Споделена история от Семейство

Откакто баща ми почина, не спирам да го сънувам
Преди няколко месеца, баща ми почина внезапно, докато бях в чужбина. Имаше проблеми със здравето, заради алкохола, но така и не пожела да се лекува, мразеше болниците. Моите отношения с него не бяха топли, за което имаше причина. Години наред под влиянието на алкохол тормозеше майка ми физически и психически, и аз бях свидетел на всички скандали. На мен не ми е посягал никога. Годините минаваха, с възрастта той стана все по-зле, стана кожа и кости, не ядеше, съответно не беше същия човек, нямаше сила за нищо освен да ходи до тоалетна. Към мен се държеше топло, винаги ме прегръщаше, аз се държах студено, не желаех да говоря много с него, не мислех че имам какво да си кажа с него. Когато разбрах, че е починал го приех зле, знам че не можех да му простя много неща, но все пак плаках... беше ми мъчно, защото се чувствах виновна за държанието си преди да замина. Защото знаех, че не е лош човек, но алкохола го направи такъв.
Откакто почина го сънувам постоянно. Напоследък е всяка вечер. Понякога сънищата са странни - в някои от тях сякаш му е даден втори шанс в живота, и аз се опитвам да го накарам да се промени.
Не е като да мисля всеки ден за него. Имах период, в който бях толкова вглъбена в собствените си проблеми и терзания ( депресия и тревожност), че не мислех за баща си. И все пак го сънувам. Означава ли това нещо?

Коментари

1.   Раздай за бог да прости за негово име, десертчета вафли и т н

2.   Отношенията с моя баща са подобни, а аз също живея в чужбина. Той направи житова на майка ми, брат ми и на мен ад, а също така много ме е бил и тормозил. За него в това се изразяваше доброто възпитание. И той винаги е пиел, както и неговия баща, който не познавам, но съм чувала, че е бил голям тиран. Баща ми има ужасен характер и в допълнение с алкохола става просто нетърпим. Въпреки това знам, че ме обича по някакъв негов си начин. Отношенията ни са лоши, рядко се чуваме, а той вече е стар и ме е страх, че някой ден ще се случи същото. Може би тогава няма да мога да си простя, че сме се разделили с лошо, но той просто не е човек, с когото може да се общува нормално. Вярно е, че не си избираме родителите, но те не заслужават нашето уважение по презумпция, а трябва да си го заслужат. Така че не се обвинявай, нормално е да ти е мъчно, все пак ти е баща, но вината не е твоя. Всеки получава отношението, което си е заслужил.

3.   Ми запали му свещ, посети му гроба ако не си ходила