Споделена история от Семейство

Мисля, че мама изневерява на татко
Здравейте!,
Пише ви момиче на 13. По принцип живота ми е прекрасен за възраста ми, не се занимавам с момчета, уча се добре, имам добри оценки, не съм много "разхайтена" ... с две думи: послушна съм. С готин характер съм, не ми липсват приятели, също така съм и красива и не ми липсват и обожатели, аз не им обръщам внимание, но все пак... :)

Мама и татко имат собствена фирма и работят заедно. Нищо не ни липсва. Задоволени сме с всичко. Каквото пожелаеме аз и брат ми ни се купува, за всичко ни се огажда. В замяна на това ние трябва просто да сме послушни и да се учиме добре, да не правиме много бели и да подбираме приятелите си,да излизаме с подходящи хора и да бъдеме пример за по-малките, които сега се учат как да се държат, как и с кого трябва и не трябва да се общува. Е такива, ми ти работи.

До тук добре..но проблема се появи преди 3 месеца.
Аз и майка ми отидохме на море, само ние двете, защото баща ми трябваше да работи а на бате не му се ходеше, та по темата и на това въпросно море, забелязах някой неща, които до ден днешен не ми излизат от главата...

Една сутрин, когато станах и започнах да се приготвям за плаж, забелязах, че майка ми има смс на телефона, нали знаете онези смс-и от М-тел "този номер ви е търсил..еди кога си." Е, мислех го за такъв смс, знаех, че не трябва но взех телефона и тъкмо да изтрия смс, забелявах, че той въопще не започва с "Този номер.." , много по страшно, смс гласеше "Обеща ми,че днес ще дойдеш да ме видиш, хайде кажи на дъшеря си, че отиваш на разходка и ела, искам те..желая те. Много целувки. Чакам те.!"

Изпуснах телефона на земята, ръцете ми не ме слушаха, започнах да треперя,сърцето ми заби силно... неможех да повярвам НИМА ЛЪЖЕ БАЩА МИ СЛЕД ВСИЧКО ТОВА,КОЕТО Е НАПРАВИЛ И ПРОДЪЛЖАВА ДА ПРАВИ ЗА НЕЯ....!!!???
Та той се лишава от почивни дни за да има тя такива, лишава се от почивки по морето, работи денонощно а тя го ЛЪЖЕ !!! Ужас..!!!

Иска ми се да кажа на татко, но нямате на представа какво ще стане,такива скандали...такива караници...може да се стигне и до бой! Баща ми е много добър, но разбере ли, че той си скъсва задника заради нея а тя го лъже така долно, ще побеснее. Ще се разведъд да минутката....тъй като фирмата е обща незнам как ще я делят, колко време ще се съдят, колко притеснения и сълзи ще отидат... Абее..не ми се мисли какво ще стане ако баща ми разбере, засега пазя всичко в тайна, но незная докога ще издържа. Моля ви, дайте ми някакав съвет, как да постъпя..какво да кажа, опитах се да поговоря с мама а тя отвърна "Ооо какво ти разбира детската главица пък и на теб, въобразяваш си нещо."
Божеее.. не си въобразявам, макар и дете разбирам какво става, и какво ше стане ако баща ми научи, аз разбирам, но тя ЗАЩО НЕ РАЗБЕРЕ КАКВО ПРАВИ, И ЧЕ ЩЕ СЪСИПЕ СЕМЕЙСТВОТО НИ АКО ПРОДЪЛЖАВА.. !! Моля ви... ПОМОЩ !!!!!!!! ;(;(;(

Коментари

1.   Абе моме остаи ги да се оправя ко се месиш, ако кажеш ще ги озлобиш срещу себе си, мислиш ли че маика ти ще те обича като преди, мълчи.

2.   Кажи на баща си !!!

3.   А може би е по-добре да поговориш само с майка си за това, ако действаш зад гърба и, ще бъде по-лошо. Не че тя не прави същото, но все пак ти е майка.

4.   Миличка, а не си ли се замислила, дали пък нещо не куца в отношенията между майка ти и баща ти? Защото понякога зад привидното щастие се крие някоя причина караща майка ти да постъпва така. А, ако ги обичаш и двамата поравно остави ги сами да решат проблема. Ако, някога баща ти научи за това поведение на майка ти, съвета ми към теб е - стой настрана. Замисли се и над варианта майка ти да е решила да не стига до крайности с другия мъж, и какво ще стане ако ти кажеш сега, само ще ги настроиш един срещу друг, а и както казваш може и до развод да се стигне. Ти ще си щастлива ли от това? Остави майка ти сама да реши. Ти наистина си още малка да се месиш в отношенията им.

