Споделена история от Семейство

Дъщеря ми иска да живее с приятеля си
Здравейте!
Аз съм майка на бъдеща студентка(вече приета дори) и съм поставена пред сериозен проблем. А той е че дъщеря ми иска да дели квартира с приятеля си, който е приет в същия университет. Заедно са от 4 години, добро момче е, но ми се струва някак неразумно да живеят заедно от толкова ранна възраст.
Какво бихте направили на мое място, ще се съгласите с нейното решение или ще пробвате да я разубеждавате?

Коментари

1.   Според мен е прекалено рано за съвместно съжителство и ще си опропасти студентските години. Това, разбира се, ще го разбере като завърши. Но, Вие, като нейна майка, трябва да я подкрепите и да я оставите да си вземе решението сама. Ако тръгнете на война, ще загубите дъщеря си. От друга страна, живеейки с приятеля си, ще натрупа житейски опит, който никога не е излишен. Но не й поставяйте ултиматуми, не се карайте с нея - само подкрепа. В един момент може рязко да се отдръпне от Вас и да загубите доверието помежду си. Аз с моята майка имам само формални отношения, никакво доверие, поради постоянен натиск за всичко. Бъдете умна!

2.   Тя е на 18 и трябва сама да взима решенията си. Идеален тест, ако нещата вървят чудесно, ако не ще е натрупала опит и ще търси това което иска в мъжа до себе си. Какъв е проблема, че ще живеят заедно?

3.   Заедно са от 4 години щом го искат, нека го направят. Аз съм втори курс студентка и почти всяка двойка, която познавам живеят заедно.

4.   Да, много им е рано да живеят на семейни начала - много са млади и е хубаво в университета всеки от тях да създаде нови познанства и приятелства, да излизат и с други хора, а не да се капсулират само двамата.
Но пък ако ще живее с момиче, с което не се разбират, пак не е добре.
Ж 46

6.   Каква ранна възраст, хората навремето деца са имали на тия години. Много ги правите инфантилни насила жените и мъжете на 18-19 в днешно време. Нека отиде, ще се научи да се оправя сама. Радвай се, че няма да ти е вкъщи до 36 годишна възраст, че и повече.

7.   Предполагам вие ще плащате образованието и всичко свързано с него/квартира,храна и т.н.т.
Според мен не я спирайте,щом са от дълго време заедно нещата са сериозни и е дошъл момента да преминат на следващия етап от връзката си.
Дори и да живеят в различни квартири ще спят само в едната..другата ще я плащате просто ей така за да стои празна.
Подкрепете я,може това да е нейния човек.

9.   Че какво му е лошото? По-добре да живее с момичета, с които не се разбира, и да прави секс с непознати ли? По-добър вариант от това да живееш директно с гаджето, здраве му кажи. Като знам какъв разврат съм виждала...

10.   По- лесно ще и е като е с познат, а понеквартирата ще им е наполовина. Лошото е, че сигурно ще трябва да го гледа, те повечето момчета нито готвят, нито чистят. Но, те са големи нека решат. Аз с мъж живея само след сватбата. Имам една позната, при всяко гадже след 1 месец, се бута в тях да живее. Живяла е с доста.

11.   Това ще е тест за връзката им. Не виждам проблем, както номер 7 казва - дори да не им позволите официално, пак ще си живеят заедно. Нормално е една връзка да се развие след 4 г заедно. Няма ли да се чувствате виновна, ако се разделят заради това неодобрение?
Това, че живеят заедно, не означава, че веднага ще си направят деца (ако това е притеснението, както си мисля). Днешните младежи не са толкова глупави. Пък и е хубаво да провери момчето в битова среда, нали не искате да заживее с него едва след сватбата, и след това да пуска теми в сподели. нет какъв мърляч е, как не й помага за нищо и тя подивява по цял ден сама с детето?

