Споделена история от Семейство

Съжалявате ли че имате дете?
Въпросът ми се разбира от заглавието.
Съжалявате ли че имате дете? Ако знаехте това, което знаете сега, щяхте ли отново да вземете това решение за дете?
Щяхте ли отново да предпочетете детето вместо свободата и купоните и възможността да стоиш до късно и да слушаш музика, да правиш каквото си искаш и да си господар на времето си?

Коментари

51-70 от 70

54.   Така
1 Детето Не е проблем!!!! . Всичко зависи от теб. Когато си организиран имаш време за всичко. Разбира се и, когато си щастлив душевно и имаш духовен мир със себе си
2 Като при спиш децата в 21 :0. Имаш време за себе си и любимия.
3 Можеш да ползваш помощ от баба или дядо, сестра, брат абе родата. Ако са Толкоз свадливи може и детегледачка (като мойте)
4 разбира се и ако партньора ти е нормален и вижда, че имаш нужди
Тогава ще си номер 1 и всички ще са щастливи
Моят случай е че въпреки имах нагласа и вече изградени правила и бля, бля аз пак правих много грешки. Сега ако можех да върна времето назад бих постъпвали по разумно и пак бих си родила деца.

55.   Не, дори да не живее с мен.

56.   Не бих си го причинила. Приятелка се натисна на инвитро, сега има 2 и й се реве.. No, thank u

57.   Не, не съжалявам!

Децата носят едни от най-големите радости в земния живот на човека!

Само, че трябва така да ги възпиташ, че това да не приключи след детската им възраст, което не е лесно!

59.   Аз знам само, че не съжалявам, че нямам деца, без значение колко сигурни са някои хора, че непременно съжаляваш, ако не се размножиш.

60.   Единственото нещо, за което съжалявам е, че децата дойдоха в момент, в който не бях финансово и психически подготвен. Съжалявам, че дойдоха в момент, в който бях вятърничъв и млад (23). Но какво да се прави? Продължаваме напред.

Принципно, сега ми е кеф, защото близнаците са големи (20) и се издържат сами. Аз и жената помагаме, когато се наложи. Третото дете на 10 години и дойде в момент, в който бях доста по - улегнал, трезвомислещ и най - вече финансово стабилен.

61.   59, на колко си години? Ако си около и на средна възраст, е обяснимо да не съжаляваш. Хората обикновено съжаляват, че нямат деца след 60, когато вече пенсията е близо, активността намалява, започват да се обаждат болежки. Тогава се сещат да погледнат назад и да видят, че не са оставили нищо след себе си.

62.   А да така е и при мен детето дойде в момент в който по-скоро не бях изобщо подготвена психически все едно още бях дете. Едно твърде безгрижно дете.. защото бях. Не толкова финансово колкото психически.
Свикнала бях все другите да правят всичко вместо мен. Защото бях.
Финансово по-малко бях подготвена. Имахме някакви пари но недостатъчно.

64.   Аз нямам деца. Преди имах желание да имам с един човек с който не се получи и се разделихме. Явно заради това вече нямам желание, а и за да имаш дете първо трябва да бъдеш наясно със себе си, дали си достатъчно финансово подсигурен, дали психически си готов и тн

65.   Правилно радсъждаваш номер 64. Дано да срещнеш твоя човек.

66.   А ти авторке съжаляваш ли, че нямаш деца?

68.   "свободата и купоните" - на 50-55г как си го представяш? Или смятаж да живееш до 40г и после отпътуваш за Вечните ловни полета.

69.   Съжалявам от гледна точка, че не бях постигнала на времето финансова стабилност, кариера и опит в работната среда. Съжалявам и от гледна точка, че не очаквах, че нямам да имам абсолютно никаква помощ от родители. Не ме разбирахте погрешно, не очаквам някой да ми гледа детето, но е хубаво когато имаш внуци да удариш по едно рамо и то не за бебета, а за деца над 3 годишна възраст. Съжалявам и че времената стават все по-трудни и гадни и ми е жал за бъдещето поколение, въпреки че всичко зависи от нас.

70.   Що за въпрос? !
Някои съжаляват, да, като авторът/авторката.
Нормално мислещ човек - никога!
Прочетете историята за едно от децата на Шарл де Гол, родено с умствено увреждане!
Той я е обожавал, а единствената дума, която тя някога е произнасяла, е била "татко".
Много вълнуваща история.

71.   Родих дете, когато вече бях готова за тази отговорна стъпка в живота ми. След 4 години брак и 3 години съжителство под един покрив преди това.
Детето ми е изключително обвеобвилно същество, всеки ден ми повтаря по няколко пъти колко много ме обича и всеки ден ме прегръща, а вече е тийнейджър. С баща си също се държи така, е той понякога ревнува, защото вниманието към мен е малко повече.
Такава любов през живота си съм усещала единствено от баща ми, а той за съжаление вече не е сред нас.
Тя е много добро същество - не е хитро, не е лъжливо, не е завистливо, умна и способна е, за мен е истинско щастие да бъда нейна майка.

73.   Никога бех предпочел мотива, който ти си посочил/а пред децата си, още по-малко пък го виждам като свобода.
Никога не ме е ограничило майчинството да се чувствам, пък и бъда свободна да правя каквото ми харесва--да пътувам, да имам време за хобитата си, социален живот, работа.
Просто твоите разбирания за свобода са други.
Но да, имало е моменти, в които съм изпитвала съжаление, че ще ги/и. оставя този хаотичен свят, в който може би ще им се налага повече да се борят и дърпат, от колкото да летят.
Сега обаче като виждам как се развиват, как винаги намират време и повод да са щастливи, съм спокойна за тях.

75.   Потърсете в reddit групата regretfulparents - това е група за родители, които съжаляват, че са родили деца, най-често под натиска на роднини/обществено мнение. Към момента има около 120 хиляди члена.

Тук също е пълно с индивиди, които не могат да излязат от кладенеца си и да си представят причините, поради които хората съжаляват за това, на всичко отгоре имат просташката арогантност да внушават, че тези хоране са "нормални" - според тяхната норма.

76.   Не, даже искам и трето дете да имам.

77.   От сърце ти желая да имаш трето номер 76.

78.   До 75 - Срещал съм потребители на този сайт - не съм останал с добри впечетления.

51-70 от 70