Споделена история от Семейство

Типичната история, но обърнати роли
Здравейте. Ще пиша както се вижда по заглавието по една от типичните истории, които срещаме тук с разликата, че аз съм мъжа в случая и става въпрос за живеене при родителите на приятелката ми.
С нея сме от 4 години заедно (на по 23 сме) За сега всеки си живее отделно, но скоро тя ще се нанася на нов етаж от къщата в която тя живее и винаги когато сме говорили на темата къде бихме живяли тя е казвала, че няма как да се затвори в апартамент и да плаща наем като си има собствен отделен етаж от къща в пловдив на хубаво и комуникативно място. В същото време обаче когато сме говорили кога майка ми ще идва у нас, ако се нанеса при нея тя е казвала, че няма намерения нито техните, нито майка ми да кани на етажа, още преди да е готов е изяснила с техните, че те няма да имат ключ и няма да влизат освен, ако не се налага да гледат домашния й любимец когато я няма или ако нещо трябва да се премести, монтира и баща и да трябва да помогне. Но категорично те ключ нямало да имат и нямало да си влизат без причина, за да видят да речем какво е състоянието на етажа или нещо подобно, ако сме щели да се събираме е щяло да е у тях или у майка ми, или съответно на двора, когато съм я питал, а като имаме дете няма ли да помагат тя ми е казвала, че нея никой не я е гледал освен родителите й и съответно и тя щяла да си гледа детето само с мъжа й. Докато аз имам брат, който е доста по-голям и майка ми ходи почти всеки ден у тях да гледа детето, още преди да се роди имаше и ключ от апартамента и дори го купиха на място където тя да може да стига само с един автобус имаме ключ дори от апартамента на братовчедите и тетка ми ние. А при тях такова нещо няма, тя с баба й и дядо й едните изобщо не се вижда, защото дядо й нямал уважение към нея и баща й и според нея нямало, защо да го уважава и тя, при другите ходи само по големи празници и се чуват само по поводи, докато баба ми дори живее у нас, а с дядо ми се чувам всяка седмица.
Отделно тя не казва нищо на родителите си за мен ( тоест аз се виждам с тях, но само каквото аз им кажа за себе си това знаят) и когато един път бяхме у нас, но приятелката ми стоеше в стаята понеже беше в цикъл и я болеше корема аз бях казал на майка ми и после когато приятелката ми дойде в хола майка ми и каза какво помагало на нея и на приятелката на брат ми като ги боли корем и после приятелката ми си ми направи директно проблем, защо аз обяснявам на майка ми какво й е и тн. Когато е болна и дори когато и правиха операция беше казала на техните, че не иска никой от роднините и да знае и да звъни да пита как е що е и тн. докато моя братовчед като го оперираха ние всички отидохме в болницата и му се обаждахме, а за нея това не е нормално.
Не знам аз ли бъркам или какво аз бих предпочел да си намерим апартамент на място където и нашите и техните им е еднакво удобно да идват и бих дал ключ, все пак може нещо да се наложи човек никога не знае, но тя нито би се изнесла нито би дала ключ. Техните изобщо не й се бъркат и са окей с това да нямат ключ което за мен е много странно като все пак това е тяхна къща. Даже един път нещо се бяха скарали и от разговора, който протече стана ясно, че те биха се изнесли, ако й пречат отколкото тя да се изнесе.. не разбирам логиката, още повече, че майка ми иска да остави сегашния апартамент на мен, понеже купи на брат ми негов си, но приятелката ми каза, че нямало да живее в такъв апартамент, защото е с една стая само. Тя и почти не говори с майка ми освен по общи теми, а с приятелката на брат ми майка ми си се чува почти всеки ден, ако не е ходила у тях, отделно дори ходи да спи в родителите й и и те са идвали у нас, а когато майка ми беше отишла в техните приятелката ми каза, че това не било нормално просто така да си отиде и оттогава не са се виждали нашите и техните, нито си имат телефоните, ако има някакъв празник ходим и у тях и у нас, но никога не се събираме всички..
Ако се нанеса у тях изобщо не знам кога ще ходим у нас и дали ще ходим тя нито звъни на техните като сме някъде на почивка нито примерно пита нашите какво правят или нещо такова, като цяло рядко ме пита нещо за тях, случвало се е да отидем някъде с техните, но никога не е канила и майка ми да дойде и все е така все едно не я харесва, а няма причина, приятелката на брат ми много я харесва. Според вас да отида ли да живея там? Отделно тя си е направила етажа както иска, а аз не съм казвал как да е.

Коментари

51-51 от 51

62.   За първи път чувам снаха да не иска да покани свекърва си в дома си поне веднъж. Има къде по-лоши свекърви но снахите не забраняват на мъжете си да канят майките им.

51-51 от 51