Споделена история от Семейство

Майка ми е вампир
Здравейте, мисля, че майка ми е това, което наричат енергиен вампир. Жал ми е за нея, искам да й помогна, но е толкова твърдоглава, че освен игнор, друго не мога да предприема, иначе ще побърка и мен. Когато общувам с нея, винаги съм изнервена, ядосана, разговорите водят до скандали. Ако пък не ме напада, то ме заставя да слушам негативните й разкази за скандали с някой друг с който има конфликт. Много е властна, иска всички да са на нейното мнение, да слушат и изпълняват съветите й. Дава съвети за абсолютно всяко нещо и ако не я послушаш започва да се кара, говори глупости на роднините. Паникьосва се, симулира болести, притеснява роднините и децата си, тормози ни по телефона, пише глупости по вайбър от сорта, че господ ще ни накаже, че дявола ни е обсебил, че половинките ни ще ни зарежат. Мен ме заплашва, че ще се обади на мъжа ми, на родителите му и ще разкаже глупости за мен. Слава богу, няма му телефона, защото бях предвидлива и ги срещнах само 1 път. Звъняла е на една приятелка да й говори глупости за мен.
Звъни на бившия ми и му говори глупости за мен, той ми се сърди после, че го занимава. Днес писала на бившия ми, че във вторкик щяла да умира. Щеше да умира и миналия четвъртък. Преди това имаше уж корона вирус. Правила си тест, отрицателен. Ходила пак да си прави. Миналата седмица го играеше на смъртен одър, тая седмица не се спря да обикаля центъра на софия. Казвам й да спазва изолацията, лъже ме че не знаела, не била чула.
На рожденния двн на детето ми (става на 3) му написала съобщения във вайбъна на баща му уж за детето пожелания а реално изписано супер дълго за това колко е зле тя и по какви доктори ходела и как щяла да мре. Сега го играе, че не й позволявам да вижда детето. Аз се притеснявам, защото тя обикаля градския транспорт, не спазва хигиена, по цял ден обикаля на някъде и не искам да ни донесе вирус. Реално тя никога не е имала желание да гледа детето, когато съм я молела, все си е намирала оправдания и сега се изкара жертва, че не й даваме. Живее сама, защото се изпокара с баща ми и с брат ми, който си събра нещата и се изнесе. Купи си собствен апартамент и тя това. го прие за голяма обида. Не може да. преглътне, че има апартамент и постоянно му говори как ще остане на улицата и няма да може да го изплаща.
Аз в момента чакам и дете. В много сложна ситуация съм в личен план заради мерките за сигурност. Освен, че останах без работа, грижа се сама за голямото дете и ще се грижа и сама за бебето като се роди. Имах и проблемна бременност, но слава богу добутах я до края почти. Наложи се да игнорирам майка ми, защото много ме стресира със нейните проблеми. Не ме е питала нито веднъж как съм, а аз бях зле по едно време лежах в болница на системи. Само за себе си говори колко е зле тя и само се сърди. Аз тоя лукс да съм зле не мога. да. си го позволя. Имам дете за което да се грижа и бебе в корема заради което трябва да ди почивам и да не се стресирам.
Трудно ми е в момента, но се държа. А всеки ми се обаждат я роднини, я приятели които да. ми кажат, че. майка ми им е звъняла и какви глупости им е говорила. Намира ги и във фб и там пише глупости. 1

Коментари

1.   Стои далеч от нея. Това е форма на нарцистично разстройство и токсична е меко казано. Такива родители осакатяват емоционално децата си за цял живот. При мен се стигна до невроза и накрая напълно спрях да общувам с моите родители. Такива хора са изключително манипулативни и постоянно насаждат чувство за вина, приемат всяко желание различно от тяхното като лична нападка. Неспособни са да обичат когото и да е. Всякаква липса на емпатия. Няма да се оправи, колкото и да ти е мъчно и да ти се иска...

2.   Колко познато.....Все едно аз съм го писал.Майка ти е обсебена от зъл демон и отива към полудяване.Няма оправия.Дръж я на дистанция от теб и се отнасяй с нея доколкото можеш нормално.

3.   Дистанцирай се максимално от тази злоба. Да се оправя.Гледай си децата и здравето. Пази се от това същество!

4.   На твое място щях да спра всякакъв контакт с нея. На всички на които звъни, а те после ме занимават, щях да им кажа да спрат да ме занимават и да спрат да й вдигат. Такива хора никога не се променят. Достатъчно време си живяла, за да го разбереш и да избягаш далеч.

6.   Мъж на 30.

Милата как издърфаж да те търсят и тормозят. За мен: На 20 и нещо получих сърцебиене от същото държание на майка ми към мен. Чак тогава имах възможност да се изнеса, имах вторични трусове около 3години беше много неприятно, от бас на музика, от преяждане, усещах вибрации и си въображавах че пак дигам оня пулс, и го дигах, а толко го дигах че ме смазваже и нямах сила за нищо дори и дишането насила го правех. Стига съм споделял такива работи. Полиция момиче, тя ти е майка, тя те е тебе си! Искам да кажа, че ти си си ти и в момента трябва да избираш теб пред майка ти, а не комшия пред майка ти. Аз знам на къде върви това, и препоръчвам да скубеш плевел преди да стане по-сериозно. Моля те, не искаш да ти заплаши психиката, за да го разбереш. Да ти влезе в личното пространство толкова, за мен беше общо около 14 години като пресметна. Преди най-лошото не можех да спя, не заради съня, а че не ми позволяваше да имам собствени мисли в собствената ми глава, работех учех и живеех в 3 различни града по това време... Моля те, не се притеснявай за майка ти тя ще се оправи, полиция да сложи граница на всичко, не да я нараняват, и без да има възможност и право да ти дава каквато и да е обратна връзка. Моля те бъди умна избираш теб пред майка ти, не непознат пред майка си. Тя ти е майка но никога не е теб.

Аз

7.   Стой по- далеч от нея- пълен абщанд - както се казва на немски- пък и баба ще става да не вземе да побърка и внучето си , когато родиш

8.   Майка ти е много лоша.

9.   Остави я да си троши главата, като й се умира да умира. Не, че я кълна ама така да говори, не е на добре. Това са само нейни изблици на гняв. Далеч от нея стой нека да прави каквото си иска и да си счупи главата ако ще.

10.   Баси токсичното същество е майка ти! Честно! Спри всякакъв контакт с нея - като иска да си умира и всеки ден.

11.   моята е същата, мрази ме ходи говори на хората лоши неша за мен, не и говоря от години това не е майка!