Споделена история от Семейство

За домашното насилие и кога е насилие?
Здравейте на всички, реших да сложа темата в "семейство"- не съм омъжена, но живея с приятеля си. Заедно сме от 5 години. Аз съм на 24.
В последната година се караме по-често. Обикновено дори за неща които не биха били сериозен проблем за повечето хора. Буквално глупости. Последния път беше преди 2 дни, защото се беше скарал със семейството си и аз просто реших да игнорирам ситуацията. Държах се все едно нищо не е станало, защото не исках да прехвърли това, че е ядосан върху мен. Но въпреки това после ми се развика, че "трябвало да го подкрепям и как така не му давам внимание, когато най-много имал нужда". В същата вечер хвърли домашния ми любимец- който той ми подари по доста гаден начин, защото на него съм била обръщала внимание. (на животинчето му няма нищо в момента, но доста се беше изплашило). Беше 1 през ноща, излезнах от вкъщи да се разходя без да се обяснявам, само да се успокоя и после стоях на пейка до блока. Дойде и ми се извини.

Но има нещо което ме притеснява и то е, че често се караме. Поне веднъж месечно. Когато се е ядосвал досега бие с юмруци по стените, хвърля предмети, заплашва ме. Случвало се е защото е ядосан да ме буди през ноща с крясъци, защото така е решил.
Не ме е удрял, нямам синини. Твърди, че ме обича. След всяка такава ситуация има поне 2-3 седмици през които се държи мило. Но е нещо, което се повтаря.
В началото на връзката ни изобщо беше перфектен по начина по който се държи. Не съм сигурна дали го обичам вече, привързана съм към него, но има моменти в които ми е трудно психически.

Моля ако има хора които са в подобни ситуации да ми разкажат техния опит. Страх ме е, че ако се оженим или имаме деца тогава ще мисли, че има повече контрол над мен и може би нещата ще преминат към по-зле.
В момента сме още студенти. Той твърди, че като се оженим и работим и сме финансово независими всичко щяло да бъде по-добре. И че сме щели да имаме по-малко проблеми. И бихме били по-щастливи и т.н. ... Искам да му вярвам, но от друга страна тази избухливост ме плаши. Той не знае за мислите ми, не съм разговаряла за това. Чудя се дали периодично да премествам от нещата си при приятели, за да може ако се скараме пак просто да приключа всичко и да си тръгна без да имам важни неща в апартамента му. Или поне ако има някакви останали да не са ми важни. Обмислям толкова много неща и съм объркана.

Знам, че всичко написано не дава обща идея за всичко. Няма как да обясня всяка една караница без текста да стане безкраен за четене. Знам, че всяко семейство има понякога проблеми и се кара. Но това става на затворени врати и често се пази в семейството. Не съм сигурна, че знам кое е допустимо и нормално и кое не. Моля за мнения всякакви.
Ако живеете с половинката си - моля напишете колко често се карате. Случват ли ви се подобни ситуации?

Коментари

51-57 от 57

57.   Една молба и от мен,модератори:отнемете правото на тоя злобен дядка параноиден шизофреник номер 55 да публикува глупавите си измислени истории и женомразки коментари.

