Споделена история от Семейство

Непоносимост към майка ми
През последната 1г. отношенията ни се влошиха. Преди това не сме имали проблеми и всичко вървеше окей. Майка ми се държеше нормално. Сега е постоянно изнервена, вика, държи се неадекватно, постоянно има проблем с нещо или някого, просто не се стои около нея. Позволява си да ми вика и да ми прави скандали пред приятеля ми. Държи се изключително невъзпитано.. излага ме и ме е срам. Започна да изглежда отвратително и ме дразнят навиците й. Качи много килограми и винаги е на диета, но резултат 0. Соли храната в огромни количества преди дори да я е опитала, пие по 2-3 ракии всяка вечер, не иска да спортува или да има каквато и да било физическа активност. Многократно я каних на фитнес, танци, аеробика и само разходка. Не иска и упражнения в нас да правим. Адски мързелива е. В момента сме под карантина и има време - през останалото време се оправдава с това, че ходи на работа и е изморена. Позволява си да яде всичко, пуши постоянно и то дебели цигари (от което апартамента вони ужасно). Всичко това в комбинация с отвратителното отношение ме влудяват. Притеснявам се за здравето й и ми писна да я гледам как само лежи по дивана и нагъва манджи на вечеря. Много съм разочарована. Мисля, че има много лошо влияние над мен и не искам да се превърна в същия човек. Килограмите и са много над нормата - поне 90 кг. е, а не е повече от 1,70. Много се срамувам от цялото и поведение и визия и не знам какво да правя. Предполагам, че влиза в така наречената “критическа”. Не искам приятеля ми да си мисли, че и аз ще стана същата..... не искам и да я гледам така. Просто ме отвращава.

Коментари

2.   Виж, няма какво повече да направиш от това, което вече си. Гледай своя си живот и това е.

3.   Не си ли малко нахалничка, а? Жената си има свои разбирания за живота, свои навици, свои радости. Ако не ти харесват, никой не те задържа "при мама". Вземаш си гаджето и се оправяте двамата както намерите за добре. Но докато си й в къщата, нямаш право да й надзираваш чинията и да й броиш цигарите. Щеше да ми станеш симпатична, ако темата беше: "Как да склоня майка си да води по-здравословен живот? ", но тук става дума за това как да не те "излага" пред някакъв пикльо.
А и - между другото - "винаги е на диета" и "позволява си да яде всичко" някак не ми се връзват, както не ми се връзват "адски мързелива е" и "ходи на работа и е изморена". Ти, авторке, какво си мислиш, че правят хората, когато идат на работа? Обличат си пижами и лягат да спят, че да са отпочинали за фитнеса, така ли?

4.   Към 2

Изобщо не съм нахална!!! Майка ми е и се притеснявам за нея. Навиците и са много ама МНОГО нездравословни. За жена на 50 г. са направо опасни! Дали е в нейната къща или на Марс нама значение. Искам да и помогна да се справи с тези неща и вече съм отчаяна, защото срещам само съпротива.

Хич не ми пука дали съм ти симпатична или не. Работата на всеки е натоварваща по различен начин, но това не е оправдание да има такива опасни навици. Опитвам се да я изкарам навън, за да се откъсне от съреса, а не да седи само в нас и да пуши. Не знам защо изобщо модераторите публикуват такива глупави отговори. Направо ми изтривайте темата!

Автор

5.   Авторке, като не ти пука за мнението на хората, то тогава защо ги занимаваш с твоите простотии? Имаш непоносимост към майка си ... що за дъщеря си, че да говориш по този начин към твоята майка?

6.   Глупостии...Защо пък като тя е такава и ти трябва да си?Слаба,дебела ниска,или висока тя ти е майка защо се срамуваш от нея?Ти ли ще решаваш как да изглежда тя?Що за неблагодарно същество си ти?