Толкова ли е грешно?!
Здравейте аз съм момиче живея в един малък квартал и от 1 година вече имам връзка с едно момче т. е. приятелят ми Имаме 4 години разлика и адски много го обичам.. НО проблема е че религиите ни са различни. през тази една година се криехме постоянно и все още е така. Нека да започна от самото начало. Имам брат и той е женен за туркиня родителите ми не одобряват това а брат ми вече има 2 малки деца чувала съм да обсъждат че и аз ако доведа някой турчин да им е зет не знам какво щяло да стани... така де сега какво ми се случи.. накратко.. миналото лято се запознах с приятеля ми излизахме, разхождахме се и се влюбихме всичко стана много бързо. Криехме се понеже всички ни гледаха на кръв и в квартала всички познават родителите ми а мен ме беше страх. така де приятелите ми знаеха докато един ден един мой приятел ме е изпортил на майка ми а тя започнала да разпитва хората дали са ме виждали и от там всички започнаха да си отварят устите. Тя започна да ми крещи как съм можела да съм излагала нея и баща ми така как съм можела да са занимавам с тоя мангал и не знам си какво още... защото всички ги познавали и дори чак в работата на баща ми са разбрали.. аз отричах категорично и все още отричам... след това баща ми като разбра ме преби жестоко... наказаха ме баща ми ме заплаши че ако изляза от вкъщи навън ще ми счупи главата майка ми ме караше всеки ден до училище и ме вземаше в продължение на 2 месеца след това нещата малко утихнаха а тя дори беше викала полиция и беше пускала жалби срещу него (понеже имам още година и половина до 18) и го обвиняваше в педофилство.. още щом се случи това когато нашите разбраха те си легнаха.. вечерта към 3 4 часа аз му се обадих поговорихме си малко и тогава той ми каза че не иска повече да тегля заради него и ще е по добре да се разделим.. разбира се нямаше какво да кажа и след като затворих телефона бях съсипана много дълго време не можех да се съвзема само при мисълта че сме се разделили и просто ми се късаше всичко в продължение на 3 4 месеца заспивах и се събуждах плачейки стоях в леглото и мислех по цял ден не исках да слушам музика исках около мен тишина чувах само мислите си отказвах да ям минавах с това че не съм гладна просто не исках да виждам родителите си или да сядам на една маса с тях и с факта че се срамуват от мен и не одобряват изборът ми такъв какъвто е... след малко време започнах да излизам но майка ми на всеки 30 минути ми звънеше да провери къде съм и постоянно ми отправяше заплахи да внимавам къде и с кой излизам.. излизах сама разхождах се мислите ми отново витаеха по пътя вървях палех цигара и плачех.. накъдето се обърна всичко ми напомняше за него ((( забравих да спомена той не е турчин а циганин НО не съдете по думата моля ви той не е такъв бял е като сняг има искрящи очи страхотен характер говори чист български и е много възпитан и интелигентен дори много стилен.. е една дума не бихте могли да го различите от българин е разбира се ще разберете но това няма значение защото не го познавате така както аз ))).. един ден излязох бях седнала на една пейка на която с него сме били.. запалих цигара и неволно погледнах към часа и изведнъж разбрах че има няколко часа до рождения му ден реших да му се обадя и чаках с нетърпение и когато стана 00:00 часа му звъннах той вдигна а разговорът беше точно така : той -ало аз - здравей! честит рожден ден.. и всичко най хубаво в живота! той - благодаря ти много това значи много за мен че си се сетила за мен ти си първата която ми се обажда... усетих как още когато каза ало и се зарадва засмя се гласа му трепнеше.. от очите ми започнаха да падат сълзи.. но тогава той ме попита как съм и аз казах добре а ти? а той мълчеше попитах там ли си? а той започна "не не съм от месеци не съм липсва ми топлината ти погледа ти смеха ти много ми липсваш! .. още малко и щеше да се разплаче.. като чух това не знаех дали да се радвам или не защото не можем да сме заедно... започнах да плача и в същото време се усмихвах.. извиних му се казах че не исках да го натъжа и да му припомням че съществувам а той каза че съм го направила много щастлив и наистина го оценява.... мина 1 месец през това време започнахме да се чуваме(а през това време той ходеше с едно момиче) усещах как се възвръщам в себе си излизах навън от черупката само защото му чувах гласа.. и един ден той попита дали има възможност да се видим и аз се съгласих веднага и така започнахме да се виждаме пак но той още е с приятелката си.. говорехме за това но както и да е той каза че нямало как да я остави (явно я обича.. ).. но каза изобщо да забравя за нея, е както и да е каза просто че не иска да ме губи.. доколко е вярно не знам но постоянно се търсим излизаме споделя ми всичко когато имам нужда от него 10 минути най малко и е при мен дори да има много наложителна работа.. сладко е когато сега си спомня че като ме видя се просълзи.. макар и сега е с друго момиче не променя за мен нищо нито мнението ми към него нито отношението пък и овен това съм се примирила че тя е по красива от мен и не мога да се меря с нея :).. това което ме плаши до смърт е родителите ми да не разберат че отново се виждам с него.. дори и аз да отричам не ми вярват.. и не знам какво да правя..