5.   Мълчи си, но знай, че такива жени НИКОГА не спират. Ако скъса с този след време ще си намери друг, те не могат без авантюра и не мислят за последствията. По принцип попадат на мъже, които и да разберат си затварят очите.

6.   И това е достатъчен сигнал за майката, но ти, мила, трябва да знаеш, че не винаги в семейството е лесно да си принципен и честен докрай. материалното благополучие не винаги те прави щастлив. Трудно е да си възрастен, но , когато решиш кое е по-важно за теб, трябва да бъдеш смел и отговорен пред себе си и другите около теб. Като за начало си направила достатъчно, не тормози главата си с проблем, който не е по силите ти. След време се опитай да поговориш с мама и да и обясниш притесненията си. Успех!!!

8.   Явно баща ти от тази прекалена работа просто е забравил за нея като за жена. От тази работа той няма време да й обърне внимание мисля че баша ти е виновен за това!!!

9.   Заплаши я, че ще кажеш на баща си, ако не престане, все пак от нейна страна е доста егоистично. От мъжка гледна точка не е справедливо, предполагам и от детска.

10.   Това не е писано от 13 годишна, нали?

11.   Според мен не е твоя работа да се месиш в отношенията на родителите си-те са достатъчно големи хора и могат да се справят сами с проблемите си. Малка си и не знаеш нищо за отношенията между мъжа и жената. Откъде си сигурна че баща ти не си е заслужил такова отношение /може би в миналото им/, а и може би и той си има някоя/ това че не си го видяла не означава че не е така/.Майка ти най-добре си знае защо постъпва така, може той да не и обръща нужното внимание, а тя все пак си има своите физически нужди. Не казвай нищо на никого, за да не станеш ябълката на раздора. Каквото е писано това ще стане.

12.   Това май е писано от майката, а не от 13-годишната и дъщеря!?

13.   И аз съм на същото мнение, това е писано от майката, станало и е съвестно някак. Интересно зашо иска съвет обаче точно от хора които не знаят нищо за нея, странно е. Мисле си че просто и се е искало да си разнообрази връзката за малко но се е оказало по сериозно отколкото си го е представяла. Как ли ще завърши тази история само Бог знае ...

14.   Глупости... Защо мислите, че не съм го писала аз ?!?! .. Аз го написах, разбирате ли незнам какво да направя, съжалявам, че ще се повторя НО НЕ ИЗДЪРЖАМ, А И КАТО ЗНАМ, ЧЕ ПРОДЪЛЖАВА ДА ГО ЛЪЖЕ ИИИИ УЖАС!!!

НА 10,12 и 13 ще кажа само, че имате правото да си мислите каквото искате, но аз ви се заклевам, че съм дъщерята..., но немога да ви накарам да ми вярвате, а на другите благодаря, че ми помогнаха със съвет и ми се довериха! [авторката]

15.   Мило дете сега прочетох разказа ти и аз ще ти дам следния съвет: най-добре е да споделиш това, което знаеш с брат си. По думите ти разбирам, че той е по голям и най-вероятно той ще ти помогне да вземете правилното решение дали да споделите с баща си или не. Пък аз се съмнявам, че на теб дали ще ти повярва баща ти майка ти ще го разубеди по някакъв начин, но и ако брат ти знае и двамата ще я държите под око. Но аз лично номога да преценя дали има смисъл да се каже на баща ти по простата прицина, че ме е страх да не си развалите семейството, щом всичко изглежда наред и ви се угажда, дали е необходимо да се вземе риск, тъй като ако се разведат и всеки тръгне по своя път, какво ще стане с вас децата им.

16.   Мило момиче,
съветвам те да споделиш с брат си и след това двамата да решите дали да говорите с майка си.
Не забравяй, че татко ти ще бъде много разочарован.
Дано да е по силите ви да му спестите тези неприятни емоции!
У С П Е Х!!!

17.   Благодаря Ви много, спокойно мога да ви нарека приятели.. макар и да не знам кои сте.. но най-добрата ми приятелка не ми даде толкова полезен съвет като вас.. не помисли за последствията... БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО !! ( авторката )

18.   Малко ми е закъснял коментара, но ако все още четеш тук, искам да ти кажа, че семейните жени, особено тези, които се грижат за външния си вид, постоянно под някаква форма получават предложения. Сега си видяла един смс, това не е критерий, че майка ти отвръща със същите чувства на този ухажор.

