Споделена история от Семейство

Предпочита да общува с външни хора вместо със семейството си
Здравейте! Имам син на 16 години. От доста време ходи на бокс и стана по-близък с треньора си от колко с мен и баща му, тъй като прекарва по-голямата част от времето си на тренировки. Ако има някакъв проблем той не го споделя с нас, а с треньора си. Той знае повече за синът ми от мен. Ако му е нужна помощ отива първо при него, понякога си мисля, че приема повече него за баща от колкото биологичния му такъв. Слуша и прави всичко, което треньорът му каже, но пренебрегва всичко, което ние му кажем. Никога не сме се държали зле и пренебрежително към него, не знам на какво се дължи това отчуждение. Искам да го накарам да осъзнае, че ние сме хората, които трябва да слуша и уважава. В никакъв случай не казвам, че не трябва да слуша и треньорът си, но все пак ние сме негови родители, а не той!

Коментари

1.   Това е при 98% от младите. Ако ти не си била таква, то ще ти е много трудно да разбереш.

Когато порастват, те имат нужда, да се почувстват, като отделни индивиди, които могат да функционират извън семейството си. Последното нещо, което искаш е, да му пречупиш този устрем и да го заковеш до себе си. Сега слуша треньора си, защото му е интересно. Все пак е бил с вас през ЦЕЛИЯ си живот и не познава много извън това. Не познава и други хора. Може би, беговият треньор се отнася с него и като с пораснал човек.

2.   Благодарете, че има такъв авторитет в живота си.
Слушайки трньора си няма да тръгне по криви пътеки.
Просто са на една вълна и за него този човек е авторитет и пример. А и нямат кръвна връзка -по-лесно си общуваш с "чужди" хора на тази възраст.
В случая треньора може да му помогне за мечтите му, той знае какъв режим на хранене е подходящ за него, колко трябва да спи, колко да тренира. Отделно може да си говорят за жени, но на техен си език.
Етап е -ще мине.

3.   А защо вие не се осъзнаете! Защо не се замислите че уважението се печели, а не се полага ей така защото трябва, за да ви слуша някои първо трябва да спечелите доверието му. Наричате се родители, а обвинявате детето за влошената връзка с него, замислете се възможно ли е дете да е виновно, та то е огледало на вашите действия и думи, ако детето ви прави така значи вие се отнасяте с него по същия начин не го слушате нямате му доверие и пренебрегвате това което детето се е опитвало да ви каже. Всяко дете особено момче има нужда от идеал на когото да подражава и повярвайте всяко момче първо търси връзка с възрастния мъж в семейството и ако бъде отхвърлено или разочаровано чак тогава търси кумир извън дома. Защо не си признаете на самите вас че родител е човека които обръща внимание които обича детето с всичките му недостатъци и не мрънка предварително а оставя детето да си обели коляното и после го превързва и целува за да мине бързо. Защо си мислите че биологичният материал ви дава права да бъдете слушани и уважавани