Коментари

1.   "... забравих да спомена той не е турчин а циганин... "

След като прочетох това изречение, всичко ми се изясни. Какво да ти кажа, няма нормален родител, който би желал дъщеря му да ходи с мангал. Колкото и да са уж интегрирани, бели и т. н. циганите са си цигани, имат типичниото си циганско поведение. Ето например, имам съседи - цигани, които дълги години ходят по чужбина, натрупали са прилични пари, имат хубава кола, обличат се добре... но въпреки всичко, като поведение, маниери, култура са си баш цигани. Вари го, печи го, мангалът винаги си остава мангал.

3.   И какво по-точно не знаеш? Една страница описание и накрая нищо. Аз поне не разбрах какъв ти е въпроса или само искаше да споделиш. Само ще ти кажа че си много малка да се вживяваш толкова и докато станеш на 24-25г. ще се влюбиш още 5 пъти най-малко. Не го казвам от расизъм, аз самия съм ром. Но си имам образование, работя като инженер, повечето ми любовници са били 'чисти" българки, както обичат да се изразяват българите и т. н. В смисъл разбирам те защо си се влюбила в него, той си е съвсем нормално момче, какво като е ром. Но пък в крайна сметка ако ме питаш мен, щом ти създават толкова много проблеми семейството ти, а ти нямаш и 17, тоест прекалено малка си за сериозни връзки и си зависима изцяло от тях, по-добре не си усложнявай живота и се спри. Ако беше на 23-24г тогава можеше да се отделиш от тях и да си следваш съдбата, но сега си твърде малка. А пак ти повтарям че докато станеш на 23 ще се влюбиш още 5 пъти, така, че за сега по-добре го забрави.

4.   произходът на момчето за мен не е проблем. ако връзката ви продължи във времето и издържи на изпитанията, съм склонна да вярвам , че родителите ще я приемат. повече ме притеснява факта, че за 2-3 месеца си е намерил нова приятелка. да речем, че чрез нея е искал да те забрави. но защо ако може пак да сте заедно, не я остави? нямам предвид да отреже момичето грубо и безсърдечно, а просто да седне, да поговори с нея и да я остави да си търси щастието. изяснете си отношенията - това е моят съвет.

7.   Първо ще започна с извинени към номер 2
Второ номер 2 щом е толкова учен и начетен ще ме разбере защо имам такова мнение за циганите. Имала съм възможност доста да живея в квартал, в които се опитали някога да приобщят ромите, но просто бяха пръкнали поредното гето. Освен това съм и работила с такива. Ако не живеят от помощите на наш гръб ще са джебчии. В повечето случаи и двете хем те краде по държавен път, хем в автобуса. Докъто ти работиш тя се чуди под кого да легне, а после ти викат расист, ако не си съгласен с това.
Трето по горе правилно се повдигна въпросът за другата приятелка. Много бързо са те сменили момиче. Толкова бързо трябва и ти да се осъзнаеш и да разбереш, че дори много да те боли сърцето за него заслужаваш човек на твоето ниво. Тук вече няма никакъв расизъм от моя страна. Просто и тои ще бъде нещастен с теб, ако вечно някои го напада -няма да е в свои води. Ще живеете в два свята и никои от вас няма да е щастлив. И най-накрая -разликата от турчин до циганин е от тук до края на света. Разликата от турчин дето е живял в БГ и такъв които е роден и отрасъл в Турция също е огромна. Но циганина си е циганин където да е роден и без значение каква му е религията. Не е лесно, ако го обичаш направо ти е наказание. Но родителите ти ги разбирам. Дори и твоят възлюбен да е ок само си помисли родата му? ! На сватба? ! На семеен празник? ! Пред хората? ! Свекървата да изведе детето ти в градинката да му помогне за домашните.!? Аз се ужасявам като си го помисля!

8.   Виж №7, сега ще ти обясня къде ти е грешката. Няма нужда да ми се извиняваш. Ти казваш циганина си е циганин - и от там идва целия проблем с т. н. интеграция на гетата. Циганите само в България са 1 млн. души. Е ако си мислиш, че всичките 1 милион човека са правени от калъп и са едно към едно лъжеш се. Ако излезнеш с мен на разходка, пием по кафе и те заведа у нас да ти покажа къде и как живея тогава се съмнявам че ще кажеш за мен циганина си е циганин. Разберете го, ако искате да има интеграция трябва да се показват такива хора като мен и други, които не са малко а са почти половината от тия 1 млн. и да се дават за пример. Хората като теб да ги приемат нормално. И така тия от гетата ще имат стимул. Като му покажеш верния път и му кажеш: Пич видиш ли човека, учил е, работи си, има приятели, колеги които го приемат добре - изобщо част е това общество. А ти като се изтапаниш и кажеш: Циганина си е циганин, ако ще и в Харвард да е бил. И то на човек му се убива всякакво желание за общуване и му иде (извинявам се не е конкретно към теб а по принцип говоря) да ти тегли една майна. Така, че не съм съгласен с твоето твърдение и приятеля на авторката може да си е пич, а може и да не е. Като всеки човек. Но много се отклоних от темата. Аз си оставам на мнението, че по така описаната ситуация, няма смисъл да продължават да са гаджета. Гаджето е за да се забавляваш, а не да бъдеш тормозен заради него психически и физически. А родителите й точно това правят с нея. Като прибавим и факта че тя е на 17 и живее при тях, те я издържат, какво да обсъждаме повече. Да си намери някой с който ще е щастлива, ще се забавлява и няма да бъде тормозена.