Споделена история от Семейство

Децата му не ме приемат.
Здравейте на всички! Искам да споделя тук тази история и се надявам да получа съвет как да спечеля децата му поне малко. С мъжът ми сме заедно от две години вече, живеем заедно и се обичаме. Аз имам три деца от пърият ми брак, които свикнаха бързо с него и го обикнаха. Неговите обаче са настроени срещу мен. Уж са вече големи, а не осъзнават, че баща им е по щастлив с мен. Големият е женен от година, но аз не бях поканена на сватбата му. Малкият му син е на 17, живее при майка си, но когато дойде при нас се прави, че аз не съм там. Когато има нещо важно за него - някаква изява, завършване или нещо подобно, той не ме кани, дори изрично казва на баща си, че не ме иска там. Веднъж когато беше в къщи ме попита дали съм щастлива от факта, че съм развалила семейството им. Обясних му, че баща му е по-щаслив с мен от колко е бил с майка му, а той ми каза, че са били преди аз да се появя и отказва да ме приеме. Не искам да му бъда майка, той си има такава, но искам поне да имаме нормални отношения. Да можем да излизаме семейно с него, да си говорим и аз също да присъствам на важните за него събития заедно с неговия баща и мой съпруг.

Коментари

51-56 от 56

57.   55 - 56 Уважението е само към родителите. Към чуждият човек е безразличието. Уважението не се дава по задължение. Няма как да търпя и лицемернича с жена, за която не ми пука има ли я или я няма. Не ме вълнуват празниците й. Няма как да е на моите. Та, жени и мъже правете си сметката, когато се натрисате на чужди деца. Имайте предвид, че те нямат нужда от вас. Приятели си имат, и ако искат ще намерят още, не им е притрябвало вашето приятелство. Техни родители е още по-яано, че няка как да бъдете и да имате думата по важни за тях въпроси. Та знайте си мястото, за да не хленчите като авторката.

58.   Да, авторката не е постъпила добре трябваше да изчака да се развеждат но все пак това вече не са деца трябва да разбират какви са човешките отношения. Та големия син скоро се е оженил той би трябвало най- вече да разбере баща си. Разбирам да са малки деца да се институт но те вече са големи хора. Жената е права може наистина баща им да е по-щастлив с нея, все пак ако брака им вървеше нямаше да се стигне до развод. Но както винаги по презумпция третият човек винаги е виновен. Може бракът им да не върви от сто години но третият човек е виновен.
Младежът на 17 години трябва да мисли за свои гаджета а не за брака на баща си.
Правилно е казала на младежа, че баща им е по-щастлив.

Авторката не може да очаква, че веднага ще я приемат. Ситуацията е доста деликатна. Ако е добронамерена това ще се разбере рано или късно.

59.   Бракът им не е вървял от години авторката не е толкова виновна.

60.   Темата е стара, но повдига важни въпроси, затова ще се включа и аз като човек с опит, имащ два брака - като първия ми беше с разведена жена с дете.

Значи в тази ситуация първия и най-важен въпрос е, когато се запознаеш с човек, който има дете/деца, дали има официален развод?

Още на втората ми среща с бъдещата ми първа жена аз я попитах има ли официален развод с мъжа си? и като разбрах, че има - тогава продължих да разивам отношенията ни.

Ако ми беше казала, че не е разведена - веднага щях да прекратя отношенията ни! (Правил съм го два пъти досега)

Защо?

Защото, когато влезеш в интимни отношения с човек, който има семейство и сключен брак - ти извършваш прелюбодейство. А това е много сериозен и тежък грях, с който силно прогневяваш Бога!

Освен това, спрямо децата в този брак - това е и морално престъпление! (А авторката даже иска тези деца да я обичат и уважават! - просто не знам как да нарека това! )

Аз приех детето като свое, по-късно имахме и едно наше. Никога не съм ги делил, каквото съм купувал на едното - такова и на другото. Както съм възпитавал едното - така и другото, възпитавал съм ги строго, но с много любов!
Сега са вече големи, но имат респект, обич и уважение към мен. Аз също много си ги обичам, въпреки че моето дете си го обичам повече, но това е естествено(и никога не съм го показвал пред другото! )

По-късно, след години, жена ми ми изневери със женен мъж. Въпреки това аз и бях простил и бях съгласен да продължим(като прекрати отношенията си с този човек), но тя не се съгласи и се разведохме.

Много години си търсих друга жена, като вече държах да имаме (еднакви или поне сходни) цели, ценности, приоритети за основните и важни неща в живота!

Аз вече бях повярвал и се бях обърнал към Бога. Водех православен християнски начин на живот, и държах и бъдещата ми съпруга да е съгласна с това и да мисли и живее като мен.

Слава Богу, срещнах я! Оженихме се, имаме и църковен брак. И вече няколко години сме семейство и живеем в мир, разирателство и любов.

Моят съвет към хората, които са в подобно положение на авторката, е да престанат да живеят в прелюбодейство!

Има два варианта за това:
1. Да се разделят с партньора си
2. Да сключат брак(църковен също) с него като, обаче преди това и двамата с него трябва да принесат покаяние пред Бога като се изповядат! А от хората, на които са принили зло и нещастие, (и на децата също) трябва да поискат прошка!
И всичко това трябва да стане искрено и със съкрушение и съжаление за стореното!

Странник

61.   В такава ситуация човек лесно може да се подведе. Казват, че нямат официален развод, че не спят с жена си, изкарват я най-лошата на света, представят нещата все едно са разведени. Но мъжете заблуждават, спят с жена си зад гърба на любовницата си с тя наивната им вярва и чака да се разведат с жена му но понякога това не се случва.
Не вярвайте на такива обещания.
Щом нямат официален развод не се занимавайте с такива каквото и да ви говорят.

62.   Затвори им устата авторке като сключите църковен брак.
Тогава ще си мащеха на децата му може и да те приемат.
Но не може да очакваш, че ще те приемат лесно иска се много търпение това да се случи. Постави се на тяхно място ти би ли приела лесно жената, която баща ти обича.

51-56 от 56