Споделена история от Семейство

До очакващите дете
Тези от вас, които четат и коментират тук, който също така очакват бебенца, в какво жилище ще отглеждате детето си? Има ли детска и ако да обзаведохте ли и какви са плановете ви? Има ли такива от вас под наем или които нямат детска и са в двустайни? Моля споделете.

Коментари

1.   Не, всички сме в мезонети!

Остави комплексите, щом имате покрив над главата другото са глупости.

2.   Това с цел проучване ли е?

3.   Имаме три спални в собствен апартамент, така че имаме място и за три деца. В момента очакваме второ. Мъжът ми продаде собствен имот в чужбина, за да си вземем и имот извън София и се оказа, че го е направил в точния момент. Сега оценявам, колко положително е да имаш възможност да излезеш от големия град. Извънредното положение не ни се отразява добре, както и на повечето софиянци. Не мога да ти помогна с идеи за сместване в малко жилище, защото нямаме подобен проблем.

4.   Ние живеем в 5 стаен, но детето не иска дс си стои в стаята, скучно му е сам.

5.   Естествено, че имаме отделна стая за детето. Така е редно. Колкото по-големи стават, толкова повече имат нужда от уединение и собствено пространство, за да се развиват правилно и за да са щастливи. Не бих си и помислила за дете, ако нямам финансовите условия да го отгледам.
Но Бай Ганьо и в една стая може ч. Тук имаше някаква тема защо да се изнасяли децата като пак трябвало да се връщат при родителите, за да ги гледат?!? Масово родителите не обичат и не уважават личното пространство на децата си. Искат всичко да знаят, във всичко да се месят, всичко да контролират. Смятат, че децата са им длъжни. На такива хора няма как да им пречи, че детето няма собтствена стая. Това даже им помага детето да не става самостоятелно и независимо и да не се осъзнава като отделен и равнопоставен индивид. Прочети малко психология и ще ме разбереш.
Само не знам какви деца правите като нямате условия да ги гледате. Пък после - дали сте всичко, лишавали сте се, отделяли сте от залъка си... Научете се да работите първо, пък после правете деца.

6.   Все още сме под наем. Първата година след раждането си останахме в двустайния, после се преместихме в по-голямо жилище и детето има детска.

8.   Аз отглеждах детето си в звено майка и бебе. После при една жена в апартамент.

9.   Имаме два апартамента. Единият е даден под наем. Тристаен е ( кухня, хол, спалня, детска стая ). В другия си живеем двустаен е ( може да се преустрои на 3 стаен) На този етап няма да го правим, нито ще се местим в другия. В сегашния ни сме щастливи и доволни от квартала. Синът ни е на 9 месеца и още няма нужда от собствена стая. Имахме намерение да купуваме трети апартамент, но се спряхме, защото преценихме, че не искаме в момента да се гърбим с нов кредит. В момента имаме един след като го покрием след няколко години ще го мислим.

10.   Ние живеем в собствен 4-стаен апартамент и имаме достатъчно място за 2 и дори 3 деца. Холът си остава хол, имаме си спалня, на дъщеря ни сме дали една голяма стая и имаме стая за гости/склад, която ще преустроим в детска, ако се появи и второ дете, както планираме. А при трето, две от децата (от еднакъв пол) ще останат в голямата стая. Според мен всяко дете, малко или голямо, има нужда от свое лично пространство, дори да е тясно. Поне може стаята да се раздели с някакъв параван, но това не е дългосрочно решение. Това да спиш при родителите си до тийнейджърска възраст не е никак добре. Казвам го от личен опит.

11.   5, аз също чета психология и макар да ти слагат единички, си много права! Това е самата истина! Като допълнение към коментара ти - децата не трябва да спят с родителите си в едно легло. Това ги извращава.