Споделена история от Семейство

Аз ли съм следващия?
Хора ще започна с това, че не търся съжаление. Просто искам да споделя това нещо... не мога вече. На психолог няма смисъл да ходя, не вярвам че някой на този свят може да оправи проблема.
Живея в средно семейство. Никога не съм останал гладен, имам дрехи и покрив над главата. Проблема за който ще ви разкажа очевидно е започнал преди да се родя. И ако можех бих го решил, но не знам как. Става въпрос за така нареченото, , семейно проклятие". От 2000 насам са започнали поредица нещастия на родата ми, но най-вече на майка ми страната. Мисля че от там идва проблема. Като се започне от загуба на финанси, до болести и разбира се най-лошото... може би се досещате. Баща ми е имал бизнес и един ден го е изгубил поради една дребна грешка. После дядо ми си е отишъл. Баба ми от здрав човек и спортист се е превърнала в инвалид и наскоро даже и тя почина. Дъщеря и(леля ми и сестра на майка ми)почина от рак преди 3 години.
Наскоро и майка ми се разболя от нещо, никой не знае какво е.
Баща ми също има здравословни проблеми. Аз получавам отвреме на време някакви болки и ме е страх да не съм следващия. Дали има смисъл да се боря, щом има проклятие, което ще погуби всички мои роднини. Дали да не си тегля въжето, за да не виждам тази болка... защо??? Защо аз и нашите да страдат за чужди грешки. Плюс това на мен никога не ми върви и започвам да си мисля, че е точно заради това. Колко ли неща щяха да станат, ако го нямаше това проклятие. Вече като пресичам, дори не се оглеждам все тая ми е ако ме блъснат... живота ми е пълен ад... поне имам няколко добри приятеля заради които си остава да остана.
Странното е, че в родата на баща ми почти всички са добре... (да чукна на дърво)това значи че проблема идва от другаде. Не искам да вярвам в такива неща, но вече не знам.... пожелавам на този който е проклел родата да му изсъхнат ръцете и да умре най-мъчително. Ако знаех кой е нямаше да е жив!!! Почвам да си мисля и, че апартамента в който живеем на баба ми и дядо ми е центъра на негативната енергия и оттам е тръгнало всичко. Искам да си събера багажа и да избягам в другия край на света. Но не мога...
Ако това не спре ще се хвърля от някъде и това е.

Коментари

1.   Замисляла съм се и аз за тези неща. Преди години баща ми имаше любовница, тя забременя от него, но той я остави. Мисля, че го е проклела, защото след това животът на цялото ни семейство се провали. Минаха доста години, аз изплувах, но майка ми и баща ми не са. Не мога да кажа дали със сигурност има нещо общо, но всичко започна от момента, в който се разделиха. Съдба, магия, проклятие... или просто нормално следствие от много действия и постъпки? Кой знае. Ще ми е интересно да прочета и други мнения по темата.

2.   Няма да кълнеш!

3.   Ти сам си се проклел! Не търси причината у другите, а промени собственото си мислене! Какво е това -"Вече като пресичам, дори не се оглеждам все тая ми е ако ме блъснат..." - на тебе ти е все тая, но мислиш ли какво ще направиш на този който те блъсне, погубваш и неговият живот. Главата ти е пълна със злоба, затова проклятието е над тебе, самият ти кълнеш-ето това ти е проблема. Мислиш като егоист и завиждаш на другите. Всички имат нещастия в живота си, но не набеждават другите, каквото правиш ти. Промени себе си, а не другите!

4.   Проклятието се нарича генетика, невероятно, но факт всичко се предава в кода на ДНК, от външни белези до тежки заболявания, пък ако ги има от двете страни майко. До най-малкото нещо, ако на майка ти й се е гадело като е била бременна и на твоята сестра ще й се гади по време на бременност, ако баща ти има големи уши и ти ще имаш големи уши и тем подобни.
Вие не ходите ли на лекър? Отиди изследвай се щом те боли нещо . Пък щом толкова си си втълпил че има проклятие свържи се с врачка да развали магията, те ти казват какъв е ритуала и как да го изпълниш

5.   Иди на църква и се посъветвай със свещеник. Ако вярваш силно в Бога, никакви проклятия, магии и др. подобни няма да имат власт над теб.

6.   Нека ти кажа нещо. Не съм сигурен дали тези неща наистина съществуват. Но и при мен като че ли има нещо "гнило. " Дете съм на майка която се е разделила със съпругът и (бившият) и се е хванала с моят баща след което съм се появил аз. Майката на бившия и съпруг ме е проклела когато съм се родил. Когато бях малък се преместихме в апартамента на баща ми. Той имаше труден характер и държеше мястото в мизерни условия. Не преувеличавам когато казвам мизерни. Това промени живота ми. Бях жизнерадостно и бодро дете. Всички разправяха колко съм бил "хубавичък". Имах си много приятелчета. Но впоследствие се превърнах в аутсайдер, без приятели и личен живот. С майка ми накрая събрахме пари и се махнахме от апартамента на баща ми, за който приятелите и съседите се бъзикаха, че приличал на апартамент на ужасите. Но след като си купихме ново местенце за живеене, и мислехме да започнем на ново с майка ми се случи ужасен инцидент и сега тя е инвалид. Аз се грижа за нея. Сам. Тежко ми е. Нямам дори гадже. Забелязах, че когато си харесвах някоя преди (влюбвах се направо) все нещо ставаше и се разминавахме. Не получавах в животът си тези за които копнеех.
Така че или вината е в родителите и предците ни, или наистина има нещо. Замислял съм се за врачки. Но ме спира това да не харча пари напразно по шарлатани.