59.   56, 54 съм! Не мога да разбера какво искаш да кажеш? Да, грешно е да се псува и клевети Господа-Бога, но къде видя такова мое отношение към него? Казах и пак ще го кажа, че феминизмът хули Хр. религия, защото според феминистките религията била сексистка, а жената трябвало да стои над мъжа, защото ставала майка (тая която стане), докато Бог бил оприличен на мъж, което не било вярно, защото Господ бил жена! Жената създавала хората, а не мъжът. Създадоха се много измислени от псевдо-джендър науката истории за човечеството, дори еволюцията се дължала на женския пол. Матриархат още не е доказано, че е съществувал, но я попитай някоя върла, да видиш какво ще ти каже? Има теория за женско господство полу-матриархат още при стадното живеене в пещерите. Мъжете живеели средно 23-25 години, защото се занимавали с лов осигуряващи прехраната на жени и деца, като често умирали от раните си, а жените ги надживявали, защото отглеждали само децата и числеността им била 4-5 пъти по-голяма от тази на мъжете. По-възрастните жени се обособили като глави на родовете и преразпределяли благата за всеки. След изчерпване на хранителните запаси поради промяна в климата започва преселението към по-добри условия за живот. Жените измирали по пътя, защото били по-слаби физически от мъжете. След установяването на подходящо място мъжете създават нов ред и в родовете назначават възрастни мъже за старейшини с по-богат житейски опит. От тогава до сега мъжете оглавяват род, семейство, държава или общност. На жените не се е разрешавало да дават мнението си за каквото и да било, защото са неспособни да вземат правилни решения в екстремни ситуации, войни, природни бедствия. За това е общо възприето да се твърди, че светът в който живеем е мъжки. Създаден е от мъжете и е за мъжете. Само че, човечеството се развива технологично и човешкият фактор също расте. Според едни други мъже, земята не можела да изхрани население повече от 10-12 милиарда, и понеже войните и пандемиите не решават вече проблема с растящото население, необходимо било за се ограничи прирастът на човешки фактор. На помощ идва нова "религия" наречена феминизъм, създадена от човеконенавистните зли гении-мъже на франкфуртската школа начело с Херберт Маркузе, много по-зъл и от Маркс! Жените сами по себе си не са способни да измислят такава сатанинска "религия", липсва им мъжка интелигентност. Жената била под тиранията на мъжа, не била равна, не получавала колкото него, била изнасилвана, бита, унижавана и всичко което може да се сетиш, за сатанизиране на мъжа. По-точно белият хетеро-сексуален мъж! И защо точно той? Защото той уважава религията и съблюдава природните закони в съчетание с Християнските. Ако жена му зашлеви шамар, трябва да обърне и другата буза! Ето това го няма в останалите религии, а в ислямската жената не може да гъкне за права, камо ли за по-голямо равенство от мъжа, както стана при нас. Кукловодите на НСР удариха на камък в ислямския свят. Там феминизъм не вирее. Измислиха им арабски пролети, варварски инвазии с цел овластяване на онеправдани жени и кражба на нефт, но пак не им се получи. След насилствената смяна на властта, тези страни побързаха да въведат шериат като основен закон, гарантиращ мъжкото върховенство, като преди това страните са имали светски, секуларен характер, а жените са се ползвали с повече права. Ясно е, че абортът е престъпление! Само че от гледна точка на феминистките щом жената ражда децата, тя имала право и да ги убие, защото тя разполагала с тялото си. Мъжът нямал никакво значение, нищо че семето е негово. Тези мъже, които подкрепят аборта (детеубийството) повечето са с недъзи. Или са гейове или бездетни мъже, които Господ е белязал да нямат деца. За това от завист подкрепят абортите. Има и безотговорни мъже също подкрепящи абортите, но те са продукт на феминизма. България все още е консервативна страна и дано консерватизмът надделее, защото пипалата на Сорос отдавна стигнаха до централната власт. Обърни внимание над 230 феминистични женозащитни НПО-та има само у нас, които смучат парите на данъкоплатците с единствена цел овластяване на жените. Права си, че убийството на 20-30 жени годишно не е решение на проблема, а и българският мъж никога не убива жена без причина. Казваш, българката е тази, която ражда българи и да и се посяга е престъпление! Така е, и аз не го отричам, само че голяма част вече от българските жени не искат да раждат, щото така не били равни с мъжете. Искат кариера, равно заплащане с мъжа, нищо че не са способни и производителни колкото мъжете. Така ги учи феминизмът. В България фемицид няма........все още! Има го в Сащ и в западния свят, като средство срещу феминизма, защото там вече женските закони отдавна са убили мъжкото у мъжа и за жените там добрият мът е жена, а мъжествеността е токсична. Питаш ме, дали имам уважение към българските жени, и родната ми майка? Отговарям ти! Винаги съм уважавал истински българските жени, а не феминистките. Майка ми и баба ми са ме възпитали от малък и си ги обичах много. С патриархално възпитание съм. Женен съм повече от 27 години и имам две отдавна пълнолетни дъщери, които знаят как да се държат на положение и никога да не влизат в пререкание с мъже. Почти всички изнасилвания и убийства са по вина на жените. В главата ми няма мисли за фемицид. Аз само анализирам днешната ситуация и казвам моята си гледна точка.

"И разбери това, че жените НЕ са животни, нито подчовеци, а нормални човешки същества, жените са слабия пол, а мъжете са силния и разликите между слабия женски пол и силния мъжки пол няма да отпаднат."

Ясно е, че разликите м/у половете няма как да отпаднат. Мъжете винаги ще са силният пол и ще раздават мъжка справедливост, без значение какви теории развиват феминистките. Проблемът е, че повечето жени не са съгласни с това и продължават с простотията на феминизма равенството м/у половете, жените с привилегии и по-голямо равенство! Колкото до това какви сме човеците, то истината е че сме животни и мъже и жени. Някои нормални, други не, като за нормално се смята поведението на по-голямата част от населението. Човекът-хомосапиенс е най-интелигентното животно, и за това се е изкачил на върха на хранителната пирамида. Мъжкият пол се е доказал като по-интелигентен от женския в исторически план и за това преди феминизмът да се разпространи, мъжът се смяташе за по-висше същество от жената! За да е щастлива жената, първо трябва да направи мъжа си щастлив, а той ще я удостои с уважение и обич, като глава на семейството, както е било през патриархално време. №56, написах този коментар специално за теб и прощавай, че стана много дълъг, но по някога и малките подробности са от значение за да се прозре истината! Дано да имаш шанс да го прочетеш.
Поздрави!