За 23 години брак съм имала може би 8-10 типично мъжки предложения годишно от най-различен характер - от просто приятелство, излизане та до секс зарази секса. Жените получават такива предложения толкова естествено, колкото мъжете ги правят. В това няма нищо страшно, детето ми. И за баща ти, който е все зает и достатъчно хитър да не се издава, и за майка ти, която не си крие телефона, защото просто няма какво да крие от теб, това са естествени неща.

Изневяра се доказва само ако ги хванеш в леглото, иначе могат да си пишат всичко - я погледни какво става по скайповете. И това, че всеки има право на личен живот и лично пространство, не е просто една фраза.

19.   Аз мисля, че трябва наистина да кажеш на баща си, защото може да стане и по-сериозно баща ти да я хване или пък поговори и с майка си дори се разплачи ако трябва, защото жена от висока класа секи би предпочел!!!

21.   Децата нямат право да се месят в живота на родителите си или да налагат наказания по свои съображения на тези, които са ги създали!

22.   А бре дечко, знам че е гадно, но не се меси. Аз лично съм го изпитвал на гърба си. В момента, който видех баща ми ми идваше да извадя пистолета и да го гръмна, но в един момент си казах, че не си заслужава аз да се бъркам в личния живот на родителите ми! Знам че е гадно, но ще го преживееш! Трябва само да бъдеш силна! УСПЕХ!

23.   Kъм 18. Права, много права сте. Поздравления за ума Ви, госпожо.

24.   Ако искаш да ги разведеш давай.
После ще имаш двама бащи и две майки.
ГС1

25.   Този смс не доказва НИЩО. Това че някой желае майка ти, не значи че тя е изневерила на баща ти! Успокой се.
Дана

26.   Искам да попитам госпожата (която пише от името уж на 13- годишната дъщеря), какво направи момичето ти, издаде ли те или го е страх от теб?
Благодаря, макар че не се надявам на отговор...

27.   Ох,ако знаеш на мен какво ми е минало през главата.... Да знаеш,че може би не всичко е така както изглежда.Впечатляваш се много,но предполагам,че за тази възраст е нормално,аз съм на 14 и подобни неща се случиха на мен в много по-лоша степен,само че с баща ми...

Всичко стана докато бях още 3 клас...Сега само ще кажа,че съм на положението-не си говорим с баща ми,той не ми пожела успех за изпитите ми,не ми честити именния ден,а рожденните дни ги забравя редовно...Дано си ме разбрала правилно,ако искаш нещо да си кажем,дай си скайпа ;)
Сиво

28.   Аз съм на 12 и имам подозрение че мама изневерява... Често като говори по телефона отива в другата стая, а веднъж забелязах че с някакъв мъж на скайпа си пишеше нещо от рода на ''Обичам те", " Липсваш ми " ,имаше и разни сърчица и прегръдки... Незнам какво да правя... Често излиза след работа, уж до нейна приятелка, а после веднага си включва скайпа. Крие паролите си. Трие от телефона и домашния входящите и изходящите,а ме е яд на всичко защото тате се трепе на работа по цял ден.Моля ви помогнете ми!!!Какво да правя???Вношавам ли си, или не???

29.   Нищо не прави за да не раздор между родителите ти. Но можеш да покажеш на майка си с по-дистанцирано държание, че подозираш някакво увлечение. Дори си насочи вниманието към баща ти- питай го уморен ли е, как се чувства.
Най-вероятно са само думи и може би дори не са се виждали. С излизането с приятелки може и да е съвпадение.
Нищо фатално няма, ти просто прояви такт.

30.   същия проблем но аз не се страхувах да кажа на баща ми чак след 3 години и аз сам на 16 но като разбрах бях на 13 ядосах се след 3 години любовни СМС-и и съобщения във фейса и казах на баща ми разбира се той знаеше защото те не са първа младост и след това имаше голяма караница но аз те съветвам да кажеш и с времето ще се оправи всичко.. :)

31.   Според мене майкати можеби иска да направи някакъв подарак на бащати и се саветва с негов приятел и не иска никой да знае освен нея. И крие до като не измисли какъв да е подарака.... И аз съм била в такива ситуации само че обратно бащами криеше че прави подарак на майками.. прояви малко тарпение.... :)

32.   Майка ми е същата постоянно пише с други мъже и това дразни баща ми накрая намери човек когото много не одобрих а баща ми всичко е правел за мене даже и да му липсвам
според мен бащата е най важния човек тва с майка ми вече е приключена история дано и баща ми си намери друга

33.   На твое място щях да намразя майка си. Нямаше да я погледна повече. Кажи на баща си, той не заслужава такова нещо.