12.   Да, малко е рано, но мисля, че е по-добре да я подкрепите. Казвам го от тази гледна точка, че децата са заедно от четири години и учейки, те ще продължат да се виждат. По-добре да живеят заедно, отколкото постоянно да си ходят на гости по нощите, да въртят схеми, за да си освободят терен за усамотение и така нататък. Аз лично помня, че имах колеги от университета, които пропускаха лекции, за да се видят насаме с гаджетата си в общежитието. Не е желателно. Да не говорим, че ако с приятеля ѝ са в различни квартали, тя ще трябва да пътува през половин София, за да го види. А това ще се случва така или иначе. Смятам, че е по-добре да я подкрепите в това решение, отколкото да се притеснявате, че вечер ще пътува да се види с приятеля си, че не се знае къде ще спи и какво ще се случи, че ще пропуска лекции, за да е насаме с него и разни такива неща.
Пък и никой не е казал, че ще се оженят и ще си направят бебе още сега. Просто искат да живеят заедно и връзката им да премине на по-сериозен етап. Може да са един за друг и да им допадне, а може да си счупят главите. Никой не знае, но нека те си взимат решенията сами, за да може сами да си носят последствията (хубави или лоши).

13.   Раничко е. Явно има още много розови представи за съвместното съжителство с мъж. Не всичко е цветя и рози и идилия. Просто още е млада и не знае какъв дар са свободата и студенстките години. Как ще и липсва това безгрижие, и това да живее с други момичета и просто да се радва, че е млада.
Това, че са от 4 години нищо не значи. Всеки може да си намери друг от колегите, или от града. Просто още са млади и много романтични.

14.   Дъщеря ти е поне на 18. Знам, че в твоите очи тя е дете, но реално не е така и колкото и да не ти харесва това, трябва да го приемеш без драми. Ами ако я бяха приели да учи в чужбина? Сега поне познаваш приятеля й, а ако живееше на хиляди километри нямаше да знаеш нито с кого, нито какво прави. Така, че се успокои и дай шанс на дъщеря си да ти докаже, че е отговорен човек и може да се справи.

15.   Проблемът, г-жо е, че не сте възпитали самостоятелен човек.

На възраста на дъщеря ви е нормално вече да прави семейство и деца. Вие обаче се притеснявате, че ще живее с приятел, с когото са заедно от четири години. Явно ще продължавате да си дондуркате "детето" дори и след като самото то има деца.

16.   Нормално е да си поживее и да опита от живота. Но не и веднага да я захване семейния живот .Шансът така да си пропилее шансовете за добро бъдеще за огромни.
На 19 години няма реална представа за живота и какво иска. Ще заживее с това момче, и до година-две ще има деца. Когато нейните наборки излизат, забавляват се, тя ще е вързана за приятеля си вкъщи.
Просто така я обричате на пропилян живот. На 19 никой не знае какво иска за партньор. Никой и не захваща толкова млад да живее с някого.

17.   Тя е студентка и са заедно от 4 години, изобщо не знам защо ти търси одобрението, не е на 15. Достатъчно зряла е сама да взима решения, а не ти да ги взимаш вместо нея

18.   И аз съм майка на дъщеря на тази възраст. И тя си има сериозен приятел, с който догодина ще заминат заедно да следват. Ще живеят заедно. Много съм спокойна от този факт. По-добре с него, отколкото да дели квартири с разни непознати. Те и сега са постоянно заедно - у дома или у тях. Ходят си заедно на почивки. Не виждам какво притеснява авторката.

19.   Изобщо не им е рано да живеят заедно!!! Цял живот ли ще си я държиш под полата? ! Моята майка също беше против да живея с приятеля ми, аз бях на 19, малко преди да навърша 20, но с времето видя и осъзна, че съм голям човек, не малко дете и сама вече трябва да се оправям! Навсякъде в Европа и Америка като завършиш училище, вашите ти плащат първите 1-2 наема за квартирата и се изнасяш сам да живееш и да се оправяш! И така трябва да бъде, а тука си дундуркате децата докато не станат минимум на 30, после защо на нищо не са способни...
Остави ги да си живеят двамата на квартира, така ще разберат дали действително са един за друг или не! Кога да го разберат, като се оженят и след 2-3 години тръгнат да се развеждат ли?
Ж23

20.   Редно е младите да си имат младост. Студентските години са най-хубавите на един човек. Защо да ги пропилява?

22.   Нека живее. Не е толкова малка, вие какво искате да живее при вас цял живот ли. ВСЕ пак познавате момчето. И да сгреши тя ще се поучи от грешката си.

23.   Нека живеят заедно. Съвсем нормално е след 4 години.