Споделена история от Семейство

Одобрявате ли българи да имат деца от чужденци?
Бих искала да отворя дискусия относно смесените деца. Как виждате една българка да роди дете от чужденец или българин да има дете с чужденка? Жените бихте ли се съгласили на това детето да има друга националност различна от вашата? И мъжете как бихте реагирали на това детето ви да има смесени гени с тези на чужденка?
Жена съм. Лично аз уважавам и обичам държавата си и ми е жал да гледам как толкова българи заминават да живеят в чужбина и не смятат за важно да учат децата си на български език. Не ги съдя. Положението не е цветущо и на всички ни трябват пари и това е един начин за по-добър живот. Лошото е, че така децата губят своето национално самосъзнаване и най-малкото, което родителите им могат да направят е да не забравят от къде са тръгнали.
Моля, модераторите да споделят темата!
Очаквам вашите коментари!

Коментари

151-170 от 170

183.   До 180
Помаците са си сменили религията и са станали мюсюлмани, заради облагите които са получили по време на турското робство. Това са предатели на народа си и религията си. Тяхнитите пра-пра-пра внуци сега, носят гените им и във вените им тече кръвта на техните предци. Те са нагаждачи, без съвест и достойнство, на които не може да се вярва. От личен опит ще ти кажа, че който си е имал работа с тях, хубаво не е видял. Най-големия мръсник, който някога съм срещал, беше помак. Човек се учи от собственният си опит. Те също като другите мюсюлмани, мразят християните. Която глупачка се хване с тях, сама си зачерня живота.

185.   до 183
Не съм съгласен с теб. Всеки едни нормален човек под заплахата да бъде избито семейството му, ще предпочете да са си смени вярата. Да, имало е и такива, които са били готови да умрат, за тях сега четем в учебниците, а наследниците на другите са живи. Не се наемам да кажа кои са били прави, но е много различно да пишеш на компютъра за саможертва и да гледаш в редицата как идва и твоят ред и да знаеш, че само от теб зависи дали ще ти се търкаля главата или ще си я носиш с чалма. Интересното е друго, че християнизирането на България също е протекло с насилие - исторически документирано, но нито един християнин не упреква този акт. )

186.   Да, напълно одобрявам българките да раждат от чужденци. Ще се родят повече умни деца, а не ганьовци.

188.   @186
Друго си е да забременееш от мароканец - на детето ти му е гарантирана Нобелова награда :):)
Да ти имам логиката!

190.   Най-интересно е как големите националисти защитават децата и майките българки, когато бащата по една или друга причина ги остави. Имаше един случай на българка от Македония, която се беше развела с мъжа си - сърбин и спореха за децата, беше стигнала до затвор. Цялата държава се надигна в нейна подкрепа. Същото виждам и извън медиите. Моя позната, която 5 години имаше щастлив брак с турчин, с едно дете, беше отритната от приятелите си, заклаеймена да не се връща в България. Мъжът й обаче почина от тежко заболяване в края на миналата година и сега получава от същите хора протегната ръка за помощ, точно когато е най-зле. Виждам доброто у хората. Каквото и да говорят, първо си остават хора, а след това са предразсъдъците.

191.   Препоръчително е !

193.   Весела Коледа на всички българи в чужбина.

194.   Да, разбира се, че го одобрявам.

195.   Весела Коледа!

196.   Да, разбира се, че и аз го одобрявам.

197.   99 процента от българките раждат деца от чужденци, за да си оправят живота на запад. Или смятат, че въпросния чужденец е по висша раса от българина. Да ама не. Реално се ражда нещо дето нито е българче нито немче и тотално му се обърква главата. Не го удобрявам!

198.   Да. По-добре чужденец за баща, отколкото Ганьо насилник.

199.   До 185. Има хора и хора, лично аз не бих станал мюсюлманин. Предпочитам да ми отрежат главата. Мъж 34.

200.   Това е съвсем нормално. Едно време като са дошли българите на Балканите, са си вземали жени от местните славянски и тракийски племена.
В пътя из степите нападат някое племе, избиват мъжете му и вземат жените му.
Или привличат това племе за съюзници, сключват аристократични бракове, дават щерката на хана на принца на това племе.
Във формирането на българската народност само през Първото българско царство се знае за 52 племена.
Нацията е преди всичко въпрос на самосъзнание, не на генетика>
Друго ме дразни. Отишли Ганьо и Ганка да берат ягоди в Англия, ама кръстили сина си Оливър, говорят му само на английски. Нищо лошо, потърсил си си щастието навън. Но това отричане от корена ме отвращава.
Аз ако се влюбя в чужденка, нямам против. Не ме интересува и цветът на кожата. Но ще възпитам детето си като българин, на любов и уважение към родината

201.   Аз имам дете от австриец. Бял (подчертавам, защото виждам, че е изключително важно за хората тук).

Не ме вълнува мнението на сульо и пульо дали одобрявал. Моят съпруг е прекрасен и като съпруг, и като баща. Мисля, че това е малко по - важно от това дали е бял или някакъв друг.

202.   Абе прекрасен прекрасен австриеца …….. като ги знам какви са извратеняци и болни мозъци………. Познавам един нидерландец дето дъщеря му беше на 7 години, а той се къпеше гол с нея и и свиреше на китара в банята.

203.   Тоест, щом познаваш един извратеняк, всички са такива? Страхотно разсъждение.

По този повод ти казвам, че имах съученичка, чиито баща НАСТОЯВАШЕ те да спят заедно на едно легло и тя да е по бельо. Бяхме на 16. Същият баща гледаше дъщеря си както вълк гледа парче месо.