60.   До номер 59 от 56

Благодаря за твоя отговор! Твоето мнение е разумно и полезно. Пак благодарности. Бъди жив и здрав и прощавай ако има нещо.

61.   До номер 59 от 60

" Ако жена му зашлеви шамар, трябва да обърне и другата буза! "

Ето ясния Библейски цитат :

" Но, ако някой ти удари плесница по ДЯСНАТА страна, обърни му и другата. " Мат. 5 : 39

Този Библейски цитат има много тълкования, най- вече дадени от Светите Отци на Православната Църква, тъй като този цитат има двояк смисъл - буквален и преносен.

Виж, неслучайно при този стих се споменава за Дясната страна. Ако гледаме буквално , При повечето случаи ( повече от 98%) плесниците се удрят по ЛЯВАТА страна и буза , а НЕ по Дясната страна. А в твоя случай , когато един мъж бива удрян или нападан по Лявата страна- било то в буквален или преносен начин ( чрез психически тормоз от страна на жените и други отвратителни за мъжа неща) , то той НЕ трябва да обръща другата страна , т.е дясната буза ( било то в буквален или преносен смисъл). Обръщането на другата страна, т.е да бъде ударен И по Лявата страна( в буквално или преносен смисъл) става само, когато е ударен Първо по Дясната страна. А това е изключително! рядко явление.

Библейското значение на Дясната страна означава и праведност. На английски Дясно е Right, което на български език означава и Десница, Право, Правилно, Праведен, Правилен, Добра страна, Справедливост.... На Руски език значението на Дясно е Правую,правильно, правильность, правая сторона, правильный, справедливость...

Библейското значение на Лявата страна е коренно противоположно на Дясната. И не случайно повечето плесници ( било то буквални или преносни) при хората са на Лявата страна, следователно, не се изисква обръщане на другата буза, т.е дясната, - с други думи ако те ударят по Лявата буза, Не давай да те удрят по Дясната...

Така, че бъди спокоен, Християнството не учи на безразличие към злото, още повече НЕ подкрепя Феминизма, тъй като феминизма е извращение.

Този Библейски стих запрещава и забранява злопаметството, злобата и отмъстителността, но не забранява борбата със злото и изобличаването на злите дела и постъпки, към които се числи и феминизмът. Феминизмът е женската гордост , горделивост, безсрамие и глупост.

И още нещо - този Библейски стих се отнася за и към хората , но не и към Спасителя, Който е изрекъл този стих, тъй като Той е Безгрешен и без никакъв грях. Когато Той е бил ударен несправедливо по едната буза и страна ( тук Свещеното Писание , те. Светата Библия не се се споменава по коя страна е бил ударен); Той не е подал другата Своя буза и страна , за да бъде пак ударен от нечестивия слуга, тъй като Самия Безгрешен Спасител е нямал вина и грях и е изобличил този, който Го е ударил.

Ако знаеш руски език, ще ти дам този линк за да прочетеш интересни тълкувания за този Библейски цитат.

http://bible.optina.ru/new:mf:05:39

http://bible.optina.ru/new:mf:05:38#mitr_ilarion_alfeev

Тъй че , не ми хвали исляма и мюсюлманите. Те не са добър критерий за света и хората.

Християнството ( Светото Православие и Римо- католицизма) НЕ е победено, А винаги Побеждаващо, а Европа не е напълно обречена на загиване. В Европа все още има немалко нормални хора и европейци , които държат на Християнството , на Патриархата, който е исконен Християнски Семеен Модел и на Християнския Морал.

62.   Всички мъже бият. Бъди готова за това

63.   Пише ти го мъж на 30г. Изяснявам, че не съм имал по-дълга връзка от 3 месеца. Чувствам се наранен от предишни връзки и дори и да искам, не е лесно.