34.   Моета майка пък е заснета как прави секс със човек на име Жоро Лялев. Най-нагло ме излъга че е нейн гинекулог. Аз просто бях потресен, че ме е лъгала, че отива на работа(тя е пилотка и я викат понякога извънредно, но вече няколко пъти ходи без униформа и се усъмних, а днес видях това видео и просто не знам какво да правя моля ви се помогнете, кажете какво да правя.

35.   Ами в крайна сметка, всеки има право на личен избор и никой не е ничия собственост. Понякога се случват такива неща в едно семейство, поради една или друга причина - случват се...
Лошото е, когато се прави по начин, който унижава и наранява постоянният партньор и изневеряващия започне да се държи зле с него, само заради това, че има и друга връзка. Иначе всеки един случай е индивидуален и е трудно да се каже кой крив, кой прав.
За да се стигне до една изневяра, може да има стотици различни причини, но понякога наистина просто се случва...
Явно човешкия вид не е моногамен и никой не е застрахован от нищо в този живот. Този, който днес ревностно заклеймява изневярата, утре може сам да се окаже в положение на изневеряващ, да бъде изкушен, неудържимо привлечен или безумно да се влюби в някой друг макар и да продължава да държи на брачния си партньор, да го уважава и цени като другар, но... Понякога наистина тези неща просто се случват дори и с хора, които по принцип са лоялни, коректни и отговорни, които са разумни и смятат, че могат да се контролират и винаги да постъпват правилно. Да, казвам ви го, защото аз смятах себе си за такъв човек, който напълно се контролира и винаги може да постъпва правилно. Да, ама не!!!
След 16 години брак, в които бях абсолютно лоялна към съпруга си и съм отблъсквала всякакви набези на разни натрапници, аз взех, че хлътнах неудържимо по един човек. Беше безумие, като стихийно бедствие - силно, всепомитащо, неконтролируемо...
От начало мислех, че ще ми мине, не правех нищо, просто чаках да мине. Да, но не минаваше, с всеки изминал ден се задълбочаваше и ставаше все по-зле.
Гърчих се така две години. Беше лудост...
Наистина се измъчвах, беше ужасно болезнено. Не знам от къде ми дойде това до главата, но не можех да го контрлирам, нито да го спра. Бях като обсебена.
Обичах този мъж, желаех го - безумно.
Накрая сама го потърсих. Казах си, че след като толкова го искам - ще си го взема. И си го взех! Имаме връзка вече осем години. Обичаме се и ни е хубаво заедно, но аз живея със семейството си. Уважавам и ценя съпруга си като другар и баща на детето ми. Той е много скъпо и изключително ценно нещо за мен, не искам за нищо на света да го нараня, но обичам и другия. Това е. Вече осем години водя двойнствен живот. Кой както иска, така да го разбира... Все едно.
Иначе въпросния човек беше разведен. Не съм си пъхнала носа в чуждо семейство
Та искам да кажа, че в живота всичко се случва и застраховани няма!
А моят съвет към момиченцето написало изповедта е да не се намесва в отношенията между родителите си.
Мило дете, каквото и да се е случило, дори и да си права за майка си, просто стой на страна и остави възрастните да се оправят. Ако се намесиш, най-вероятно ще станеш причина за разрушаване на семейството си, за скандали и раздори в къщи, а от това никой няма да спечели, само всички ще загубят. Това, което се е случило тогава, може да е минало и заминало, просто не рови. По-важното е, че родителите ти живеят добре заедно, разбират се, обичат ви и се грижат за вас. Всичко останало не е важно. Остави майка ти да извърви пътя си. Дори и да ходи някъде важното е, че накрая се прибира при вас и вие по никакъв начин не сте пренебрегвани и оставени без родителска грижа.
Знам, че за детската ти главица ще е трудно да проумееш това, което казвам, но истината е, че не трябва да се намесваш в отношенията на родителите си и не трябва да разказваш на никого това, което си видяла.
Ако се намесиш, ще унищожиш всички шансове нещата в семейството ти да се подредят, а напротив, ще ги съсипеш докрай.
Повярвай ми, че е така и спри изобщо да се тормозиш за това, ходи ли майка ти някъде или не.
Тя е възрастен човек и може сама да си взима решенията и да носи отговорност за тях. Не е твоя работа нито да отправяш обвинения, нито да раздаваш правосъдие.
Просто си живей живота и не се затормозявай с проблемите на възрастните. Успех.