Споделена история от Семейство

Желани ли са децата ви?
Планирано или случайно станахте родител? Какви са ви чувствата към "случайните" и планираните ви деца, ако имате и от двете, има ли разлика в чувствата и отношението ви към тях? Бащата/майката беше ли и след време продължава ли да бъде за вас желаната половинка от родителското тяло за детето ви?
Ако се създаде ваше дете против волята ви, как бихте го приели? Дете вече родено без да е желано как го чувствате?
Ако се разделите с половинката си и имате нежелани от същата/същият деца или поне непланирани/случайни, бихте ли предпочели да останат децата с другият родител ако за него/нея са били желани?
Любопитсвтото и проучването ми е за собствена "консумация".
Благодаря ви!

Коментари

1.   Желани, планирани, обичани!

2.   Планирано отпрени години. Когато си наредихме живота направихме опит и стана. Безкрайно обичаме детето си. Около нас има доста непланирани бебета и за съжаление родителите им не ги обичат особено дори ги зарязват сами в отделна стая....

3.   Първото планирано, след това забременях, но бременността не беше успешна. Надявам се скоро да имам още деца. Ако е нежелано, може да не го раждаш, щом не искаш.

4.   Аз съм непланирано дете, но родителите ми винаги са ме обичали и продължават да ме обичат, въпреки че са разделени откакто бях на 9. Баща ми междувременно има няколко планирани деца, но не виждам разлика в отношението и грижите. Приятелят ми също е бил непланиран, родителите му са още заедно след 21 години и имат второ, вече плонирано дете, пак без никаква разлика в обичта и грижите към двамата :)

5.   Н 3, не съм бременна, само любопитство е поради толкова случаи вече на доброволно отказване от попечителски права от страна на майката в полза на бащата.
Смятам, че причината е именно защото са били нежелани или поне непланирани, а за аборта още се говори като за "убийство".
И не успяват да развият този майчин инстинкт, може би въпреки окситоцина който се отделя в огромно количество по време на раждането и след това не е достатъчен да "покрие" негодуванието или гнева от наложеното майчинство...
Не знам, за това е темата.

6.   Моето второто е от гаф, но това не променя кой знае колко нещата, обичаме си го както и първото. Една приятелка дълго се пазиха с нейния, изтърпя доста обиди от околните че била "нефелна" и прочие хорски глупости, та за да угоди на хората взе че забременя и роди... и в крайна сметка пак не им угоди, пак я одумват. Давам само пример по какви причини може да се роди едно дете, не че няма и други де-да сме като другите, защото така трябвало, за да пробваме и т. н. Едно дете трябва да е истински желано и очаквано, ако имаме друга причина е просто безсмислено.

7.   Първо да уточня, че между непланирано и нежелано дете има голяма разлика. Това, че е било непланирано, съвсем не означава, че е нежелано.

Аз например съм непланиран, но желан, но не мисля, че това е оказало някакво влияние върху отношенията ми с родителите ми.

Моето дете пък е планирано, но не мисля, че бих го обичал по-малко, ако не беше, още по-малко пък щяхме да го махнем.

8.   Много желано! Вече за второ много се колебаех, докато не разбрах, че не искам нарочно да опитвам, а както дойде. Ако дойде - добре дошло, а ако не - и така сме добре.

Имах непланирана бременност, която прекъснах (това беше 14 години преди да родя детето, което споменах) и въпреки непланирането много си исках детето, но все пак някакъв разум надделя над желанието. Всеки ден го обичам и него и се питам какво ли щеше да е сега.

Партньорът ми не е най-доброто за мен, но е най-доброто, което ме пожела, понеже и аз явно съм с много кусури или и аз не знам. Във всеки случай без него нямаше да имаме дете, така че каквото - такова.

9.   Ако се създаде дете без волята ми много бих се радвала, защото бременността и раждането ме обърнаха с хастара навън и не ми се повтаря, но искам още деца. Така че ако някой ми го износи и роди, супер.

11.   Планирах децата си още когато бях момиче. Сина ми целенасочено си го направихме. Когато веднага след него забременях с второто просто си го оставих и него. Не беше планирано веднага, но тъй като исках второ реших че явно така е трябвало. Бащата не беше най- подходящия, но слава на бога успях да отгледам прекрасни деца. Обичам ги много. Понякога отново ми се ще да имам бебенце :). Сигурно за това са внуците не знам. Ако можех да съм сега с мъжа когото обичам бих родила пак. На 39 не мисля, че е много късно. Ще си ина и гокеми батко и кака... Ехе размечтах се :)...

12.   Синът ми, като първо дете, може и да мине за планирано бебе. Но с дъщеря си забременях 10 години по-късно, без изобщо да я планирам. Тя беше толкова обичано и обгрижвано дете-казвам беше, защото вече е голяма-че наистина трябва да се прави разлика между нежелано и непланирано дете..

13.   Непланирано и Нежелано са две различни неща.
И двете ми деца са непланирани... но желани.
Обичаме ги и двамата по -много... и по - еднакво.
Никога и за миг не съм, съжалявала за това, че не съм ги планирала предварително. Според мен, едно дете се ражда, когато му е писано да се роди... ражда се с късмета и съдбата си. Може и пет години да планираш и пак, да нямаш... божа работа. Радвам се, че точно те са моите деца, моите момчета.