Споделена история от Семейство

Как се справяте ?
Как гледате децата си в това положение , ако работите кой ги гледа , когато няма градини?
Как съчетавате работа и деца.
До обяд ме скапват, а ако трябва вечер да ида нощна смяна на работа как стават нещата?
Успявате ли да намерите време за себе си и как да не се побъркаме?
Мъжа ми повтаря как другите савсем сами си гледали децата без помощ, като се оплаквам, а аз съм имала баба да го взима за по час едното ми дете, но каквото и да говорим родителството е тежка задача? Мъжете през повечето време не ни разбрат.. Или просто обичаме да се оплакваме...
Коя възраст на децата ви ви беше най- тежка?

Коментари

1.   Аз работя от вкъщи, а съпругата ми е на график и работи на 12 часови смени 2-3 пъти седмично, като понякога е нощна. Така че общо взето и тримата сме си вкъщи и аз си работя на лаптопа, а жена ми и дъщеря ми учат на компа дистанционно.

2.   Аз понеже работя от вкъщи и се гледаме. Иначе абсурд да го оставя сам и да излезна.

4.   Аз съм със свободна професия, основно свързана с пребиваването на чужденци у нас, събития с много хора. Това приключи веднага след въвеждането на ИП. Мъжът ми пътува, работи, понякога ми се обаждат да превеждам писмено от вкъщи, но с 4 годишно отегчено дете, това е почти невъзможно. Или отказвам, или разтеглям срокове, или стоя през нощта да работя. Засега нямаме крещяща нужда от пари, но това, че не мога да си работя работата, че нямам миг отдих, притеснението, че отказвам и алтернативната работа, ме побърква....Тежко е, аз те разбирам.

5.   Възпитаваме ги авторке! Възпитаваме децата си от малки, че не сме техни играчки, нито пък слуги. Децата трябва да се учат да се грижат за себе си, до колкото могат и да ни помагат да се грижим за тях. А те могат доста неща ако ги оставиш да се учат да ги правят под твое наблюдение разбира се.

6.   Трудно е, да не кажа невъзможно. Ако има баби е добре, ако няма -дори детегледачката ми отказа. Така че човек си напуска работата. Лошото е, че не е ясно докога ще трае това положение.

8.   Видяхте ли родителите колко е трудно по цял ден да сте със собствените си децата. Питате ли учителите? Много е лесно да го метнеш в детската градина и да си пиеш кафето. Сега поне видяхте колко струват вашите отрочета.

9.   Чакай малко, а мъжът ти не ти ли помага с детето? Защото от начинът, по който си го написала, изглежда сякаш само ти се грижиш за него, а това е страхотната простотия според мен.
Не си ли споделяте грижите покрай къщата и детето?

10.   Номер 5, за каква самостоятелност говориш? Такава може да има при ученици, но как едно 4-годишно дете да го оставиш само вкъщи? Това би било крайна безотговорност, а не учене на самостоятелност. Може да излезе, може пожар да направи, да падне през тераса... да не изброявам, много са опасностите при толкова малки деца. Почти съм сигурна, че всеки нормален родител е "на тръни" дори, ако прескочи до магазина за 10 минути и остави детето само...

11.   Мъжа ми е на работа, занимава се вечер. Предимно аз ги гледам.
Учителите си работат работата, за това им плащат, но не са 24ч на работа все пак. Просто се чудех, ако една жена е самотен родител и трябва да отиде на работа, какво прави. Не всеки работи от вкъщи, а с деца как да работиш.

13.   Толкова ми е писнало от тези мъже които всичко е толкова лесно а същност не стоят по цял ден с децата си. Аз ако съм го захвърлям и баща ме да се оправя.

14.   Ами възпитани са децата и сами се гледат, малкото като беше на 4 си работеше с колоните без проблем, ама за по лесно с микровълновата. Правя порции, храна в кутийки, сами се оправят.четат много книжки, гледат телевизия но не прекалено, имат изграден график за помагане в къщи, не е като да се прибера и да е падна.а бомба. Първите 7 години са най важни. Вечер си говорим кой какво е научил през деня, какво им е харесало по телевизията и защо. Питам ги за тяхното мнение как и какво биха направили за определени теми. Като цяло с мъж сме на принципа че гледаме хора, не чудовища от зоопарк и те се държа като хора.