Споделена история от Семейство

Как да постъпя
Здравейте общо взето не знам как да постъпя..
Омъжена съм от 7 години но напоследък все се карахме с мъжът ми за щяло и нещяло нямаме вече никаква харомония в отношенията си даже и не правехме секс с месеци на ред но той твърдеше че,ме обича безрезервно все аз бях лошата той винаги беше прав никога не сие признавал грешките. Имаме и дете на 4 години....след поредния скандал си взех детето и се махнах вече месец съм при родителите ми а той не е потърсил нито веднъж дори и детето.
Не знам как да постъпя дори и малко съжелявам заради малкия ще расте само с мен без баща

Коментари

1.   Щом не те е потърсил цял месец,а и детето си не е потърсил нещата са повече от ясни.Аз лично съм върл противник на развода,особено когато има дете,но има ситуации в които нищо не можеш да направиш.Просто насила хубост не става.Мисля,че този мъж изневерява.

3.   Не споделяш какво се е случило, а само че е имало скандал, затова не може да се прецени кой прав кой крив. Не знам ккаво да ти кажа, щом той не ви търси значи смята че е прав, а няма как да потърси само детето без да има разговор или визуален контакт с теб и родителите ти, ако дойде да види детето си ще трябва да дойде на вратата на родителите ти и едва ли не да ти се моли и да признава че е сгрешил.
Като жена не смятам че постъпката ти е била правилна. Казваш имало скандал, но защо си решила да преместиш продължението на скандала в дома на родителите си? Защо си сметнала че щом мислиш че той е сгрешил и щом не си признава грешките ти трябва да се изнесеш?
Сега съжаляваш че си лишила детето от баща, защото баща му бил горд и не си признавал грешките. Това може ли да е причина? Какво си искала? правила си му скандали за да лази в краката ти като виновник, а той гордо се смятал за невинен.
Ей това е най нелепата раздяла на родител с дете, какво ще кажеш на детето "ти ще живееш без баща защото той беше горд и не лазеше в краката ми"?

4.   Няма за какво да съжаляваш, ако беше останала с него щеше да си разбиеш нервите и детето ти щеше да расте в непрекъснат стрес сред скандали и обиди. Сега е сред хора го обичат и е по-спокойно. Както и ти.

6.   Виж какво, мъжете са праволинейни. Като си го напуснала, си му дала да разбере, че не желаеш да го виждаш. Той от къде да знае, че ще се изнесеш и ще чакаш да те търси? Постъпката ти и очакванията ти противоречат на всякаква логика. А хармонията зависи и от двамата.

7.   Виж какво, мъжете са праволинейни. Като си го напуснала, си му дала да разбере, че не желаеш да го виждаш. Той от къде да знае, че ще се изнесеш и ще чакаш да те търси? Постъпката ти и очакванията ти противоречат на всякаква логика. А хармонията зависи и от двамата.

9.   Хей, горе главата! Това за мен не е мъж! Гледай си детенцето то има нужда от теб. Няма как да не ти е болно. Поплачи си, после вдигни глава и си кажи, че каквото и да става ще се справиш! Бъди тактична с детето, когато попита за баща си. Не го обиждай пред него и му казвай, че то - детето е най - обичаното от теб и най - важното. Ще ти бъде трудно, но живота продължава и с твоето дете ви чакат много хубави и щастливи моменти! Бъди добра и обичаща майка. Това можеш да направиш сега и се разведри. Продължи напред! В никакъв случай не се самосъжалявай! Здрава си, млада си, животът е пред теб и твоето слънчице!

10.   Ясно е, не те иска.