Не си мисли, че няма българи извратеняци. Има и то много.

204.   И да допълня към 203 - същият този "неизвратеняк" позволяваше приятелите му да правят страшно обидни коментари към дъщеря му.

205.   По принцип одобрявам най-вече български мъже да взимат чужденки, но тъй като сме бедна страна, се наблюдава много по-често бг жени да се мъжат за чужденци. По принцип смесените бракове винаги крият различни рискове. Жените като по-адаптивен пол по-лесно свикват с чуждата култура с живот в друга страна и т. н. Българките като цяло са доста по-добър вариант за съпруги от западноевропейските жени и до голяма степен не по-лош вариант от другите източноевропейки (изключение на рускините, с които почти никога не се получава). Като българин на средна възраст съм видял свят и смея да кажа, че западноевропейките изобщо не стават за съпруги. Страшно еманципирани са, досадно феминистични, изключително слаби домакини, мързеливи, тотално скъсали с всякаква женственост. Българките за нас българските мъже може би са си най-добър вариант и с най-малък риск. Но тук има едно голямо "НО". Една не малка част от българките започнаха да хитреят и да копират моделите на семейни отношения от западния свят. Не всичко е лошо разбира се, има някои доста добри неща, но като цяло тази феминизация, характерна за германки, французойки, англичанки и т. н. е изключително неприятна за истинските мъже. Бил съм в доста страни и смея да кажа, че и в Западна Европа (с някои изключения) също има много хубави жени, чиято хубост обаче не може да се забележи поради липсата на автентично женствено поведение, поради тоталната липса на вкус за обличане и т. н. Всички мъже харесваме жени в поли, рокли, високи токчета, грим (стига да не се прекалява) и т. н. В Западна Европа това трудно може да се види. В Централноевропейски страни като Чехия, Словакия жените са красиви и женствени, но в Германия например масово се обличат като в чували (грозни широки панталони, плоски обувки, никакъв грим, никакви прически). В Източна Европа жените са преобладаващо стилни, женствени и кокетни. Е, гъркините и кипърките не са особени красавици, но пък са добри домакини и доста по-морални и верни от всички други.

Кои са подходящите за брак и деца за българските мъже.

1) Няма какво да се лъжем, българките при всичките си кусури си остават най-добрия вариант, стига да не са от някои неприятни породи, като:
- чалгаризирани-простакеси с мислене на проститутки;
- феминизирани еманципатки и мъжемразки;
- мързеливи и претенциозни;
- нахални и злобни използвачки, които считат, че мъжете са им длъжни;
Тия типажи често препокриват.

2) македонки. Тук припокриването е на почти 100% и като манталитет и като светоусещане.

3) Румънки и молдовки. Много добри жени са повечето и браковете с тях често са доста сполучливи. Възпитават децата си подобаващо.

4) Украинки.

5) Сръбкини

6) Гъркини и кипърки

7) Грузинки

8) Азиатки (най-вече китайките). Невероятни са! Ако не са проститутки в Камбоджа и Тайланд, тези жени са жени 24 карата! Много голям процент млади и неомъжени са девствени. Тук ще споделя и една забавна лична история. Преди 10-тина години, когато като повече млади мъже изживявах болезнено една раздяла с една бг кифличка, бях се отчаял от българките и започнах да си пиша с чужденки. Всякакви, но имаше и няколко китайки. Едната от тях така се беше навила, че вече планираше сватба. Твърдеше, че при тях жената трябва да е девствена до брака и, че знае колко лоши са европейските жени, които правят секс с много мъже  Спомням си, че и бях изпратил една снимка от бг дискотека, където се бях снимал с едни колежки от университета и тя като видя започна да плаче и ми каза: „Не знаех, че си толкова лош човек, който ходи по такива места с такива жени“. Снимката беше съвсем обикновена - аз и 2 колежки, които бях прегърнал. Тази китайка повече не пожела контакт с мен.

Това са най-подходящите жени за българските мъже. Без азиатките, всички останали са от една културна идентичност и с общ мироглед. Православното вероизповедание изключва напрежение и конфликти при предаване на мирогледна система на децата. С азиатките е много лесно, защото те са възпитани, че мъжът е цар и трябва да бъде слушан и следван. Е, има някои други недостатъци, но общо взето, познавам няколко човека женени за азиатки (филипинки са и двете) и са много доволни и щастливи с тях. Единственото, от което са се оплаквали е, че са ревниви. Но са категорични, че никога не ги боли главата и, че са изключително покорни, топли и мили с тях. Нещо, което у българките сякаш намалява с времето.

Разбира се, трябва да сме наясно, че хората все пак са личности и тези категоризации за условни преди всичко. Познавам българи женени за германка, канадка, децата им са кръстени в православната църква и са доста щастливи, но като цяло това са изключения. Дори българи, живеещи отдавна в чужбина, интегрирани в западни страни, в крайна сметка се женят и избират да имат деца от нашенки или от гореспоменатите националности.

Туркини и арабки. Няколко думи и за тях. Тези жени са верни съпруги, много добри домакини и майки. Но е много трудно български мъж да получи благословение от роднините и, а това е предпоставка за провал, дори ако се случи брак и деца от тях. Културно-религиозната бариера е много голяма и ако мъж от Европа иска такава жена, почти винаги е с условие да приеме исляма. Което автоматически го изпраща в друга идентичност и мирогледна система. Иначе би било чудесно, български мъже да взимат туркини и арабки за жени. Шансът да са девствени е огромен, а дори да не са, няма такава разюзданост като при европейките.

206.   Много добре обясняваш номер 205.

151-170 от 170