Споделена история от Семейство

Майка
Здравейте, цял живот майка ми ми крещи. В тийнейджърските ми години ме е била много пъти, като единия път ми удари назад силно главата в плочки в коридор у нас. Лежах зашеметена и след като се освестих, което отне време, извиках полиция. Тя излъга полицаите, че си измислям, а понеже плаках неудържимо (жена съм), те отговориха: "Тя не е за нас", тя ги настрои, каза, че не съм добре психически, и понеже плаках и получих нещо като шок от унижението и силния удар (хвана косата ми и ме повали назад), отстрани изглеждаше все едно съм в емоционална криза. От този случаи зрението ми се влоши и лекар каза, че е възможно да е от силен удар. Тя и до днес лъже, че такова нещо не се е случило. Чувствам се излъгана и унизена от този човек. Тя ме издържа, на 26 съм, работя, но за минимална заплата. От София съм. Чувствам, че изпадам в депресия и вече ридая неистово ако ми крещи или ме обижда. Може и да е добър човек, но нейната ситуация е като с психологическия момент със заека и моркова - връзва те с нещо и после манипулира. В тийнейджърските си години се е стигало до много моменти да моля роднини за помощ, но никой не приемаше нещата до толкова сериозно, че да се обърнат към институции. За пред хората тя се държи добре с мен, даже си въобразяват, че съм глезена. Но дома е моят ад. Търся начини да се изнеса и след операцията на очите, ще потърся работа с компютър (поради рязко качване на диоптри сега работя работа, в която малко се работи с компютър). Чувствам се странно докато пиша това, не искам да звуча като някой глезен човек, говорещ против майка си. Истината е, че тук нещата са сериозни. Понякога лежа и плача с часове, все по-често, чувствам се в капан.

Коментари

1.   Ти да видиш моята е същата, преди 3 часа ми звъня за да се уточним къде ще бъда за празниците коледа и нова година. На 49 години сетила се да ми дава тон в живота. Аз съм на 25 години и не живея с нея вече . имам си собствено жилище и си плащам наема. Днес ми чете конско като че ли съм на 16 години а не на 25 . Луда работа немай къде Тя вече няма син .

2.   Почти на твоята възраст съм братле в предния коментар ти казах че и моята майка не е цвете за мирисане - Сестрите ми сам си ги гледам тъй като не се интересува и от тях а момичета са на 14 и 11 години (скоро правят 15 и 12) на края на месеца.

Ако имаш братя и сестри търси съвет как да се отървеш

4.   Ужас, не оставай там, дори направо сменяй града. Много е зле с такъв родител
. Събирай пари и се махай, в малките градове има евтини квартири, трябва и работа да намериш.