Споделена история от Семейство

Баща ми ме тормози. Искам да избягам
Здравейте! Аз съм момиче на 18 години. От близо 2 години си имам приятел, но баща ми е много против него. Още когато разбра ни забрани да се виждаме, но аз продължих. Приятелят ми не е от богатите и на баща ми това не му харесва. Първият път, когато разбра, че още се виждаме ме заключи вкъщи, взе ми телефона, нямах право да излизам никъде. Той ме водеше и ме прибираше от училище. Бях като в затвор. Но въпреки всичко продължих да се виждам тайно с приятеля ми. Баща ми ме тормози постоянно, следи ме, подслушва с кой говоря, на 18 години съм и вечерния ми час е 17:00 часа. Мога да излизам само за 2 часа на ден. На скоро баща ми отново разбра, че не съм прекратила отношенията си с приятеля ми. Каза че имам срок до края на месеца да се разделя с него, иначе ще се изнесе от вкъщи и няма да ни остави на мира. Задушавам се тук. Искам да избягам, но се страхувам. Не искам да оставя майка ми в този ад. Тя е на моя страна, но много се страхува от баща ми. Той я върти на малкия си пръст- безработен е, мама го издържа, готви, чисти, плаща всички сметки, а той не прави нищо. Стои на гърба и. Заплашва я и я манипулира- казва и че ще се самоубие, че ще убие нас, ще убие приятеля ми. Мисля че вече състоянието му е болестно. Не знам какво да правя, за да оттърва и себе си, и майка ми от този ад. Моля ви за съвет, за помощ. Наистина съм в безизходица....

Коментари

1.   Здравей, аз също съм в подобна ситуация, само че и двамата ми родители не одобряват връзката ми, и се налага да се крием. Бих те посъветвала да поговориш с майка ти и да вземете решение двете, дали да напуснете баща ти. Можете да отидете при роднини, за да сте по-спокойни, че няма да ви нарани, също така ако стига до крайности, да изкарате ограничителна заповед срещу него. Щом тормози майка ти, няма смисъл да живеете в този ад. А до колкото приятеля ти, ако си струва и си решила, че това е човека за теб и щом майка ти е на твоя страна, няма защо да се измъчваш и него, и теб и да се виждате тайно!

2.   Започни да работиш и се изнеси на квартира. Или замини да учиш в друг град. Като си стъпиш на краката, помогни на майка ти да го изгони. Или пък да продаде жилището и да се пренесе при теб.

3.   Хммм малко намирисва на 15 серия от Индийски сериал... Но, ако е истина какво може да се направи: може би, да се пробва с разговор семеен, че нещата не могат да продължават така.. Или да се оплачите на полицията.. И защо, по дяволите, бащати не може да си намери работа

5.   Номер 3. И на мен ми се иска да е просто индийски сериал, но това е живота ми. Баща ми не може да си намери работа, защото има много претенции. Не иска да работи за минималната заплата, защото му била малко. Винаги си намира някакво оправдание, за да не започне. За жалост просто е намерил някой, който да го издържа....

6.   От номер 3..
Съжалявам, да го чуя.. Потърсете професионална помощ.
Добре, ако го заплаши те, че ще го оставите, дали няма да се вземе в ръце... Пък ако не съ ерд акъл, направи го зарязвайте... Жалко, но има всякакви хора.. Желая ти успех!

7.   Кажи на полицията!

8.   Майка ти пък с какъв акъл го търпи? Че и да го издържа тя. По-добре няма да стане, и не, той няма да се оправи. А ти все повече ще имаш нужда от самостоятелност и да се отделиш. Само че ще те е страх за майка ти, понеже когато те няма напрежението може да ескалира. Мен ако питаш двете с майка ти се махате от там, на квартира двечките. Жалба в полицията също. Трябва да се отделите от него, защото така ще теглите цял живот. Нито ще стане по-лесно да се махне от живота си, но за сметка на това годините ще са минали. Мисли в посока как да се махнете от там.

9.   Не се разделяй с приятелят си. Дори да не е човекът за теб по-добре сама да го разбереш. На 18 си, махай се оттам.