие на нея и на вас. Господ го е забранил това. Всеки от църквата ще ти го каже а и го пише в Библията. Моли се на Исус Христос за помощ. Моя баща ги спря хапчетата постепенно и е много по добре. Изхвърли книгите за магии карти зодии... всичко.

4.   Доколкото разбирам майка Ви сигурно има психичен проблем. Защо искате да спре антидипресантите, ако й помагат? И Вие и баща Ви трябва да проявите разбиране към жената. Явно наистина й е тежко. Никой не пие антидепресантите за кеф. Ако може наистина я заведете на психиатър. По-скоро тя трябва да Ви се довери и да я придружите до психиатъра.

5.   Разбирам те, но имай предвид, че ако отиде на психиатър задължително ще й дадат депресанти. Няма как хем да отиде, хем да не й дадат. Моят съвет е, ако наистина тя се зържи много особено или вече е болна, с баща ти да се опитате да имате свой живот. Тези неща траят дълго, често завинаги. Лошо е обаче когато роднините съсипват живота си в помощт за тези хора. Ако иска да се раздели с нея, да действа. Помагайте й, но не забравяйте и себе си.

7.   А кой й е предписал анти депресантите? Ако е имала депресия да продължи да ги пие, вие трябва да сте доволни, че не е в депресия. Какво я тормозите жената? Като отиде на психиатър ще й предпише още по-силни лекарства. Баща ти да не би да си има любовница, , че праща жена си на психиатър? Не се меси, майка ти е голям човек и знае себе си.

8.   Мисля, че не си предоставил/а достатъчно информация и трябва да поясниш някои неща преди да искаш съвет. Каква е причината майка ти да се отзове в такова положение, преживяла ли е нещо тежко, преминала ли е през труден период и защо? Антидепресантите се взимат най-вече с цел да се избегнат и намалят стреса и депресията и е очевидно, че са следствие от нещо друго. Много хора се пристрастяват към тях и майка ти вероятно е един от тези хора. А ти мъж/жена ли си, на колко си години, до колко сте близки с майка ти и един покрив ли делите? Знам, че сайтът е анонимен и личната информация е добре да се избягва, но в случая, ако си финансово самостоятелен/а може да и намериш добър психолог, който да я посети лично или да намериш друг начин да я убедиш. Може би трябва да говориш с нея, да й окажеш някакъв натиск, но ако си на 17 години, това би било по-трудно и не мисля, че е редно на теб да прехвърлят топката за такова сериозно нещо. С каква цел ги прави тези магии, насъбрала ли е на някого нещо или иска да се предпази от нещо?

Успех, ще проверя въпроса, ако предоставиш повече инфо да ти кажа какво мисля.

ХЪНИ

9.   Здравей! Не знам дали има нещо, което може да я накара да спре тези хапчета. Може би самата тя е опитвала, но е много трудно да се откаже човек от тях. Може би трябва спокойно да отидеш принея и да я попиташ какво ще правите, да й кажеш, че се страхуваш семейството ви да не се разпадне. Наистина е трудно човек да ти даде съвет, когато не е запознат със ситуацията отвътре. Но да знаеш тези хапчета се спират по схема и е необходимо това да стане със съвета на психиатър. И не на последно място по важност трябва да се разбере какво я измъчва, че пие тези лекарства, защо е стигнала до там и ако причинителя все още е налице да се премахне. Само тогава ще успее да спре хапчетата. Пожелавам ти успех и не забравяй-Надежда винаги има

10.   Какви по-точно антидепресанти приема?
Каква е причината да ги приема?
Преживяла ли е някакъв силен стрес, който хипотетично да доведе до психично разтройство?
Имате ли роднини с психични проблеми?
Най-важното е да не я нападате и обвинявате - тя със сигурност има някакъв вътрешен проблем. Съветвам ви да потърсите добър клиничен психолог/ психотерапевт, който да провери състоянието на жената и при необходимост да я насочи към СПОСОБЕН (! ) психиатър, който си разбира от работата. Не се доверявайте на всеки срещнат - трябва ви наистина добър професионалист, за да не изпадате в неприятни ситуации.

Каквото и да е на майка Ви, повярвайте ми, всичко може да се оправи стига да подходите с разбиране и любов към нея.

Успех!

11.   Авторката (момиче, на 19 години)
Майка ми преди да изпадне в депресия се е запознала с една жена, която с 15 години е по-голяма от майка ми. Станаха приятелки, започнаха да си споделят, да излизат на шопинг и т. н. Тази жена я запозна с една друга жена по фейсбук, която се представя като най-добрата врачка на света. И врачката е казала, че има направена магия и трябва да я развалят и задължително да отидат вечерта към 9 часа в гроба, защото някой от нас ще умре скоро най-бързо. И майка ми повярва, направо отиват в гроба, носят 2 големи туби вода, лопати, торби и всякакви други глупости. Там врачката уж търси, припада, гади й се, абе актьорска работа. Предварително са закопали една торба в някой гроб и врачката уж е намерила нещо и мама започнала да копае. След като са намерили торбата и врачката казала, че това прабаба ми го е направила. И мама в крайна сметка е повярвала, защото преди да влезе в гроба е видяла по земята някакви звездички, които били светили. Тази врачка й взе 10 000 лева за развалянето на магията. Ужас!
Мина известен период приятелката й запозна с някакъв мъж, които е семеен и по- малък от майка ми с 4 години разлика. Майка ми и този мъж станаха любовници. Тя така се е влюбила в него, че просто сякаш умира за него. Тази приятелка дала на мама рецепта за магия за раздяла с баща ми. Магията нещо не се получи. Любовника й иска да се отърве от майка ми и напусна района. Майка ми изпада в депресия и с дни не можеше да се изправи на крака. А аз и баща ми изпаднахме в гръм и постоянно се чудим как така изведнъж й стана зле. Приятелката й заведе в лудницата и там изписаха лекарство Ксанакс. Ние я забелязахме чак когато стана много агресивна и баща ми провери лекарството, и после баща ми разучи всичко. Това което ви разказвам е разказано от баща ми. Баща ми ще й даде втори шанс, защото онази приятелка се опита да развали семейството ми.