Така, това, което аз виждам, е че ти не се чувстваш добре, даже се чувстваш зле. Плаши те. Думите, които ти казва се различават от това, което прави. Според мен ти трябва да се чувстваш уязвима, за да усещаш любовта, но ти едва ли не се затваряш малко, защото той те плаши и не искаш да те нарани. Трябва да си изговорите защо той е толкова нервен и от какво му се получава, ако е от нещо да си излее душата и двамата да сте наясно, а не ти да му "плащаш". Ако не искаш този разговор да се състои, защото те е страх да не те набие например, тогава вероятно връзката ви е в по-лошо състояние от колкото...
Щом е нервен, значи нещо крие, дори е възможно да го крие и от себе си или дори да не го разбира какво е. Важното, е че нещо не е наред около неговия живот. Той трябва да разбере какво е, и да е осъзнал какво е и да не е, той трябва да разбере, че не трябва да се държи така с теб и да нервничи да крещи да те събужда така, да удара стени... Очевидно това не те кара да се чувстваш добре, и сега казваш, че той те разочарова и може би искаш да го напуснеш, заради това му отношение, но някакси не ти се е искало да е такова положението. Доколкото чета между редовете, ти едва ли не си взела решение да не си вече с него, но все още не ти дава сърце. Може би след като ти се случи нещо такова няколко пъти, това " не ти дава сърце" изчезва и говориш с него да изясниш всичко що трябва да се изяснява и знаеш, че не искаш да си губиш времето в състоянието "не сме скъсали все още, но не се чувствам да сме заедно също така".
Какво да направиш, правиш това, което трябва да бъде направено дори и да те е страх да те удари, не може да не говориш с него щото те е страх да те удари, той ако го направи щото е пълен с нерви от нещо, което не е споделил, той не е за теб. Това, което се опитвам да ти кажа е, че: Ако имаш все още любов към него, говори чисто ясно без страх!, за да му кажеш, че трябва да говори и да се свържете отново.
Ако нямаш любов, няма какво да ти се каже, ти си знаеш какво да направиш(да му кажеш чао).

Прави каквото трябва да бъде направено, без да взимаш под внимание страховете си ако имаш такива. Това е от мен. И не си губи времето, или правиш крачка оправиш нещата, да се опиташ да говори с теб, или правиш крачка за себе си като слагаш край. Не стой посредата, там е загуба на време.
Също, щом е дошъл при теб на онази пейка, означава, че разбира. Но продължава...
В зависимост дали е останало любов в теб към него, не само привързаност или навик -> Разговор за да се свържете отново ако той позволи (защото е много нервен) или Чао.

64.   "Тъй че , не ми хвали исляма и мюсюлманите. Те не са добър критерий за света и хората.

Християнството ( Светото Православие и Римо- католицизма) НЕ е победено, А винаги Побеждаващо, а Европа не е напълно обречена на загиване. В Европа все още има немалко нормални хора и европейци , които държат на Християнството , на Патриархата, който е исконен Християнски Семеен Модел и на Християнския Морал."

Благодаря ти за изчерпателния коментар 60 и 61! Патриархата е исконен Християнски Семеен Модел и е заслужил понятие като морал, което в днешно време рядко се наблюдава в общестгвото. Сега европейските ценности са други, които замениха морала с феминизъм, хомосексуализъм, инцест и останалите извратени модели наложени за подражание в обществото. Жените станаха с права над мъжете, неуважавайки мъжката сила и интелигентност. Имат претенции за господство-власт в обществото, заради факта, че можели да раждат. Посягат на мъжката чест и авторитет, като обявяват мъжествеността за токсична, а мъжете по презумпция за насилници и престъпници, защото са мъже, които не искат да станат жени! Всичко това се случва в "цивилизования свят", където еманципираните жени полудяха и не се спират пред нищо, докато на омерзените от женската наглост мъже не им остава друг избор, освен да ги пратят при създателя! Аз не харесвам исляма като религия, но ми харесва отгношението на мъжете към жените там и го оправдавам, след като виждам днес до каква степен женската извратения е покварила обществото! Женската роля е една, а мъжката друга и не са нито еднакви, нито равни! Така е решил Господ (природата), и това не може да се промени с човешки закони, ноито са под природните. Група милиардери, концентрирали парите по света като своя собственост определят НСР и налагат закони с които женската гавра с мъжкия пол се насърчава, а мъжете се обезсилват, като им се прилагат юридически и административни репресии. По този начин светът се управлява лесно, като обществата са пряко подчинени на милиардерите. С жените на власт обществото е слабо и незащитено от всяка външна агресия, което е и целта на световните кукловоди! Само че, в ислямския свят не им се получи и фалшиви и утопични идеи като феминизъм, либерализъм и останалите "изми" не намериха хлебна среда. Дори нападнатите вероломно страни от "арабската пролет" за налагане на "демокрация" от "цивилизованите страни" побързаха да се застраховат срещу феминизъм след войните, като въведоха шериата, като основен закон, по който да се управляват обществата в ислямския свят, докато преди това са били със светски характер! Ето защо, ислямът като религия печели повече последователи, защото там женската гавра с мъжа подлежи да смъртно наказание!
Християнин съм, кръстен и венчан в църква, както са кръстени и децата ми с кръстник, с когото почитаме Хр. традиции и обичаи. Все още има и такива като мен, но са значително намалели. За това прогнозата за крахът на Хр. свят по екстраполация може да се окаже вярна. Дано да не съм прав!

51-57 от 57