Споделена история от Семейство

Паник атаки ли са това?! Не искам да взимам лекарства!
Здравейте,
От години наред следя Spodeli.net , но само като читател. Днес реших да се включа и като автор, защото имам проблем. Изпаднала съм в едно състояние, което трудно мога да обясня . Ще започна оттам, че ми предстои да се местя в Пловдив, ще бъда студентка и проблема започна от тогава.... От малък град съм и сега големия такъв ме стресира, отделно ще живея сама на квартира, защото не искам на общежитие поради ред причини. Та сега ходим доста често , тъй като правим ремонт на жилището и стомахът ми се свива, започват едни зверски страхове, че някой ще разбие вратата и ще ми навреди, излизайки навън умирам от страх само при вида на мъже с бира в ръка например.... не знам как да го обясня , странно е . Страх ме е , че остана ли сама няма да мога да се справя, няма да намеря приятели в университета, винаги ще бъда селянката от малкия град и така.... Разбира се тези мисли се появяват по всяко време и започвам да плача и се чувствам в безизходица, потя се , ръцете ми треперят... Много ме е страх. Когато споделих проблема с майка ми тя ми каза , че никой не ме принуждава да се местя в Пловдив и ако ще се чувствам по-добре мога да не го правя. Само че аз знам, че е за мое добро и съм се борила, за да вляза в университета.Също така , когато една вечер стана и пряк свидетел на състоянието , описано по-горе се изплаши до неузнаваемост и пожела да ме заведе на лекар, а отида ли познайте.... успокоителни, антидепресанти и се започва един омагьосан кръг. Какво се случва с мен толкова безпомощно се чувствам. Защо съм такава? Постоянно е обвинявам но най-лесно е да се откажа , а искам да се боря. В момента, в който се сетя за това, което ми предстои и започвам да усещам дяволски страх. Това паник атаки ли са? Моля помогнете ми ,млад човек съм и не искам да ставам зависима от лекарства! Съжалявам ако съм ви отегила, но имах нужда да споделя...
За тези , които ще ми пишат - Нямате си представа колко много ви благодаря!

Коментари

1.   Живея в Пловдив от 6 годишен(сега съм на 21), града ще ти хареса много, не се притеснявай от нищо. Университета е едно наистина ново начало, нови хора, нови места.
Нищо няма да ти се случи, просто се отпусни и се остави по "течението".

2.   Вероятно си прекрасна сама по себе си. Не ти ли е ясно, че явно Пловдив не е твоят град. Подсъзнанието знае по-добре. Насилваме се да правим неща, които не искаме. Няма нужда. Открий правилното място за себе си. Страхът ти само казва кое е правилно и кое не.

3.   Мен също ме е страх да спя сама в апартамент. Вземи си съквартирантка. За предпочитане от твоя университет, за да може да ходите заедно там. Постепенно ще свикнеш. И аз съм от малък град. Дойдох в София преди много години, за да уча и останах. Сега дори не ми се ходи в моя град.

4.   Мило момиче,

да, това са паник атаки.
Аз съм имал на два пъти периоди с такива, имам опит с психолози и с медикаменти. В чужбина.
Първото, което се обяснява на човек с паник атаки е, че в повечето случаи те имат физическа причина. Обикновено е заниженото ниво на серотонин в синапсовия процеп между клетките на мозъка.
Абсолютно погрешно е да казваш "не искам да ставам зависима от медикаменти".
Антидепресивните медикаменти не правят зависим! Това не са наркотици.
Обикновено се предписват т. н. SSRI, тоест медикаменти, които забавят разграждането на серотонина в синапсовия процеп.
Аз съм взимал такива няколко месеца, след първите две седмици вече бях като нов. От години всичко ми е наред и не взимам нищо.
Обикновено човек рядко може да излезне от твоето състояние ей така без квалифицирана помощ.
Обърни се към психолог, пий си медикаментите които ще ти предпише и след някой и друг месец ще си като нова.
Успех
DirtyDaddy

5.   Страх те е да пораснеш... намирисва ми на комплекси, липса на самочувствие. Това не са паник атаки. Не пий никакви хапове. Добре си.

6.   Потърсете и прочетете книгата ЛЕЧЕБНИЯ КОД на Д-р алекс Лойд

7.   1. Кажи си, че отиваш, а ако е толкова зле ще прекъснеш. Т. е. отиваш пробно за 2-3 месеца. Това успокоение за възможен изход може да помогне.

2. Помисли и за друго - и да разбие някой вратата и да те нападне какво толкова. Не се вземай много насериозно, ще се успокоиш и ще се нормализират нещата.

PS: и намери някой да те чука

8.   Разбира се, че ще ти пишем, та нали този форум е за това. Чуй ме сега, много правилно си установила, че си млад човек и не трябва да взимаш лекарства. Състоянието ти е плод на факта, че излизаш от зоната си на комфорт.
За да продолееш този страх бъди сигурна, че отиваш на ново място, за него си се борила и си успяла, това трябва да не мотивира. Освен това отиваш в невероятен град. Много откровено ти казвам, че Пловдив е голям град, който е приютил всички европейски стандарти и удобства, но и е съхранил хората, много отзивчиви, топли и благи хора , много широко скроени. Не си мисли, че ще бъдеш подценявана, че си от малък град. Ха, вече в големите градове почти всички са дошли от някое селце или малко градче. Повярвай ми в това няма нищо лошо, напротив-гордей се.
Ще видиш, че още на 1 седмица, ще откриеш много приятели в университета и не само. Щом ще живееш сама-страхотно. Знаеш ли колко много студенти искат да бъдат на твоето място и да не мизерстват в общежитията. Имаш шанс да живееш сама да се съобразяваш само със себе си, да контролираш живота си сама- щастливка си!
Успокой се и ще се оправиш!!!
Приеми всичко, което ти се случва като едно предизвикателство, за по-доброто ти бъдеще, с което трябва да се справиш и ще видиш, че няма да срещаш повече този страх.
ТИ МОЖЕШ!!!!!!
ИЗПРАЩАМ ТИ ЦЯЛАТА СИ ПОДКРЕПА! УСПЕХ!
П.С Пловдив е най - добрият град - не си направила грешен избор... ето още една причина да се почувстваш уверена!

9.   Освен някой неща от 4 и 6 другите коментари за нищо няма да са ви полезни. освен позитивизма на 8.
При психолози не могат да се решават психиатрични проблеми.